Zobacz wszystkie aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Ćwiczenia RENEGADE
  2021.05.18

  Ćwiczenia RENEGADE

  Starosta radziejowski informuje mieszkańców powiatu, że dnia 20 maja odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena), dotyczący zagrożenia z powietrza.

 • Darmowe szkolenie - ratownik wodny
  2021.05.18

  Darmowe szkolenie - ratownik wodny

  Ruszył nabór do darmowego pakietu szkoleń w ramach unijnego projektu „Ratownik wodny – nowy zawód szansą dla osób defaworyzowanych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego”. Szkolenie poprowadzi Nadgoplańskie WOPR, a zapisy trwają do 12 czerwca.

 • Emerytury będą wyższe, bo średnie trwanie życia jest krótsze
  2021.05.17

  Emerytury będą wyższe, bo średnie trwanie życia jest krótsze

  Od 1 kwietnia 2021 r. obowiązują nowe, korzystniejsze tablice trwania życia. To dobra wiadomość dla seniorów, którzy ukończą wiek emerytalny między kwietniem br. a marcem przyszłego roku. Emerytura 60-latka będzie wyższa o 5,6 proc. niż na podstawie poprzedniej tablicy, a 65-latka o 6,5 proc. 

 • Kod wykonywanego zawodu w dokumentach zgłoszenia do ubezpieczeń
  2021.05.10

  Kod wykonywanego zawodu w dokumentach zgłoszenia do ubezpieczeń

  Od 16 maja zmienią się wzory formularzy zgłoszeniowych ZUS ZUA i ZUS ZZA. Na dokumencie zgłoszeniowym pojawi się dodatkowe pole do uzupełnienia z kodem wykonywanego zawodu. Od tej daty nie będzie można wykorzystywać dotychczasowych wzorów dokumentów zgłoszeniowych.

 • Wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy
  2021.05.10

  Wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy

  Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 23 maja. Jest nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które wydłuża okres korzystania ze świadczenia. Mogą z niego skorzystać ubezpieczeni rodzice dzieci do lat 8, jak i starszych z odpowiednim orzeczeniem oraz opiekunowie pełnoletnich osób niepełnosprawnych.

 • Bitwa Regionów - konkurs kulinarny
  2021.05.07

  "Bitwa Regionów" - konkurs kulinarny

  Rozpoczeło się przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. Po roku przerwy, spowodowanej pandemią, organizatorzy zapraszają do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

 • Mikrofon na statywie
  2021.05.06

  XXVII Festiwal Piosenki Francuskiej

  11 czerwca 2021 roku odbędzie się finał XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Łokietka w Radziejowie. Jest on formą popularyzacji francuskiej piosenki, a także ma na celu przyczynić się do umocnienia przyjaźni między narodem francuskim i polskim.

 • Stypendia pomostowe
  2021.05.05

  Stypendia pomostowe

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy informuje, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Program  skierowany jest do tegorocznych maturzystów, którzy zakwalifikują się na pierwszy rok stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich.

 • Punkt Szczepień Powszechnych otwarty
  2021.05.04

  Punkt Szczepień Powszechnych otwarty

  Dzisiaj – 4 maja 2021 roku – o 13:00 rozpoczął swoją działalność Punkt Szczepień Powszechnych w powiecie radziejowskim. Znajduje się on w hali Miejskiego Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej 28 w Radziejowie. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-18:00.

 • Dzień Strażaka
  2021.05.04

  Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

  Dziś dzień wspomnienia świętego Floriana i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim, pełniącym tę służbę, dziękując im za wysiłek włożony w służbę Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Stronicowanie