maj 2021

Wyjątkowi recytatorzy

VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci Dzieciom” odbyła się w czwartek 20 maja w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Patronat nad konkursem objął starosta Jarosław Kołtuniak.

Wydarzenie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ jest to jedyny taki konkurs w okolicy dla dzieci z niepełnosprawnością. W każdej edycji konkursu dzieci  z opiekunami pracują nad poezją innych poetów. Tego roku byli to: Krzysztof Roguski i Agnieszka Karcz. W imprezie pięknie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych z Izbicy Kujawskiej, Radziejowa, Płowiec, Dobrego, Pocierzyna i Osięcin, a także podopieczni SOSW.

Jury w składzie: Karolina Ćwikła, Magdalena Bugalska i Leszek Grabowski, miało bardzo trudne zadanie do wykonania, gdyż zaangażowanie dzieci, dobór rekwizytów i interpretacja wierszy, przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Wyróżnili laureatów w dwóch kategoriach. W kategorii klas I-IV: 1. Piotr Andrzejewski (Izbica Kuj.), 2. Maja Żbikowska (MZS w Radziejowie), 3. Artur Mielczarek (Izbica Kuj.). Wyróżniony został Dawid Kubiak (z Dobrego). Pierwsze miejsce w kategorii klas V-VIII otrzymał Daniel Piputa (Płowce), 2. Gabriel Jałoszyński (Osięciny), 3. Grzegorz Michalak. Wyróżnienie - Gracjan Popowski. Obaj uczą się w radziejowskim SOSW. Wszystkie dzieci, uczestniczące w przesłuchaniach otrzymały dyplomy i upominki. Recytatorom składamy serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki, a organizatorzy dziękują opiekunom za trud i ogromne zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do konkursu.

W imprezie brali udział zaproszeni goście: wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego Bożena Konwent, Robert Kapeliński – dyrektor SOSW oraz Grzegorz Sobczak – dyrektor Zespołu Szkół i Placówek. W podziękowaniu organizatorzy wręczyli wszystkim wypalane z gliny, róże. Upominki dla komisji, sponsorów oraz gości zostały wykonane w pracowni garncarskiej przez uczniów SOSW pod kierunkiem Pauliny Kosteckiej i Danuty Ozdowskiej. Za przygotowanie konkursu odpowiedzialne były: Ewa Lewandowska, Lidia Kubiak i Małgorzata Kapelińska. Składamy im serdeczne podziękowania za zaproszenie i mamy nadzieję, że zobaczymy się również za rok!

Galeria

  • Dzieci z opiekunami, stojące na scenie
  • Dzieci z opiekunami, stojące na scenie
  • Dzieci z opiekunami, stojące na scenie
  • Dzieci z opiekunami, stojące na scenie
  • Dzieci z opiekunami, stojące na scenie
  • Dzieci z opiekunami, stojące na scenie
  • Dzieci z opiekunami, stojące na scenie

wstecz