Cykliczne imprezy konkursowe

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Logo Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki FrancuskiejFestiwal Piosenki Francuskiej jest organizowany od 1994 roku. Pierwsze konkursy, odbywające się w szkolnej auli, miały charakter wojewódzki, kolejne - międzywojewódzki. Od 1999 roku festiwal ma zasięg ogólnopolski. Odtąd także galę festiwalu uświetniają postacie polskiego świata muzyki rozrywkowej. Podczas Festiwali Piosenki Francuskiej w „Łokietku” wystąpili m.in.: Michał Bajor, Edyta Geppert, Jacek Wójcicki, Alicja Majewska, Jacek Bończyk, Janusz Radek, Tadeusz Woźniak, Wojciech Korda, Marcin Daniec, Brathanki, Grupa Pod Budą. Początkowo festiwal trwał dwa dni. Pierwszy wypełniały przesłuchania, po których jury wybierało uczestników finału oraz warsztaty artystyczne prowadzone zwykle przez zaproszoną gwiazdę. W drugim dniu odbywał się finał i Koncert Galowy. Obecnie jest to impreza jednodniowa. W godzinach przedpołudniowych trwają przesłuchania, a wieczorem odbywa się Koncert Galowy, podczas którego wręczane są nagrody i wyróżnienia. Uczestnicy konkursu łączą pasję śpiewania z językiem francuskim. Festiwal Piosenki Francuskiej wpisał się na stałe w życie kulturalne Radziejowa. Ma on formułę otwartego konkursu. Swój udział mogą zgłaszać soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne – wykonawcy piosenki francuskiej w wieku co najmniej 15 lat. Uczestnicy zgłaszają się indywidualnie lub za pośrednictwem instytucji patronujących. 

King of the stage

Logo przeglądu King of the stageTo regionalny przegląd piosenki szkół ponadgimnazjalnych Pomorza i Kujaw, który jest przygotowywany przez Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Celem festiwalu jest propagowanie i kreatywności wśród młodzieży. Do konkursowych zmagań mogą stawać zespoły jak i wykonawcy indywidualni. „King of the stage” to przegląd piosenki, który cieszy się niemałą renomą i sprawia, że do Radziejowa przyjeżdża utalentowana młodzież z całego województwa, rywalizując o nagrody tytuł „Króla sceny”.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Europejskiej

Festiwal organizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Ma on formę konkursową. Uczestnicy wykonują jedną piosenkę w języku kraju Unii Europejskiej. 

W konkursie udział biorą soliści, delegowani przez placówki oświatowe lub kulturalne oraz osoby prywatne w następujących kategoriach:  I kategoria – 13 - 16 lat oraz II kategoria – 17 - 21 lat. Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania piosenek, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych młodych wokalistów amatorów, doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi i ojczystym. 

Przegląd Piosenki Religijnej Vox Pro Deum

Przegląd piosenki religijnej organizowany jest przez Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce oraz klasztor ojców franciszkanów od 2015 roku. Przesłuchania mają miejsce rano – w szkole, po południu zaś odbywa się koncert laureatów w kościele OO. Franciszkanów w Radziejowie. Konkurs ma charakter regionalny. Starosta radziejowski funduje w nim nagrodę Grand Prix.

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego