Zobacz wszystkie aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Akcja Żonkile 2021
  2021.04.19

  Akcja Żonkile 2021

  Powstanie w getcie warszawskim było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie. Wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Dziś obchodzimy jego 78. rocznicę.

 • Logo Energi na fioletowym tle
  2021.04.16

  Grupa Energa - Przyłącz się!

  Grupa Kapitałowa ENERGA, zajmująca się wytwarzaniem, dystrybucją, sprzedażą i obrotem energii elektrycznej i cieplnej oraz gazu, działająca w północnej i środkowej części kraju, dla jednej ze swoich Spółek poszukuje kandydatów na stanowisko: Elektromonter Sieci. Oferta ważna do 27 kwietnia 2021 r.

 • Darmowe szkolenia dla pracowników
  2021.04.16

  Darmowe szkolenia dla pracowników

  Firma Blue House S.C. realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pn. “Nowa ścieżka pracy” skierowany do osób zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem. W ramach projektu ma ona możliwość przeszkolenia pracowników w wybranym obszarze, np. księgowości, ECDL czy zrobienia uprawnień na wózek widłowy.

 • Ratownicy unoszą poszkodowanego na noszach
  2021.04.15

  Od kwietnia wyższe kwoty jednorazowych odszkodowań z ZUS-u

  Od 1 kwietnia obowiązują nowe, wyższe kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu przysługuje 1033 zł brutto. Wcześniej była to kwota 984 zł brutto.

 • Biało czerwona opaska AK na prawym ramieniu
  2021.04.15

  Życzenia dla Kombatantów

  Międzynarodowy Dzień Kombatanta obchodzony jest 15 kwietnia. Upamiętnia on wszystkich żołnierzy i osoby cywilne, które walczyły o wolność i niepodległość swoich państw. Kombatant to słowo z języka francuskiego i oznacza dosłownie towarzysza broni. W Polsce żyje ich około 50 tysięcy.

 • Logo ZUSu
  2021.04.14

  Możesz złożyć wniosek o odroczenie płatności

  Przedsiębiorcy, którzy czekają na rozszerzenie Tarczy Antykryzysowej i zwolnienie ze składek na kolejne miesiące, już teraz mogą złożyć wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności. Mogą również zdecydować się na opłacenie składki za marzec w terminie, a później wystąpić z wnioskiem o zwolnienie z opłacania składek za ten miesiąc.

 • Logo ZUSu
  2021.04.14

  Wciąż można korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego

  Nadal można korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Został wydłużony do 25 kwietnia. Można się o niego starać, m.in., gdy placówka oświatowa dziecka lub dorosłej osoby niepełnosprawnej jest zamknięta lub działa w ograniczonym zakresie. Z zasiłku można skorzystać  także, gdy z powodu pandemii dzieckiem nie może zająć się niania lub opiekun dzienny.

 • Krajowe Dni Pola Minikowo 2021
  2021.04.13

  Krajowe Dni Pola Minikowo 2021

  Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na Krajowe Dni Pola Minikowo 2021, które odbędą się w dniach 19-20 czerwca br. Organizatorami wydarzenia są KPODR i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy, Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Chrząstowie oraz Polska Izba Nasienna.

   

 • Biały napis Katyń 1940 na czerwonym tle
  2021.04.13

  Zbrodnia katyńska – pamiętamy!

  78 lat temu Niemcy poprzez Radio Berlin poinformowali o odkryciu masowych mogił polskich oficerów na terenie sowieckiej Rosji. 13 kwietnia obchodzone jest polskie święto państwowe, jakim jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia oddajemy hołd wszystkim wymordowanym przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku.

 • Konferencja "j@ online"
  2021.04.12

  Konferencja "j@ online"

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń, jaką są ataki phishingowe. Narażeni są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

Stronicowanie