Zobacz wszystkie aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Konkurs kulinarny "Krzepka Babka"
  2021.03.01

  Konkurs kulinarny "Krzepka Babka"

  Fundacja Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Pomaganie Krzepi” organizuje kulinarny konkurs wielkanocny pn. „Krzepka Babka” skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich z województwa kujawsko – pomorskiego. Jednym z celów konkursu jest pielęgnowanie szacunku dla tradycji związanej ze świętem Wielkiej Nocy.

 • Organizacje pozarządowe – 1% podatku
  2021.03.01

  Organizacje pozarządowe – 1% podatku

  Wspierają osoby wykluczone społecznie, poszukujące pracy, niepełnosprawne, dzieci, seniorów, sportowców, ludzi kultury. W sobotę, 27 lutego, pracownicy tzw. trzeciego sektora obchodzili swoje święto – Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. W powiecie radziejowskim są cztery organizacje, które można wspomóc, przekazując im 1% podatku.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  2021.02.26

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  W poniedziałek, 1 marca po raz kolejny obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia oddajemy szczególny hołd żołnierzom, którzy pozostali wierni złożonej przysiędze wojskowej i bezkompromisowo sprzeciwiali się współpracy z władzą komunistyczną. Z tej okazji publikujemy list wicestarosty Grzegorza Piaseckiego do mieszkańców powiatu radziejowskiego.

 • Banknoty dwustuzłotowe
  2021.02.26

  Miliardy wsparcia z ZUS

  Prawie 14 mld zł – to kwota składek, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych umorzył przedsiębiorcom. Największą pomoc otrzymały firmy z województwa mazowieckiego, śląskiego oraz wielkopolskiego. W województwie kujawsko-pomorskim dotychczasowa kwota umorzonych składek wyniosła niemal 657 mln zł.

 • Zmiana kierownictwa w radziejowskiej Policji
  2021.02.25

  Pożegnanie dotychczasowego Komendanta KPP w Radziejowie

  Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie pożegnano dotychczasowego komendanta radziejowskiej policji - podinsp. Karola Konopackiego. Będzie on teraz szefował jednostce w Inowrocławiu. Nowym Komendantem Powiatowej Policji w Radziejowie został mł. insp. Tomasz Pacholski.

 • Seniorze nie daj się oszukać! Kolejne oszustwa "na pracownika ZUS"
  2021.02.25

  Seniorze nie daj się oszukać! Kolejne oszustwa "na pracownika ZUS"

  Do bydgoskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały o kolejnych próbach oszustwa "na pracownika ZUS". Oszuści oferują pomoc w uzyskaniu unijnego świadczenia 500 plus.

 • Wnioski PIT
  2021.02.25

  ZUS przed terminem zakończył wysyłkę PIT-ów 

  Na przełomie stycznia i lutego ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT. Tak jak i w zeszłym roku ZUS zakończył ją przed terminem. Około 10 mln rozesłanych deklaracji trafi do wszystkich osób, które w ubiegłym roku, chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS, np. emeryturę, rentę lub zasiłek. 

 • Klawiatura i znak @
  2021.02.25

  ZUS ostrzega przed fałszywymi e-mailami

  Oszuści, podszywający się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie podjęli aktywność w internecie. Tym razem wysyłają maile m.in. z informacją o niedopłacie składek i konieczności ich uregulowania w ciągu 24 godzin. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu: alert@zus.pl.

 • Monety i banknoty
  2021.02.25

  Emerycie i rencisto! Czas na coroczne rozliczenia z ZUS

  Do końca lutego wcześniejsi emeryci i renciści, którzy w ubiegłym roku dorabiali do swoich świadczeń, mają czas by poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Chodzi między innymi o ubiegłoroczne wynagrodzenia z umowy o pracę, umowy-zlecenia czy też przychody z prowadzenia działalności gospodarczej. W tym roku obowiązek ten należy wypełnić do 1 marca.

 • Dyżur telefoniczny - Waloryzacja emerytur i rent
  2021.02.25

  Dyżur telefoniczny - Waloryzacja emerytur i rent

  Marzec jest miesiącem waloryzacji świadczeń, dlatego bydgoski i toruński oddział ZUS organizują dyżur telefoniczny poświęcony tej tematyce. Jeśli interesuje cię, w jaki sposób zostanie podwyższona twoja emerytura czy renta i jakie są korzyści z przekazywania świadczeń na rachunek bankowy – to dyżur dla ciebie. Eksperci na pytania odpowiadać będą 2 i 4 marca.

Stronicowanie