Zobacz wszystkie aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Bukiet różowych róż
  2022.03.08

  Dzień Kobiet

  8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto to obchodzimy od 1910 roku. Z tej okazji publikujemy serdeczne życzenia starosty radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka dla wszystkich pań. 

 • Biały napis STOP ASF na czerwonym tle
  2022.03.07

  Zarządzenie odstrzału sanitarnego dzików

  Publikujemy rozporządzenie wojewody kujawsko-pomorskiego z 4 marca 2022 r. w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańkiego pomoru świń na terenie całego województwa.

 • Zielony napis ZUS na białym tle
  2022.03.07

  ZUS oferuje pomoc dla przedsiębiorców 

  Przedsiębiorcy, którzy w związku z trwającą wojną na Ukrainie mają trudności z terminowym opłaceniem składki, mogą skorzystać z oferowanej przez ZUS pomocy w spłacie należności. Chodzi m.in. o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie ich na raty, a w wyjątkowych przypadkach umorzenie. 

 • Znaki ostrzegawcze z wykrzyknikami, w rogu flaga Ukrainy
  2022.03.06

  Ulotki informacyjne dla uchodźców

  Przekazujemy ulotki dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Mają one ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych  godzinach i dniach pobytu w naszym kraju. W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej itd.

 • Starszy pan z laską idzie po chodniku
  2022.03.05

  Specjalny bonus za wiek dla stulatków

  Na Kujawach i Pomorzu rośnie liczba stulatków, którym ZUS wypłaca dodatkowe świadczenie za wiek. Rok temu w regionie świadczenie honorowe z ZUS-u otrzymywało 119 osób, dziś 132 osoby. Każdy ze stulatków może otrzymywać świadczenie w różnej wysokości.

 • Znaki ostrzegawcze z wykrzyknikami, w rogu flaga Ukrainy
  2022.03.04

  Pomoc dla przygranicznych powiatów

  Publikujemy zaktualizowaną listę rzeczy, które są najbardziej potrzebne do niesienia pomocy uchodźcom w przygranicznych powiatach. Poszukiwani są także chętni tłumacze języka ukraińskiego, rosyjskiego, angielskiego i francuskiego.

 • ulotka z napisem: Nie ufaj bezgranicznie i Nie stań się ofiarą handlu ludźmi
  2022.03.04

  Nie stań się ofiarą handlu ludźmi

  W związku z napadem Rosji na Ukrainę i zaangażowaniem Polski w udzielanie wszechstronnej pomocy Ukrainie oraz jej obywatelom, przedstawiamy stanowisko Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, dotyczące prób wykorzystania uchodźców do pracy przymusowej lub innych form wyzysku.

 • Flaga Ukrainy i numer konta Fundacji Semper Fidelis
  2022.03.03

  Pomoc Ukrainie

  Informujemy, że jedną z możliwych form niesienia pomocy dla Ukrainy jest udzielenie wsparcia finansowego w zbiórce realizowanej przez Fundację Semper Fidelis na rzecz Archidiecezji Lwowskiej. Konto ww. fundacji: 10 1240 4751 1111 0010 8657 0263. W tytule przelewu należy wpisać: „UKRAINA”.

 • Probówka z wymazem
  2022.03.02

  Punkt wymazowy w radziejowskiej aptece

  Od lutego farmaceuci mają prawo testować w kierunku SARS-CoV-2 w punktach aptecznych. W powiecie radziejowskim punkt wymazowy działa w Aptece Od Serca przy ul. Kościuszki 25 w Radziejowie. Publikujemy marcowy wykaz dyżurów, prowadzonych przez aptekę.

 • Scena i dekoracja z napisem "Bajczytanki pani Hanki"
  2022.03.02

  „Poeci-Dzieciom”

  Już po raz siódmy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radziejowie zorganizował Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci-Dzieciom”. Kolejny raz również patronem wydarzenia był starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak. W tym roku uczestnicy recytowali wiersze Hanny Niewiadomskiej.

Stronicowanie