Czerwiec 2023

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko: Burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar:  kujawsko – pomorskie: wszystkie powiaty.

 

Czas obowiązywania: od godz. 11:00 dnia 20.07.2023 do godz. 20:00 dnia 20.07.2023 r.

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Silne porywy wiatru będą towarzyszyć również chmurom konwekcyjnym, niekoniecznie z wyładowaniami atmosferycznymi.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: brak

Źródło informacji:  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 87.

 • autor: Roman Kalisz (dyżurny operacyjny sporządzający meldunek)

O czym warto pamiętać, gdy świadczenie wypłaca ZUS ?

Wciąż zdarza się, że emeryci czy renciści zapominają poinformować ZUS z odpowiednim wyprzedzeniem o zmianie adresu i numeru rachunku bankowego. ZUS przypomina, jakie konsekwencje mogą z tego wynikać.

 

Każdą zmianę adresu, numeru rachunku bankowego emeryt, rencista czy pobierający inne świadczenie wypłacane przez ZUS powinien zgłosić do Zakładu najpóźniej na 12 dni roboczych przed terminem płatności swojego świadczenia. Jeśli zrobi to z opóźnieniem, to może zdarzyć się, że emerytura, czy renta zostanie zwrócona do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. A w konsekwencji  senior dłużej będzie musiał czekać na przekaz z poczty lub przelew bankowy- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Dlatego warto zawczasu zapobiegać takim sytuacjom i na bieżąco informować ZUS o zmianie adresu
i konta bankowego, na który ma być przekazywana emerytura, renta czy inne świadczenie długoterminowe. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego stresu- dodaje rzeczniczka.

 

Jak dokonać zmiany danych

Osoby mieszkające w Polsce zmianę danych adresowych, osobowych lub rachunku bankowego mogą złożyć na druku EZP. Formularz można złożyć osobiście w placówce ZUS, wysłać pocztą lub przesłać elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

 • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Na Kujawach i Pomorzu rodzice złożyli już ponad 238 tys. wniosków o 500+

Ponad 238 tysięcy wniosków o świadczenie 500+ na okres świadczeniowy 2023/2024 złożyli rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego. Najwięcej wniosków wpłynęło do ZUS w Bydgoszczy i Toruniu.

 

Rodzice, którzy nie złożyli wniosku o 500+ do końca czerwca, stracą prawo do wypłaty za ten miesiąc, a jeśli będą zwlekać ze złożeniem wniosku to również za kolejne miesiące. Świadczenie będzie przyznane od miesiąca złożenia wniosku. Nie dotyczy to rodziców, którym urodziło się dziecko. Oni mają 3 miesiące na złożenie wniosku od dnia narodzin pociechy, aby dostać 500+
z wyrównaniem-
informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Wnioski o świadczenie można składać jedynie drogą elektroniczną, za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej.

 

Świadczenie dla rodzin nadal wynosi 500 zł na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat.
Przewidziane w rządowym projekcie ustawy podniesienie od 1 stycznia 2024 r. kwoty świadczenia wychowawczego o 300 zł, czyli z 500 zł do 800 zł miesięcznie zostanie wdrożone automatycznie, bez żadnych dodatkowych wniosków czy konieczności podejmowania kontaktu z ZUS.

 

Od początku roku ZUS przyznał świadczenia dla blisko 6,8 mln dzieci, w regionie prawie 356 tys.
Na konta rodziców trafiło ponad 20,7 mld zł, w województwie kujawsko-pomorskim ponad miliard złotych.

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

 • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W dniu 28.07.2023  w godz. 8.00 - 14.30

odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej  RADZIEJÓW OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW obwód 400

 • autor: Tadeusz Domański Inżynier ds. Zarządzania Usługami Sieciowymi

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko: UPAŁ

Stopień zagrożenia: 2

Obszar:  wszystkie powiaty

 

Czas obowiązywania: od godz. 12:00 dnia 15.07.2023 do godz. 20:00 dnia 17.07.2023.

Przebieg: prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w sobotę od 31°C na wschodzie do 35°C na zachodzie obszaru, w niedzielę od 30°C do 33°C, w poniedziałek około 30°C. Temperatura

minimalna w nocy na przeważającym obszarze od 18°C do 20°C.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 %

Uwagi: brak

 

Źródło informacji:  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 84.

