sierpień 2021

Życzenia starosty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Jutro wszyscy uczniowie powiatowych szkół średnich oraz szkoły muzycznej po wakacyjnej przerwie wracają do stacjonarnych zajęć. Z tej okazji publikujemy list starosty radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka do wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników naszych placówek.

 

Szanowni Państwo, 
Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice i Uczniowie,

za kilka dni rozpoczniemy nowy rok szkolny 2021/2022. Nikt z nas, jednak, nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie szkolny scenariusz najbliższych tygodni. Szkoły czekają przygotowane do pracy, a uczniowie i rodzice na progu nowego roku stają pełni ufności, że profesjonalizm naszych placówek zagwarantuje nie tylko wysoką jakość edukacji, wychowania i opieki, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Z okazji 1 września, szczególne życzenia kieruję do uczniów, którzy stęsknieni już za bezpośrednim kontaktem z przyjaciółmi, z zaciekawieniem oczekują wyzwań, które przyniesie im nowy rok szkolny. Życzę Wam, aby szkoła sprostała Waszym oczekiwaniom, a czas w niej spędzony był źródłem inspiracji, satysfakcjonujących doświadczeń, rozwijania zainteresowań oraz budowania dobrych relacji z rówieśnikami. Niech edukacja stanie się przyjemnością odkrywania tego, co nieznane, a każdy podjęty przez Was wysiłek zaprocentuje dobrymi ocenami. Wszystkim rozpoczynającym naukę w klasach pierwszych życzę, aby czas edukacji był okresem pełnym radości, a zdobyta wiedza i umiejętności stały się kapitałem w kolejnych etapach nauki.

Sukces szkół nie byłby możliwy bez dobrej współpracy z rodzicami. Życzę Państwu szkoły przyjaznej i otwartej na potrzeby i oczekiwania oraz poczucia dumy z osiągnięć Waszych pociech.

Dyrektorom, Wychowawcom, Nauczycielom i Pracownikom placówek oświatowych życzę sukcesów w realizacji ambitnych planów zawodowych, wytrwałości w dążeniu do celu i odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Wasze zaangażowanie jest najważniejszym elementem sukcesu edukacyjnego i wychowawczego uczniów.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzę zdrowia oraz bezpiecznej pracy i nauki.

Z wyrazami szacunku,
Starosta Radziejowski
Jarosław Kołtuniak

wstecz