luty 2021

Dyżur telefoniczny - Waloryzacja emerytur i rent

Marzec jest miesiącem waloryzacji świadczeń, dlatego bydgoski i toruński oddział ZUS organizują dyżur telefoniczny poświęcony tej tematyce. Jeśli interesuje cię, w jaki sposób zostanie podwyższona twoja emerytura czy renta i jakie są korzyści z przekazywania świadczeń na rachunek bankowy – to dyżur dla ciebie. Eksperci na pytania odpowiadać będą 2 i 4 marca.

W bydgoskim oddziale ZUS dyżur odbędzie się 2 marca, a przy telefonie zasiądą Monika Bernadowicz, Zastępca Dyrektora ds. świadczeń oraz Grażyna Mucha, Główny specjalista z Wydziału Koordynacji Usług Świadczeń Emerytalno-Rentowych. Dzwonić można w godz. od 9 do 12.00 pod nr. tel. 52 34 18 704.

Z kolei w Toruniu dyżur odbędzie się 4 marca. W godz. od 11 do 13.00 pod nr. tel. 56 610 93 12 odpowiedzi na pytania klientów udzielać będą Wanda Stróżyk, Zastępca Dyrektora ds. świadczeń Oddziału ZUS w Toruniu oraz Agnieszka Czepel, Naczelnik Wydziału Koordynacji Usług Świadczeń Emerytalno-Rentowych - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Naszych ekspertów będzie można zapytać m.in.:
• Jakie świadczenia podlegają waloryzacji?
• Kto może liczyć na podwyżki i jakie? 
• O ile wzrosną emerytury i renty? 
• W jakim terminie zostanie wypłacone świadczenie w nowej wysokości?
• Jakie są korzyści z przekazywania świadczeń na rachunek bankowy?
• Czy od marca zmieni się wysokość świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz kwota graniczna w oparciu, o którą ustala się prawo i wysokość do tego świadczenia?

drukuj (Dyżur telefoniczny - Waloryzacja emerytur i rent)

  • autor: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

wstecz