kwiecień 2021

Powiatowy geoportal z nowymi funkcjami

Logo geoportalu na niebieskim tleGeodeta Powiatowy informuje, że z dniem 07.04.2021 r. zostały uruchomione nowe funkcjonalności w powiatowym GEOPORTALU:

  • udostępniono bazę BDOT500,
  • udostępniono bazę GESUT,
  • uruchomiono pełną funkcjonalność internetowej obsługi narad koordynacyjnych, z możliwością wizualizacji projektowanej sieci uzbrojenia opracowanej w formacie dxf, gml na tle istniejącej sieci uzbrojenia terenu i sytuacji terenowej,
  • uruchomiono w ramach geoportalu sklep internetowy, poprzez który można zamawiać mapę zasadniczą oraz wypisy i wyrysy lub kopie mapy ewidencyjnej w formie drukowanej lub elektronicznej.

Poprzez geoportal istnieje możliwość obsługi geodetów w zakresie zgłaszanych przez nich prac geodezyjnych oraz obsługi rzeczoznawców majątkowych w zakresie udostępniania baz danych, dotyczących cen transakcyjnych nieruchomości.

Opłaty za udostępniane dane naliczane są zgodnie z prawem geodezyjnym i kartograficznym. Dane płatne udostępniane są po uiszczeniu stosownej opłaty. Opłatę można uiścić w formie elektronicznej płatności bankowej.

Instrukcje obsługi udostępnionych funkcjonalności są dostępne pod adresem: https://www.geoportal2.pl/pl/instrukcje

drukuj (Powiatowy geoportal z nowymi funkcjami)

  • autor: Dariusz Zasada - kierownik Wydziału Geodezji, Kartografii, Architektury i Budownictwa

wstecz