Zobacz wszystkie aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Biały napis ZNICZ 2021 na żółtym tle
  2021.10.26

  Akcja „Znicz 2021”- zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

  Tegoroczna akcja „Znicz” rozpocznie się w piątek (29.10) i potrwa do wtorku (2.11). Radziejowscy policjanci apelują do mieszkańców o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń, związanych z pandemią podczas wizyt na cmentarzach. Prosimy też zachować ostrożność i stosować się do oznakowania przy cmentarzach.

 • Dwugłowy gryf w żółtej tarczy na czerwonym tle
  2021.10.22

  Szkolenie z obrony cywilnej

  W czwartek, 21 października pracownicy samorządowi z naszego powiatu przeszli szkolenie obronne. Zajecia zostały przeprowadzone w restauracji Arkadia w  Radziejowie, a prowadził je major Stanisław Dykowski.

 • Kobieta i trójka dzieci w kolorowych ubraniach
  2021.10.21

  Ułatwienia dla osób starających się o świadczenie Mama 4 plus

  Korzystne zmiany w przepisach, które wejdą w życie od nowego roku, dotyczą także rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, potocznie nazwanego świadczeniem Mama 4 plus. Od stycznia nie trzeba już będzie dołączać do wniosku krajowych aktów urodzenia dziecka.

 • Biały napis Zapraszamy do udziału w projekcie na granatowym tle
  2021.10.20

  Projekt „Usługi opiekuńcze w powiecie radziejowskim i inowrocławskim”

  Fundacja Rozwoju Społeczno-Gospodarczego w partnerstwie z gminą Kruszwica zaprasza do udziału w projekcie: „Usługi opiekuńcze w powiecie radziejowskim i inowrocławskim”. Projekt skierowany jest do osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz ich opiekunów.

 • Trzej mężczyźni w garniturach siedzą przy stole i rozmawiają
  2021.10.20

  Wojewoda z wizytą w powiecie radziejowskim

  We wtorek, 19 października wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przyjechał do Radziejowa, by spotkać się z władzami samorządowymi naszego powiatu. Jednym z głównych tematów wizyty było funkcjonowanie powiatowego szpitala pod względem walki z COVID-19.

 • Zielony napis ZUS na białym tle
  2021.10.19

  Przedsiębiorco, to powinieneś wiedzieć!

  Od 18 września 2021 r. obowiązuje kilka zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych, m.in. dotyczących podlegania dobrowolnemu chorobowemu, kontroli płatników składek czy naliczania odsetek za zwłokę. Kolejne zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2022 r., 1 kwietnia 2022 r. oraz 1 stycznia 2023 r. 

 • Napis: Wejdź na konsument.edu.pl
  2021.10.19

  Symulator oszustw w internecie - platforma edukacyjna

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów we współpracy z Fundacją ProPublika stworzył darmowe narzędzie edukacyjne – konsument.edu.pl. Jest to symulator portalu społecznościowego, w którym można doświadczyć 10 zagrożeń realnie spotykanych w internecie.

 • Palec wskazujący, klikający przycisk z symbolem wagi
  2021.10.18

  Nabór kandydatów do komisji konkursowej - nieodpłatna pomoc prawna

  Informujemy o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej powołanej w celu opiniowania złożonych ofert w otwartym konkursie na powierzenie „Realizacji zadań publicznych w zakresie prowadzenia punktu NPP, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej”.

 • Biała postać z białą laską na niebieskim tle
  2021.10.15

  Święto osób niewidomych i słabowidzących

  15 października obchodzimy Światowy Dzień Białej Laski, w którym temat osób borykających się z dysfunkcjami narządu wzroku jest szczególnie podkreślany. Dzień ten ma również charakter edukacyjny i informacyjny.

 • Bukiet kolorowych kwiatów
  2021.10.14

  Życzenia dla nauczycieli

  Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak wszystkim byłym i obecnym dyrektorom szkół, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty na terenie naszego powiatu przekazuje najserdeczniejsze życzenia. 

Stronicowanie