 • autor: Grażyna Mucha (dyżurny operacyjny sporządzający meldunek)

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar:  powiaty: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, radziejowski, rypiński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek i włocławski.

 

Czas obowiązywania: od godz. 11:00 dnia 12.07.2023 do godz. 22:00 dnia 12.07.2023

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: brak

Źródło informacji:  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 80.

 • autor: Paweł Kozikowski (dyżurny operacyjny sporządzający meldunek)

Kto otrzyma 300 plus z ZUS?

Już niebawem, bo od 1 lipca rodzice i opiekunowie będą mogli wnioskować o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko
w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

W ramach programu „Dobry Start” rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, czyli na przykład na zakup podręczników, zeszytów, czy przyborów szkolnych. Świadczenie przysługuje na  dziecko, które uczy się i jest w wieku od 7 do 20 lat lub do 24 lat, jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność. Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Co ważne wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników
i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek odpowiednio 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym - dodaje rzeczniczka

Wnioski o 300 zł dla ucznia będzie można składać od 1 lipca do końca listopada wyłącznie drogą elektroniczną. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Złożenie wniosku po 30 listopada będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Samo złożenie wniosku jest bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać, by bezbłędnie wpisać dane takie jak: prawidłowy numer PESEL dzieci, nazwę oraz adres szkoły czy aktualny numer konta. 

Najprostszym i najszybszym sposobem złożenia wniosku o 300 plus jest aplikacja mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Rodzice, którzy nie posiadają konta na PUE ZUS wniosek o świadczenie 300 plus, mogą złożyć przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

 • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Dzień Ojca

„Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli". 
(George Herbert)

  

Bycie tatą to rola życia, choć nie zawsze łatwa.

Wszystkim Ojcom w dniu ich święta składam najserdeczniejsze życzenia:
dużo mądrości, siły i wytrwałości potrzebnych do sprawowania tej wyjątkowej i szczególnej roli w życiu.

Niech każdy dzień przynosi zadowolenie i satysfakcję,

a przy boku nigdy nie zabraknie szczerego uśmiechu waszych pociech.

 

Wszystkiego dobrego!

Starosta radziejowski
Jarosław Kołtuniak

 • zdjęcie

Zakończenie roku szkolnego

Radziejów, 23 czerwca 2023 roku

 

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice,

Nauczyciele i Wychowawcy,

 

            Dobiega końca rok szkolny 2022/2023. W imieniu swoim i członków Zarządu Powiatu w Radziejowie chciałbym Wam wszystkim podziękować za wysiłek i rzetelność w wykonywaniu obowiązków, za solidną i sumienną pracę.

Drodzy Uczniowie

            Gratuluję Wam uzyskanych wyników i osiągnięć. W ciągu minionych miesięcy wielu z Was odnosiło sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, turniejach i konkursach. Cieszę się, że rozumiecie, iż Wasza przyszłość zależy od zaangażowania w zdobywanie wiedzy i umiejętności.

 Życzę Wam by wysiłek wkładany w edukację z czasem zaprocentował osiągnięciem zamierzonych celów.

Szanowni Rodzice

            Dziękuję za zaangażowanie i pomoc na rzecz szkoły. Państwa wsparcie ma ogromne znaczenie przy tworzeniu właściwej atmosfery w środowisku szkolnym i jest niezbędne dla osiągnięcia założonych celów zarówno edukacyjnych, jak i wychowawczych.

Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy obsługi

            Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzieło wychowania młodych pokoleń, dbając o ich wykształcenie, kształtując w nich patriotyzm i wpajając zasady dobrego zachowania. Jestem przekonany, że trud wychowawczy i poświęcenie dla zachowania prawdziwych wartości przyniesie oczekiwane ezultaty.    

                                            Wszystkim Państwu życzę odpoczynku i regeneracji sił podczas zbliżających się wakacji.    

Z wyrazami szacunku

Starosta Radziejowski

Jarosław Kołtuniak

 • zdjęcie

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko: BURZE Z GRADEM

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiaty: wszystkie powiaty

 

Czas obowiązywania: od godz. 08:00 dnia 23.06.2023r. do godz. 16:00 dnia 23.06.2023r.

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: brak

Źródło informacji:  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 71.

