wrzesień 2022

Nowy blok operacyjny w radziejowskim szpitalu

W środę, 21 września, odbył się odbiór nowego bloku operacyjnego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radziejowie. W wydarzeniu udział brał minister zdrowia Adam Niedzielski, którego wraz z dyrektorem szpitala powitał m.in. starosta Jarosław Kołtuniak.

SPZOZ jest placówką powiatową, która służy pacjentom nie tylko z powiatu radziejowskiego, ale również z całego naszego regionu. Remont oraz doposażenie zostały zrealizowane w ramach dostosowania do obowiązujących przepisów prawa pomieszczeń bloku operacyjnego z salą wybudzeń oraz sali cięć cesarskich i bloku porodowego.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: minister Adam Niedzielski, starosta Jarosław Kołtuniak, dyrektor radziejowskiego szpitala Sebastian Jankiewicz, wojewoda kujawski-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Filip Nowak – prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. Na uroczystości, oprócz wspomnianych gości, pojawił się dyrektor kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ Jan Gessek. Wyremontowany, w celu zwiększenia dostępności do usług zdrowotnych w regionie, blok operacyjny osiągnął standard europejski. Wyposażony jest w najwyższej klasy sprzęt, służący do ratowania ludzkiego życia.

  • Symboliczne przecięcie wstęgi
  • Oglądanie wyremontowanych sal
  • Oglądanie wyremontowanych sal
  • Wspólne zdjęcie ministra i samorządowców z personelem szpitala

wstecz