Aktualności 2021

Punkt Szczepień Powszechnych otwarty

Dzisiaj – 4 maja 2021 roku – o 13:00 rozpoczął swoją działalność Punkt Szczepień Powszechnych w powiecie radziejowskim. Znajduje się on w hali Miejskiego Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej 28 w Radziejowie. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-18:00.

W hali wyodrębniono poczekalnie dla osób oczekujących na szczepienie i miejsce na wypełnienie przed nim ankiety. Wydzielono również boksy dla rejestracji, lekarza kwalifikującego na szczepienia oraz same stanowiska szczepień. Osoby, będące po szczepieniu mogą odczekać zalecane 15 minut w specjalnie przygotowanym namiocie. Od momentu wejścia na teren hali, pacjenci monitorowani są przez personel medyczny i zaangażowanych żołnierzy WOT. Punkt ma potencjał na szczepienie 800 osób dziennie, pięć dni w tygodniu. Ilość docelowa uzależniona jest jednak od ilości przysyłanych dawek szczepionek oraz osób chętnych.

Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje w ramach Narodowego Programu Szczepień, a jego organizatorem jest Powiat Radziejowski. Szczepienia wykonywane są przez personel Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Wszystkie najważniejsze informacje oraz kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem znajdują się na stronie internetowej powiatu.

  • Tablica, informująca o o punkcie szczepień
  • Punkt Szczepień Powszechnych - hala
  • Punkt Szczepień Powszechnych - hala

wstecz