 

 • zdjęcie

Powiat świętował

Już szósty raz mieliśmy przyjemność obchodzić Święto Powiatu Radziejowskiego. Za nami weekend pełen atrakcji. Od 16 do 18 czerwca odbywały się u nas wydarzenia kulturalne rozrywkowe i sportowe, w których udział brali mieszkańcy i goście powiatu radziejowskiego. Przybyła też delegacja z niemieckiej gminy Wahrenholz.

Piątek, 16 czerwca

Tradycyjnie obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji mieszkańców powiatu w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Radziejowie. Po uroczystości zgromadzeni udali się na dziedziniec Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Łokietka. Już po raz drugi świętowaliśmy Dzień Integracji „Każdy inny, wszyscy równi”. Celem wydarzenia było głoszenie wśród dzieci zrozumienia i akceptacji osób z niepełnosprawnościami. Na placu poza przybyłymi gośćmi stawiły się delegacje dzieci ze szkół podstawowych z całego powiatu, a także naszych szkół średnich. Na scenie wystąpili podopieczni m.in. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie czy Środowiskowego Domu Samopomocy w Radziejowie. Przedstawili oni utwory znanych polskich artystów. Dodatkowo na młodszych mieszkańców powiatu czekały atrakcje w postaci dmuchanych zamków, malowania twarzy, tatuaży i wiele innych. Dzieci mogły także skorzystać ze stanowisk Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Równocześnie trwał piknik edukacyjny. Ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie logo powiatu wraz ze spotem promującym powiat radziejowski. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Uczestnicy i laureaci dostali podziękowania za pomysłowość oraz zostali nagrodzeni za pierwsze trzy miejsca dronami dla swoich szkół. Uczniowie otrzymali upominki.

I miejsce zdobyła Gabriela Piernik - Szkoła w Płowcach, II miejsce Zofia Wiśniewska- Szkoły  w Dębołęce, III miejsce Julia Kłos - Szkoła Podstawowa w Piotrkowie Kujawskim.

Najmłodsi sprawdzili  się na scenie z wiedzy  przyrodniczej, historycznej i kulturalnej o naszym powiecie. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, grze w golfa i w wielu innych atrakcjach.

W południe, o godz. 12:00 powitaliśmy na scenie Kacpra Błońskiego. Jest on obecnie jednym  z najpopularniejszych polskich twórców internetowych. Pod sceną zebrała się duża grupa fanów artysty. Śpiewali wykonywane przez niego piosenki i świetnie się przy tym bawili. Po występie artysta zrobił pamiątkowe zdjęcie z liczną grupą fanów pod pomnikiem Władysława Łokietka.

Piątkowy wieczór rozpoczął koncert galowy laureatów konkursu „King of the Stage” oraz Piosenki Francuskiej. Pierwsza zaśpiewała Roksana Roszkowska z Radziejowa. Zwyciężczyni nagrody Grand Prix w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki „King of the Stage”.   Laureaci Piosenki Francuskiej to:  miejsce I Hanna Górecka z Góry. Marta Jachwitz ze Zbąszynia Gdańskiego uzyskała II miejsce, a Michalina Bobbe  z Konina zajęła III miejsce. Nagrodę – wycieczkę do Paryża - ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Radziejowie wręczył Starosta Jarosław Kołtuniak. Wieczór umilił nam również występ kabaretu „Chyba”, który wywołał na widowni salwy śmiechu.

Na zakończenie na scenie powitaliśmy gwiazdę wieczoru - Andrzeja Piasecznego, który zaśpiewał takie przeboje jak:  „Chodź, przytul, przebacz”, „Ania”, „Śniadanie do łóżka. Wszyscy świetni się bawili i ruszyli do tańca. Jak na prawdziwą gwiazdę przystało zgromadził przed scenę prawdziwe tłumy.

Sobota, 17 czerwca

Tego dnia w powiecie odbywały się głównie zawody sportowe. Już od 6:00 nad Gopłem rozpoczęły się zawody wędkarskie. Na strzelnicy Zespołu Szkół Mechanicznych odbyły się zawody strzeleckie, w których uczestniczyła także delegacja niemiecka. Na krytej pływalni „Plusk” mieszkańcy powiatu rywalizowali w zawodach pływackich. Nad Jeziorem Gopłem odbyły się regaty windsurfingowe. Wszystkie rozgrywki i zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zwycięzcom wręczono puchary i medale.

