NPP - Aktualności 2022

Wykład dla seniorów

Dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie odbył się wykład, dotyczący nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Na zaproszenie starosty radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka na spotkanie przybyli słuchacze radziejowskiego oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia z zakresu prawa spadkowego, m.in. zasad dziedziczenia ustawowego i testamentowego, wydziedziczania, dochodzenia roszczeń z tytułu zachowku oraz zasad składania oświadczenia spadkowego. Na wykładzie obecnych było wielu seniorów, którzy czynnie uczestniczyli w dyskusji. Oprócz starosty swoją obecnością zaszczycił prezes Zaborskiego Towarzystwa Naukowego w Brusach Krzysztof Zabrocki. Spotkanie poprowadził radca prawny oraz doradca obywatelski Radosław Robiński. 
_____________________________________________________________________

!!! Przypominamy, że ZTN w Brusach przy współpracy z Powiatem Radziejowskim wydało broszurę pt. "Aktywny i świadomy senior". Pismo to zawiera informacje, dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji, a także praw pacjenta, pracy na emeryturze, przekazywania swojego majątku, metod oszustw oraz pochopnych zakupów. Tę ponad dwudziestostronicową książeczkę można znaleźć w każdym punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu radziejowskiego, tzn.: przy ul, Kościuszki 58 w Radziejowie, w Bibliotece i Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kujawskim oraz w urzędach gmin w Bytoniu, Osięcinach i Topólce. Egzemplarze są bezpłatne, Zachęcamy do lektury.

  • Tablica z cytatem
  • Starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak
  • Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  • Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku

wstecz