styczeń 2023

Wciąż pomagamy!

Starostwo Powiatowe w Radziejowie jest wolontariuszem projektu grantowego Magia Świąt, organizowanego przez Danone w ramach tzw. inicjatyw HOPE. Następne etapy przedsięwzięcia już za nami. Rozdaliśmy paczki i upominki, integrowaliśmy się na spotkaniach polsko-ukraińskich, a nawet wspólnie gotowaliśmy. A to jeszcze nie koniec!

Kolejnym etapem akcji było polsko-ukraińskie świąteczne spotkanie w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie, które odbyło się 11 stycznia br. Uczestniczył w nim starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak oraz sekretarz powiatu Małgorzata Chłodzińska. Wśród obecnych znaleźli się też inni wolontariusze z naszego powiatu, którzy łączą siły, by pomagać potrzebującym. Byli to m.in., przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie i Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, dzieci z Polski i Ukrainy oraz pysznie gotujące panie z polskich gospodarstw Danone i pochodzące z Ukrainy. Tego dnia, z uwagi na nadchodzące ferie zimowe, strażacy i policjanci przypomnieli zasady wzywania pomocy oraz zachowań w sytuacjach zagrożenia życia. Wręczono też nagrody i dyplomy w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Zwycięzcą został Jakub Wojciechowski (MZS w Radziejowie), II miejsce zajęła: Anna Pieszak, a III - Martyna Pitulska (obie z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce). Na IV pozycji uplasowała się Julia Wachowska (MZS w Radziejowie). W konkursie przyznano również wyróżnienia dla: Julii Lipińskiej (ZSRCKU w Przemystce), Olgi Wachowskiej, Leny Sobeckiej, Michała Witkowskiego, Zuzi Malinowskiej oraz Amelii Łady (wszyscy z MZS w Radziejowie). Laureatom serdecznie gratulujemy. Miły polsko-ukraiński dzień uwieńczył wspólny posiłek, składający się z świątecznych specjałów kuchni polskiej i ukraińskiej. Na stole znalazły się: barszcz, ryba, pierogi z kapustą i grzybami, sałatki, ukraińskie gołąbki, kutia oraz uzwar (odpowiednik naszego kompotu z suszu). Ciepła atmosfera sprzyjała wymianie informacji na temat obchodzenia świąt w obu krajach, nie zabrakło również kolędowania.

Dodatkowo, w ramach HOPE, w poniedziałek, 16 stycznia, starosta Jarosław Kołtuniak przekazał piłki do gier i zabaw sportowych dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Błogosławionej Matki Celiny Borzęckiej w Mocarzewie. Upominki do obdarowanych dostarczy koordynator projektu - Jolanta Sas Wisłocka. Przed nami jeszcze jeden etap obecnej edycji.

  • Starosta Jarosław Kołtuniak z mikrofonem
  • Starosta, policjantka i komendant straży wręczają nagrody
  • Starosta Kołtuniak wręcza chłopcu nagrodę
  • Starosta Kołtuniak wręcza chłopcu nagrodę
  • Starosta Kołtuniak wręcza chłopcu nagrodę
  • Chłopiec odbiera nagrodę w konkursie na kartkę świąteczną
  • Starosta Jarosław Kołtuniak wręcza piłki Jolancie Sas Wisłockiej - koordynator projektu

wstecz