Oprócz zawodów sportowych w Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie ogłoszono wyniki konkursu „Tradycja w moim domu”.  Pani sekretarz Małgorzata Chłodzińska pogratulowała artystom i rozdała nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radziejowie. Za zajęcie I miejsca w kategorii Haft Kujawski nagrodę otrzymała Emilia Królczak, w kategorii Koronka przyznano dwa I miejsca Agnieszce KrólczakKaczmarek i Iwonie Waszak. Natomiast  w kategorii zdobnictwo nagroda za I miejsce trafiła do Domu Opieki dla Osób Starszych w Dębach. Prace konkursowe można oglądać do 12 sierpnia w Izbie Regionalnej w Radziejowie.

W południe, o godz 12:00 w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny rozpoczął się koncert jubileuszowy Szkoły Muzycznej „20 lat minęło jak jeden dzień”. Dzieci  i młodzież zaprezentowały swoje talenty muzyczne. Widzowie mieli przyjemność usłyszeć utwory takich artystów jak A. Vivaldi, J.S. Bach, I. Van Beethoven. Oprócz zebranych gości na koncercie gościły władze powiatu oraz niemiecka delegacja. Występ wywołał wiele wzruszeń i emocji. Wszyscy podziękowali artystom gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Następnie głos zabrał Starosta Jarosław Kołtuniak, który również pogratulował organizatorom i artystom wspaniałego występu.

W godzinach popołudniowych odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Radziejowie Mistrzostwa Powiatowe Halowej Piłki Siatkowej OLD Boy TKKF Radziejowianka. Tutaj również mogliśmy liczyć na wiele emocji i  dobrej zabawy.

Niedziela, 18 czerwca

Ostatni dzień święta powiatu to tradycyjnie piknik rodzinny w Połajewie. Na plaży nad Gopłem przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci: dmuchane zamki, malowanie twarzy, kącik zabaw z animatorami. Odbył się turniej młodzieżowej siatkówki plażowej o piłkę starosty radziejowskiego i regaty windsurfingowe. Miłośnicy motoryzacji mogli podziwiać, dzięki uprzejmości Pana Mariusza Kordylaka,  wystawę zabytkowych polskich motocykli z okresu PRL. Swoje stoisko mieli również policjanci, którzy prezentowali dzieciom wyposażenie policyjnych radiowozów. Oprócz tego Nadgoplańskie WOPR przygotowało stanowisko, przy którym najmłodsi mogli nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło także stoiska firmy Danone, przy którym dzieci mogły spróbować swoich sił w dojeniu sztucznej krowy i innych konkursach.

W Połajewie swoją metę miał rajd rowerowy, organizowany przez radziejowskie liceum oraz VIII Bieg o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim. Zostały rozdane medale i upominki. Nie zabrakło również pysznego jedzenia, które zapewniły stoiska kół gospodyń wiejskich, Zakładu Aktywności Zawodowej w Radziejowie i food tracki. Organizatorzy rozdawali też darmowy żurek. Na scenie wystąpiły uczennice z ZSRCKU w Przemystce, a także grupy taneczne działające przy Basenie „Plusk” w Radziejowie. Piknik licznie zgromadził rodziny z dziećmi oraz mieszkańców powiatu.

Tegoroczne Dni Powiatu były pełne atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas. Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo i już teraz zapraszamy Państwa na kolejne święto powiatu w przyszłym roku!

Składamy również serdeczne podziękowania darczyńcom i sponsorom za  życzliwość i pomoc.

 • autor: tekst: Dominika Chmielewska, data: 2023-06-22
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • Kolaż zdjęć
 • autor: fot; Dominika Chmielewska

Uwaga

Informujemy, że dnia 09.06.2023r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Radziejowie będzie nieczynne. 

