Aktualności 2021

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Stojący tyłem strażak, w tle palący się samochódDziś dzień wspomnienia świętego Floriana i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim, pełniącym tę służbę, dziękując im za wysiłek włożony w służbę Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Strażacy nazywani są Rycerzami świętego Floriana – bo z rycerską odwagą i poświęceniem zmagają się z zagrożeniami, ratując ludzkie życie i zdrowie. To misja, która budzi wielki szacunek. Strażacki mundur to symbol niezawodności, męstwa i ofiarności. Polacy wiedzą, że jest to służba bardzo odpowiedzialna, związana z ryzykiem, wysiłkiem i stresem, wymagająca hartu ducha, sprawności i znakomitych umiejętności zawodowych.

Życzymy strażakom i ich rodzinom zdrowia i pomyślności, satysfakcji z pełnionej służby, a przede wszystkim szczęśliwych powrotów z akcji. Pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków życzymy także niezłomnej wiary w lepszą przyszłość. Niech szczęście towarzyszy Wam każdego dnia. 

Życzenia starosty

  • Życzenia starosty na Dzień Strażaka

wstecz