Zobacz wszystkie aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Kobieta i trójka dzieci w kolorowych ubraniach
  2021.10.21

  Ułatwienia dla osób starających się o świadczenie Mama 4 plus

  Korzystne zmiany w przepisach, które wejdą w życie od nowego roku, dotyczą także rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, potocznie nazwanego świadczeniem Mama 4 plus. Od stycznia nie trzeba już będzie dołączać do wniosku krajowych aktów urodzenia dziecka.

 • Biały napis Zapraszamy do udziału w projekcie na granatowym tle
  2021.10.20

  Projekt „Usługi opiekuńcze w powiecie radziejowskim i inowrocławskim”

  Fundacja Rozwoju Społeczno-Gospodarczego w partnerstwie z gminą Kruszwica zaprasza do udziału w projekcie: „Usługi opiekuńcze w powiecie radziejowskim i inowrocławskim”. Projekt skierowany jest do osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz ich opiekunów.

 • Trzej mężczyźni w garniturach siedzą przy stole i rozmawiają
  2021.10.20

  Wojewoda z wizytą w powiecie radziejowskim

  We wtorek, 19 października wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przyjechał do Radziejowa, by spotkać się z władzami samorządowymi naszego powiatu. Jednym z głównych tematów wizyty było funkcjonowanie powiatowego szpitala pod względem walki z COVID-19.

 • Zielony napis ZUS na białym tle
  2021.10.19

  Przedsiębiorco, to powinieneś wiedzieć!

  Od 18 września 2021 r. obowiązuje kilka zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych, m.in. dotyczących podlegania dobrowolnemu chorobowemu, kontroli płatników składek czy naliczania odsetek za zwłokę. Kolejne zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2022 r., 1 kwietnia 2022 r. oraz 1 stycznia 2023 r. 

 • Napis: Wejdź na konsument.edu.pl
  2021.10.19

  Symulator oszustw w internecie - platforma edukacyjna

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów we współpracy z Fundacją ProPublika stworzył darmowe narzędzie edukacyjne – konsument.edu.pl. Jest to symulator portalu społecznościowego, w którym można doświadczyć 10 zagrożeń realnie spotykanych w internecie.

 • Palec wskazujący, klikający przycisk z symbolem wagi
  2021.10.18

  Nabór kandydatów do komisji konkursowej - nieodpłatna pomoc prawna

  Informujemy o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej powołanej w celu opiniowania złożonych ofert w otwartym konkursie na powierzenie „Realizacji zadań publicznych w zakresie prowadzenia punktu NPP, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej”.

 • Biała postać z białą laską na niebieskim tle
  2021.10.15

  Święto osób niewidomych i słabowidzących

  15 października obchodzimy Światowy Dzień Białej Laski, w którym temat osób borykających się z dysfunkcjami narządu wzroku jest szczególnie podkreślany. Dzień ten ma również charakter edukacyjny i informacyjny.

 • Bukiet kolorowych kwiatów
  2021.10.14

  Życzenia dla nauczycieli

  Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak wszystkim byłym i obecnym dyrektorom szkół, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty na terenie naszego powiatu przekazuje najserdeczniejsze życzenia. 

 • Mężczyzna w stroju ratownika odwrócony tyłem, obok karetka i logo pogotowia
  2021.10.13

  13 października - Dzień Ratownictwa Medycznego

  Praca w karetce pogotowia to nieustanna walka z czasem, konieczność podejmowania trudnych decyzji, a także ogromny wysiłek fizyczny i umysłowy. Ratownicy medyczni każdego dnia ratują zdrowie i życie setek tysięcy osób.  Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego publikujemy życzenia starosty radziejowskiego.

 • "Mój pupil" - konkurs fotograficzny
  2021.10.12

  "Mój pupil" - konkurs fotograficzny

  Miejska i Powiatowa Biblioteka im. Fr. Becińskiego w Radziejowie ogłasza Powiatowy Konkurs Fotograficzny im. Zbigniewa Zasady pn. "Mój pupil". Patronat nad konkursem przyjął starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak, zaś patronat medialny sprawuje "Powiatowe ABC". Prace można nadsyłać do 15 listopada br.

Stronicowanie