maj 2021

Będzie nowy radiowóz dla radziejowskiej komendy

Starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Radziejowie mł. insp. Tomaszem Pacholskim podpisali porozumienie o przeznaczeniu przez starostwo 35 tysięcy złotych na nowe auto dla funkcjonariuszy. To cenne wsparcie, które przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu radziejowskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie mł.insp. Tomasz Pacholski podpisał dwa porozumienia, dotyczące dofinansowania do zakupu radiowozu. Pierwsze z władzami powiatu radziejowskiego, reprezentowanymi przez starostę Jarosława Kołtuniaka i skarbnika powiatu Urszulę Miętkiewicz. Starostwo przeznaczyło na ten cel kwotę 35 tysięcy złotych.

Drugie porozumienie zawarto z władzami gminy Osięciny. Samorząd Osięcin przekazał na nowe auto 20 tysięcy złotych.

Komendant mł.insp. Tomasz Pacholski  podziękował samorządom za ich finansowe wsparcie na zakup radiowozu. Jak podkreślił, okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców.

Dofinansowanie od samorządowców to połowa kosztów zakupu auta. Druga część zostanie pokryta ze środków Komendy Głównej Policji.

  • (od lewej): mł.insp. Tomasz Pacholski, Urszula...
  • (od lewej): mł.insp. Tomasz Pacholski, Urszula...

wstecz