Zobacz wszystkie aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego - plakat
  2022.10.21

  Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim

  Radziejowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu radziejowskiego na 44. Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Odbędzie się on w piątek, 25 listopada br., w "galerii" domu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 21 listopada.

 • Poszkodowany na desce
  2022.10.19

  Miałeś wypadek przy pracy? Jak uzyskać jednorazowe odszkodowanie

  Osoby objęte ubezpieczeniem wypadkowym, które na skutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej stały się długotrwale lub stale niezdolne do pracy, mogą ubiegać się z ZUS-u o jednorazowe odszkodowanie. W niektórych przypadkach mogą otrzymywać odszkodowanie nawet dwa razy. 

 • Wykład dla seniorów - słuchacze w sali konferencyjnej
  2022.10.17

  Wykład dla seniorów

  Dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie odbył się wykład, dotyczący nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Na zaproszenie starosty radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka na spotkanie przybyli słuchacze radziejowskiego oddziału uniwersytetu trzeciego wieku. 

 • Biały telefon stacjonarny
  2022.10.17

  Dyżury ekspertów ZUS 

  Masz pytania dotyczące emerytury, renty, zasad przeliczania świadczeń? Zastanawiasz się jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać świadczenie 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielać będą eksperci podczas dyżurów telefonicznych.

 • Biały symbol osoby niewidomej na czarnym tle
  2022.10.15

  Święto osób niewidomych i słabowidzących

  Międzynarodowy Dzień Białej Laski obchodzimy 15 października. Podczas święta szczególnie podkreślany jest temat osób borykających się z dysfunkcjami narządu wzroku. Dzień ten ma również charakter edukacyjny i informacyjny. 

 • Róże w szklanym wazonie
  2022.10.14

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak wszystkim byłym i obecnym dyrektorom szkół, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty przekazuje najserdeczniejsze życzenia.

 • Herb powiatu radziejowskiego na czerwonym tle
  2022.10.13

  Komunikat w sprawie dystrybucji jodku potasu

  W całej Polsce trwa dystrybucja jodku potasu do samorządów na wypadek wystąpienia zagrożenia radiacyjnego. Starosta radziejowski informuje, że jest to akcja zapobiegawcza, a w obecnej chwili żadne zagrożenie nie występuje. Publikujemy najważniejsze informacje i listę punktów dystrybucji.

 • Ratownik medyczny i karetka pogotowia
  2022.10.13

  Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

  Obchodzimy dziś Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji publikujemy życzenia starosty radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka dla wszystkich ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek systemu oraz dyspozytorów medycznych. 

 • Palec wskazujący, klikający przycisk z symbolem wagi
  2022.10.12

  Nieodpłatna pomoc prawna w Radziejowie

  Informujemy, że w piątek, 14 października, nieodpłatna pomoc prawna w Radziejowie będzie udzielana telefonicznie od 16:00 do 20:00. Prosimy o kontakt pod numerem: 697 896 880.

 • Cztery odznaczone osoby stojące na scenie
  2022.10.06

  Krzyż Niepodległości z gwiazdą kl. I dla starosty radziejowskiego

  Wczoraj, 5 października, w sali koncertowej Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowany za wspieranie działalności policjantów został starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak.

Stronicowanie