czerwiec 2021

List starosty z okazji zakończenia roku szkolnego

25 czerwca w szkołach, będących jednostakmi organizacyjnymi powiatu odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji publikujemy list starosty radziejowskiego skierowany do uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz rodziców. Jednocześnie życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

 

Radziejów, 25 VI 2021 r.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Niepedagogiczni i Rodzice,

nadszedł dzień, w którym rok szkolny 2020/2021 przeszedł do przeszłości. Był to czas wytężonej pracy całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Teraz wszyscy odczuwają radość i satysfakcję z osiągnięć minionych dziesięciu miesięcy. Dziś po raz ostatni spotykacie się z Waszymi nauczycielami, koleżankami i kolegami z klasy. Za kilka chwil z rąk wychowawców odbierzecie świadectwa, a zawarte w nich oceny, odzwierciedlają to, z jakim zaangażowaniem podchodziliście do nauki i wypełniania szkolnych obowiązków. To dobry moment na to, byście sami ocenili rezultaty swojej pracy – bądźcie dumni z sukcesów i wyciągajcie wnioski z porażek. Miniony rok, jak poprzedni nie był standardowy, lecz trudny i pełen nieoczekiwanych wyzwań. Kolejny raz zmierzyliście się ze zdalnym sposobem nauczania i niecodziennymi zasadami funkcjonowania. To, w jaki sposób, mimo trudności, realizowaliście proces nauczania zasługuje na podziw.

Drodzy uczniowie, w imieniu własnym i zarządu powiatu, pragnę pogratulować Wam wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów. Przed Wami najbardziej wyczekiwany czas swobody i wypoczynku. Niezależnie od tego, jak zamierzacie spędzić najbliższe dwa miesiące, życzę Wam, by był to czas pełen atrakcji i dobrej zabawy. Mam nadzieję, że pozwoli on Wam solidnie odpocząć i nabrać energii do podejmowania kolejnych wyzwań w nowym roku szkolnym. Zbierajcie wspomnienia i nowe doświadczenia, realizujcie swoje zainteresowania i pasje. Życzę Wam pięknej pogody oraz wspaniałych przygód. Chciałbym Was również przestrzec, abyście w całym wakacyjnym szaleństwie nie zapominali o bezpieczeństwie swoim i innych. Postępujcie rozsądnie, odpowiedzialnie i unikajcie niepotrzebnego ryzyka – tak, byście wszyscy powrócili we wrześniu do swoich szkół.

Słowa podziękowania i życzenia kieruję również do Rodziców, którzy zawsze wspierają działania szkół, służą swoją radą i pomocą, życzę wiele radości z osiągnięć dzieci, które dzięki Państwa wsparciu mogą realizować swoje marzenia.

Na koniec pragnę złożyć życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom placówek oświatowych. Życzę udanego wypoczynku, a także regeneracji sił, by w przyszłym roku szkolnym mogli Państwo dalej podejmować trud wychowania młodego pokolenia.

Z wyrazami szacunku,

Starosta Radziejowski
Jarosław Kołtuniak

wstecz