Zobacz wszystkie aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Napis "Kujawy Pomorze" na czerwono-niebieskim tle
  2021.09.20

  Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za 2020 rok

  Informujemy o naborze wniosków do XXI edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla autorów najbardziej wartościowych osiągnięć w 2020 roku. Zostaną one przyznane w kilkunastu kategoriach, ale można ją uzyskać również za całokształt działaności.

 • Zielone logo Inspekcji Transportu Drogowego na białym tle
  2021.09.13

  Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego

  Informujemy o możliwości skorzystania z elektronicznego formularza, poprzez który przedsiębiorcy oraz osoby zarządzające transportem mogą bezpłatnie sprawdzić swoje dane zawarte w Krajowym Rejestrze Elektronicznym Transportu Drogowego (KREPTD). Szczegóły w artykule.

 • Wniosek, informator, długopis i gadżety z logo ZUS
  2021.09.09

  Po świadczeniu rehabilitacyjnym możesz iść na rentę

  Po świadczeniu rehabilitacyjnym osoba, która nadal jest niezdolna do pracy, może ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Podstawą do wydania decyzji w sprawie renty jest prawomocne orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie komisji lekarskiej ZUS.

 • Pieniądze w polskiej walucie, leżące na kalendarzu, za nimi legitymacja emeryta
  2021.09.08

  ZUS z urzędu przeliczy czerwcowe emerytury

  Problem czerwcowych emerytur został już rozwiązany. Prezydent podpisał ustawę, która wchodzi w życie 18 września 2021 r. ZUS z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach czerwcowe emerytury, które przyznano w tym roku oraz renty rodzinne po członkach rodziny, którzy zmarli po 31 maja tego roku. 

 • Kolorowy obrazek, na którym znajdują się postacie w podeszłym wieku
  2021.09.07

  Aktywny i świadomy senior

  Informujemy, że ZTN w Brusach przy współpracy z Powiatem Radziejowskim wydało broszurę pt. "Aktywny i świadomy senior". Pismo to zawiera informacje, dotyczące m.in.: nieodpłatnej pomocy prawnej, praw pacjenta, pracy na emeryturze, przekazywania swojego majątku, a także metod oszustw.

 • Niebieskie logo Fundacji Dies Mei na białym tle
  2021.09.06

  Punkt pomocy ofiarom przestępstw

  Fundacja Dies Mei zorganizowała  w Radziejowie punkt pomocy ofiarom przestępstw. Znajduje się on przy ulicy Rolniczej 4c (budynek PCPR). Specjaliści świadczą tam pomoc prawną, psychologiczną, socjalną oraz mieszkaniową. Numer telefonu do osoby pierwszego kontaktu to 663 643 731.

   

 • Zielone logo ZUS na białym tle
  2021.09.03

  O czym musi pamiętać przedsiębiorca?

  Nie każdy przedsiębiorca pamięta, by złożyć wniosek o wypłatę zasiłku chorobowego. Samo elektroniczne zwolnienie lekarskie nie wystarczy. ZUS nie wypłaca zasiłku chorobowego z urzędu. W tym celu należy złożyć specjalny wniosek o jego wypłatę.

 • Czarny telefon stacjonarny, dłoń trzymająca słuchawkę
  2021.09.03

  ZUS zachęca do rezerwacji wizyt w swoich placówkach

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że na wizytę w placówce można umówić się przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub telefon. Dzięki rezerwacji wizyty na konkretną godzinę nie trzeba czekać na obsługę.

 • Nieodpłatna pomoc prawna w Bytoniu
  2021.09.02

  Nieodpłatna pomoc prawna w Bytoniu

  Informujemy, że 3 września 2021 roku nieodpłatna pomoc prawna w Bytoniu będzie udzielana telefonicznie w godzinach 8:00-12:00. Prosimy kontaktować się z radcą prawnym pod numerem: 698 983 789.

 • „Dnia pierwszego września roku pamiętnego…”
  2021.09.01

  „Dnia pierwszego września roku pamiętnego…”

  W tym roku obchodzimy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku Niemcy napadły na Polskę, zaś 17 września nasz kraj został zaatakowany przez ZSRR. Rozpoczął się wtedy największy konflikt zbrojny w historii. By upamiętnić ten dzień, władze powiatowe przygotowały radziejowskie uroczystości.

Stronicowanie