maj 2021

Darmowe szkolenie - ratownik wodny

Ruszył nabór do darmowego pakietu szkoleń w ramach unijnego projektu „Ratownik wodny – nowy zawód szansą dla osób defaworyzowanych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego”. Szkolenie poprowadzi Nadgoplańskie WOPR, a zapisy trwają do 12 czerwca.

Zapraszamy osoby zainteresowane na darmowe szkolenie:
Ratownik Wodny + Kwalifikowana Pierwsza Pomoc + Sternik Motorowodny

Osoby zainteresowane muszą przystąpić do całościowego szkolenia.

Wymagania:

  • ukończone 18 lat
  • dobre umiejętności pływackie

Z uwagi na prowadzenie szkoleń w całym województwie pierwszeństwo mają osoby z powiatu radziejowskiego.

Zapisy trwają do 12 czerwca 2021 (organizator może wydłużyć nabór). Wszystkie informacje uzyskać można pod numerem: 661718462. 12 czerwca 2021 odbędą się też rozmowy kwalifikacyjne z osobami zainteresowanymi. Z uwagi na stan epidemiczny każda osoba zostanie zaproszona na rozmowę indywidualnie. Po nich odbędzie się test sprawnościowy na basenie. Termin testu będzie przekazany każdej osobie po rozmowach kwalifikacyjnych.

Szkolenie może zostać zrealizowane dzięki podpisanemu 20 kwietnia br. przez starostę Jarosława Kołtuniaka i prezesa Nadgoplańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Macieja Banachowskiego porozumieniu w sprawie bezpieczeństwa osób, wypoczywających nad Gopłem i nad Jeziorem Głuszyńskim na terenie powiatu radziejowskiego. Porozumienie to dotyczy również zakupu sprzętu, zapewniającego poprawę bezpieczeństwa (tj. sprzęt łączności i sprzęt indywidualny dla ratownika wodnego) w obrębie naszych kąpielisk oraz zawiera kwestię działań prewencyjnych, odnoszących się do patrolowania obszarów wodnych obu jezior. 

  • Plakat szkolenia
  • Starosta z prezesem Nadgoplańskiego WOPR podczas...

wstecz