Zaproszenie na warsztaty ceramiczne

"Radziejowski ośrodek ceramiczno - garncarski" w ramach programu NCK EtnoPolska. Edycja 2023!
Rozpoczynamy zapisy na warsztaty ceramiczne, szkliwienia, warsztaty i pokazy toczenia na kole garncarskim! Warsztaty są bezpłatne i prowadzone będą przez całe wakacje, a ich efekty podsumuje wystawa. Zacznij swoją przygodę z ceramiką na naszych warsztatach! Zapoznaj się z harmonogramem i zadzwoń do nas! Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo ilość miejsc jest ograniczona!
 • 47. Dni Radziejowa
  Plakat Dni Radziejowa
 • 47. Dni Radziejowa - program
  Program na Dni Radziejowa
 • Kino Plenerowe
  Kino letnie Mamma Mia
 • autor: Radziejowski Dom Kultury, data: 2023-06-19

Zaproszenie na Dni Radziejowa

Zespół Radziejowskiego Domu Kultury zaprasza na Dni Radziejowa!

Zaproszenie na piknik

Serdecznie zapraszam

na Piknik edukacyjny,

który odbędzie się 16 czerwca br. o godz. 10.00

na dziedzińcu Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Łokietka

Starosta Radziejowski
Jarosław Kołtuniak

 


Przebieg pikniku godz. od 10.00. do 13.00: gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce,
występy artystyczne i wiele innych atrakcji, występ Kacpra Błońskiego.

Piknik realizowany w ramach grantu pn. „Popularyzacja walorów przyrodniczych,
historycznych i kulturowych powiatu radziejowskiego poprzez realizację konkursu
i pikniku edukacyjnego”, który na celu wzmocnienie kapitału społecznego, edukacji
i aktywizacji, promocji w obszarze kultury i lokalnego dziedzictwa powiatu
radziejowskiego.

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania na rzecz
wzmocnienia kapitału społecznego, edukacji, aktywizacji, promocji w obszarze kultury i
lokalnego dziedzictwa Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

logo baner starostwo

 

 

Plakat radziejowski piknik rodzinny

 • 47. Dni Radziejowa

Plakat Dni Radziejowa

 • 47. Dni Radziejowa - program
  Program wydarzeń na Dni Radziejowa

XL Sesja Rady Powiatu w Radziejowie

Dnia 30 czerwca 2023 r. o godz. 9:00 odbędzie się XL Sesja Rady Powiatu w Radziejowie VI kadencji

w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie. 

Porządek obrad

1. Sprawy organizacyjne:

a) otwarcie posiedzenia i powitanie,

      b) ustalenie quorum,

c) przyjęcie porządku obrad,

d) przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady.

2. Sprawozdanie Starosty z prac Zarządu między sesjami.

3. Zapytania i uwagi.

4. Sprawozdanie Przewodniczących z prac Komisji.

5. Sprawozdanie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z działań podejmowanych na terenie powiatu radziejowskiego w 2022 roku.

6. Przerwa.

7. Podjęcie uchwał w sprawie:

a) zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego za 2022 r. Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie,

b) zmiany uchwały w sprawie wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku,

c) udzielenia dotacji z budżetu Powiatu na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane, przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,

d) zmiany uchwały w sprawie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu radziejowskiego.

e) wysokości oraz zasad ustalania diet przysługującym radnym

f) udzielenie dotacji Gminie Topólka na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 2814 C Samszyce – Izbica w m. Galonki, Gm. Topólka”,

g) zmiany w budżecie Powiatu Radziejowskiego na 2023 rok,

h) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Radziejowskiego na lata 2023 - 2028 r.

7. Interpelacje i zapytania radnych.

8. Wolne wnioski.

9. Zakończenie sesji.

 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2023-06-26

To już jest koniec epidemii. Zmiany w rejestracji pojazdów

W związku z odwołaniem  z dniem 1 lipca 2023 r. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego powraca termin 30 dni na zgłoszenie zbycia, nabycia pojazdu oraz rejestrację pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 2

Obszar:  wszystkie powiaty.

 

Czas obowiązywania: od godz. 13:00 dnia 05.07.2023r. do godz. 22:00 dnia 05.07.2023r.

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie możliwe porywy do 100 km/h. Miejscami

grad.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: brak

Źródło informacji:  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 78.

 

 • autor: Roman Brzuchalski (dyżurny operacyjny sporządzający meldunek)

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W dniu 4.08.2023  w godz. 9.00 - 13.00

odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej  RADZIEJÓW PŁOWIECKA

 • autor: Tadeusz Domański Inżynier ds. Zarządzania Usługami Sieciowymi