Zobacz wszystkie aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Dwójka małych dzieci
  2022.05.31

  Nie zwlekaj ze złożeniem wniosku o świadczenie 500 plus!

  Wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres świadczeniowy można składać tylko do końca czerwca tego roku. Jeśli rodzic spóźni się i złoży wniosek po terminie, to świadczenie otrzyma od miesiąca złożenia wniosku. Wyjątek stanowią rodzice, którym urodziło się dziecko. 

 • Stare książki na półce
  2022.05.29

  Święto działaczy kultury

  Dzień Działacza i Animatora Kultury zwyczajowo obchodzony jest 29 maja. Jest to święto osób, które swoim zaangażowaniem i pracą upiększają codzienne życie, promując tradycję i kulturę regionu. Praca w kulturze jest swego rodzaju służbą, która wymaga ogromnego wkładu pracy i poświęcenia.

 • 27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego
  2022.05.27

  32 lata samorządności w Polsce

  27 maja, w rocznicę w pełni demokratycznych wyborów samorządowych roku 1990, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku przypada 32. rocznica tego wydarzenia. Z tej okazji starosta Jarosław Kołtuniak składa podziękowania wszystkim, którzy współtworzyli i współtworzą naszą małą ojczyznę.

 • Bukiet kwiatów w metalowym koszyku na łące
  2022.05.26

  Życzenia dla Mam

  Dziś, 26 maja, przypada bardzo ważny i wyjątkowy dzień. To Dzień Matki. Z tej okazji, Drogie Mamy, przyjmijcie szczere wyrazy uznania i podziękowania za Wasz macierzyński trud i wypełnianą ogromnie ważną rolę w rodzinie i społeczeństwie od starosty radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka.

 • Matka z dwójką dzieci na spacerze
  2022.05.26

  Świadczenia z ZUS-u dla mam – nie tylko od święta

  Po urodzeniu lub przyjęcia dziecka na wychowanie mamy mogą liczyć na szereg świadczeń wypłacanych przez ZUS m.in. na zasiłek macierzyński czy rodzicielskie świadczenie uzupełniające, potocznie nazwane świadczeniem „Mama 4 plus”.

 • Plan święta powiatu
  2022.05.25

  Święto Powiatu Radziejowskiego!

  Od 10 do 12 czerwca 2022 r. odbędzie się Święto Powiatu Radziejowskiego, na które wszystkich mieszakńców oraz gości zaprasza starosta Jarosław Kołtuniak. Publikujemy plan nadchodzącej imprezy.

 • Logo Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie
  2022.05.25

  Ślubujemy!

  Ślubowanie uczniów pierwszych klas mundurowych to uroczystość, która na stałe wpisała się do kalendarza roku szkolnego Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie. 20 maja br. 43 uczniów z klas I Technikum Logistycznego złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Na uroczystości gościł starosta Jarosław Kołtuniak.

 • Niemowlę, leżące w kołysce
  2022.05.25

  Mama 4 plus

  Mamy, które zrezygnowały z pracy lub jej nie podjęły, aby wychowywać przynajmniej czwórkę dzieci i tym samym nie wypracowały choćby minimalnej emerytury, mogą liczyć na wsparcie finansowe. Jest nim rodzicielskie świadczenie uzupełniające, potocznie nazwane świadczeniem „Mama 4 plus”.

 • Lokalna Grupa Działania - logo
  2022.05.24

  Ankieta - zachęcamy do wypełnienia

  W imieniu Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Powiatu Radziejowskiego" zapraszamy Państwa do wyrażenia opinii na temat warunków życia w gminach powiatu radziejowskiego poprzez udział w badaniu ankietowym.

 • Komendant wojewódzki PSP dokonuje przeglądu pododdziałów
  2022.05.23

  Oficjalne obchody Dnia Strażaka

  W piątek, 20 maja br. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie obchodzili Dzień Strażaka. W uroczystości brali udział m.in.: komendant wojewódzki nadbrygadier Jacek Kaczmarek oraz starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak. Wręczono medale, odznaczenia i awanse.

Stronicowanie