maj 2023

Obchody Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka na deskach Radziejowskiego Domu Kultury w Radziejowie w dniu 1 czerwca odbył się spektakl pod tytułem „Calineczka”. Uczniowie i nauczyciele ze Zespołu Szkół i Placówek w Radziejowie wystąpili i zaprezentowali swoje talenty aktorsko-wokalne rodzicom i podopiecznym SOSW.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Pana Starosty Jarosława Kołtuniaka, który korzystając z okazji złożył życzenia wszystkim dzieciom, tym młodszym jak i tym troszkę starszym oraz przekazał słodki poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych dzieci.

  • autor: tekst: Dominika Chmielewska
  • Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak przemawia na zasłoniętej kurtyną scenie Radziejowskiego Domu Kultury do zebranych...
  • Widownia przedstawienia Calineczka
  • DSC_5642
  • DSC_5648
  • DSC_5660
  • autor: fot; Dominika Chmielewska

Dzień Dziecka 2023

Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce od 1952 roku. Święto to ma uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie. Dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone. Na świecie Dzień Dziecka obchodzony jest w różnych terminach, w Polsce niezmiennie jest to 1 czerwca.

Idea powstania tego dnia jest warta ciągłego przypominania, że dzieci powinny być traktowane z szacunkiem i miłością.

Z okazji tego dnia Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak życzy wszystkim dzieciom, tym małym i tym trochę większym uśmiechu na twarzy każdego dnia, spełnienia marzeń, wspaniałych przyjaciół i wspierającej rodziny.

 

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W dniu 06.06.2023  w godz. 08.00 - 10.00 odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej  STARY RADZIEJÓW 7

  • autor: Tadeusz Domański Inżynier ds. Zarządzania Usługami Sieciowymi Dział Zarządzania Eksploatacją, data: 2023-05-31

Życzenia Starosty Radziejowskiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Bukiet z czerwonych róż i białych goździków w wiklinowym wazonieZ okazji Dnia Samorządu Terytorialnego pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy współtworzyli i współtworzą samorząd w naszym powiecie.

Dziękując za współpracę, życzę aby Państwa codzienne wysiłki były docenione, aby społeczność lokalna wspierała inicjatywy samorządu i chętnie angażowała się w budowanie lepszego jutra.

Życzę dużo zdrowia i niesłabnącego zapału i wytrwałości w tej ważnej i odpowiedzialnej służbie ora wszelkiej pomyślności w zyciu osobistym.

  • autor: Jarosław Kołtuniak, Starosta Radziejowski, data: 2023-05-27

Życzenia Starosty Radziejowskiego z okazji Dnia Matki