wrzesień 2022

83. rocznica bitwy pod Szczytnem

W sobotę, 10 września 2022 r. w Boniewie przy ul. Leśnej w ramach obchodów 83. rocznicy bitwy pod Szczytnem odbędzie się piknik militarny. Wydarzenie rozpocznie się o 08:00 i potrwa do 16.00. W imieniu Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku serdecznie zapraszamy.

W czasie pikniku przewiduje się pokazy sprzętu i uzbrojenia, takiego jak: czołg LEOPARD, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, wyrzutnia rakietowa LANGUSTA, moździerz samobieżny RAK, armata ZSU-23 oraz stoiska promocyjne 4. Pułku Chemicznego z Brodnicy i  2.  Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia.

Podczas pikniku będzie działał mobilny punkt rekrutacyjny z Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku,  gdzie zainteresowani będą mogli złożyć wniosek i dowiedzieć się więcej o możliwości wstąpienia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz pozostałych form służby.

Ponadto w czasie obchodów, w godz. 08:30-12:30, odbędzie się Bieg Pamięci na dystansie 10 km dla uczczenia żołnierzy „Armii Pomorze”. O 13:30 zaplanowana jest msza święta polowa, koncelebrowana przez biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego z oprawą muzyczną Orkiestry Wojskowej z Torunia, zaś o 14:30 odbędzie się Apel Pamięci, salwa honorowa oraz złożenie kwiatów na grobach poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Boniewie. Piknik zakończy koncert chóru i Orkiestry Wojskowej z Torunia o 15:30.

  • Plakat pikniku wojskowego w Boniewie

wstecz