lipiec 2022

Piknik w Głuszynie

W piątek, 29 lipca na plaży w Głuszynie odbędzie się piknik rodzinny, na który zaprasza Wójt Gminy Bytoń Artur Ruciński wraz z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Impreza rozpocznie się o 15:00, a gościem będzie minister Marlena Maląg.

 

W planie wydarzenia:

 • pokazy strażackie,
 • atrakcje dla najmłodszych
 • oraz smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich
 • Plakat informujący o pikniku w Głuszynie

Zadzwoń do ZUS

Bydgoski oddział ZUS zaprasza 17 sierpnia na dyżur telefoniczny dotyczący świadczeń dla rodzinny jak 500 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy, żłobkowe czy 300 plus z programu „Dobry Start”. Eksperci będą czekać na telefony w godz. 9-11.00 pod nr tel. 52 34 18 426.

Z kolei ekspertów z Biura Terenowego ZUS w Sępólnie Krajeńskim będzie można zapytać jakie dokumenty należy złożyć w ZUS, ubiegając się o jedno ze świadczeń emerytalno-rentowych. Dyżur odbędzie się 18 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 38 94 026.

O zmiany w składce zdrowotnej dla osób prowadzących działalność gospodarczą będzie można zapytać ekspertów ZUS w Żninie 19 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 30 30 618

Osoby zainteresowane tematyką świadczeń emerytalno-rentowych mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji, które odbędą się 19 sierpnia w godz. 10-11.00 w siedzibie PZERiI w Tucholi.

 • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

ZUS zaprasza na dyżury telefoniczne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchamia kolejne dyżury telefoniczne dla swoich klientów. Dyżury pełnić będą pracownicy ZUS w Bydgoszczy, Nakle, Świeciu i Żninie.

8 sierpnia eksperci ZUS odpowiadać będą na pytania związane z wypełnianiem i korygowaniem dokumentów ubezpieczeniowych. Dzwonić można w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 38 66 867. Z kolei dyżur dotyczący zmian w zasiłkach macierzyńskich odbędzie się we wtorek, 9 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 34 18 704.

Kolejny dyżur dotyczyć będzie zasiłków chorobowych, macierzyńskich, opiekuńczych i świadczenia rehabilitacyjnego. Dzwonić można 10 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 33 30 831 i 11 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 30 30 625.

Z kolei o zmiany w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców będzie można zapytać ekspertów 12 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 30 30 619.

 • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Dyżury telefoniczne ZUS

Logo ZUS-uPlacówki ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Świeciu i Sępólnie Krajeńskim organizują eksperckie dyżury telefoniczne, które odbędą się w dniach od 1 do 5 sierpnia. W trakcie dyżurów będzie można uzyskać informacje na temat zasiłków, świadczeń rodzinnych z ZUS, zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych czy zasad udzielania pełnomocnictwa do załatwiania spraw w ZUS.

Pierwszy dyżur telefoniczny dotyczyć będzie świadczeń dla rodzinny jak 500 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy, żłobkowe czy 300 plus z programu „Dobry Start”. Eksperci będą czekać na telefony 1 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 35 61 071 oraz 5 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 33 30 831

Wypełnianie i korygowanie dokumentów ubezpieczeniowych, to temat kolejnego dyżuru telefonicznego z ekspertami ZUS, który odbędzie się 2 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 35 61 071. Z kolei o zmiany w składce zdrowotnej dla osób prowadzących działalność gospodarczą będzie można zapytać ekspertów 2 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 34 18 124.

Dyżur dotyczący zasad udzielania pełnomocnictwa do załatwiania spraw w ZUS odbędzie się 3 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 34 18 446. W trakcie dyżuru będzie można również zapytać ekspertów o elektroniczne formy kontaktu z ZUS-em jak e-wizyty, PUE ZUS i E-PUAP.

Natomiast dyżur dotyczący zasiłków chorobowych, macierzyńskich, opiekuńczych i świadczenia rehabilitacyjnego odbędzie się 4 sierpnia w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 38 94 026.

 • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

W poniedziałek, 4 lipca, powołani zostali kolejni kandydaci do odbycia 28-dniowego szkolenia podstawowego w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Stawili się w 9 jednostkach wojskowych w całym kraju.

Szkolenie w wymiarze 28 dni to pierwszy etap tzw. szkolenia podstawowego, które kończy się złożeniem przysięgi wojskowej. Chętni, którzy w późniejszym czasie zechcą zostać żołnierzami zawodowymi mogą zadeklarować chęć pełnienia dalszej służby w wybranej jednostce wojskowej, które w ramach drugiego etapu – szkolenia specjalistycznego – może trwać do 11 miesięcy. W tym czasie dowódca jednostki wojskowej może powołać żołnierza do zawodowej służby wojskowej. Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby otrzymuje uposażenie w wysokości 4560 zł miesięcznie.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to możliwość rozwoju zawodowego!

Uprawnienia i kwalifikacje, które można nabyć w ramach pełnienia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej:

 • kierowcy – prawo jazdy kat. C, C+E, D;
 • operatora sprzętu do robót ziemnych i urządzeń pokrewnych;
 • operatora maszyn i urządzeń dźwigowo-transportowych;
 • nurka;
 • skoczka spadochronowego;
 • kucharza;
 • w zakresie obsługi sprzętu inżynieryjnego, koparki, spycharki, spycharki-ładowarki;
 • w zakresie obsługi elektrowni polowych i mobilnych zespołów spalinowo-elektrycznych;
 • spawacza.

Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.
Aby starać się o przyjęcie do służby kandydat musi do wniosku dołączyć:
- kopię dokumentu tożsamości;
- kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;
- kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejne turnusy DZSW rozpoczynają się 1 sierpnia, 5 września, 3 października i 14 listopada.

W celu uzyskania dodatkowych informacji Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji uruchomiło infolinię DZSW – pod nr. telefonu 800 180 110, gdzie można poznać wszystkie szczegóły, dotyczące rekrutacji i powołania, codziennie w godzinach 08.00-20.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych służbą wojskową do Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku na ul. Okrężną 25, a od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, we wtorki do 18.00 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca od 08.00 do 14.00.

Należy zaznaczyć, że akces do DZSW osoby zainteresowane mogą również złożyć bez wychodzenia z domu poprzez portal www.zostanzolnierzem.pl, wypełniając zgłoszeniowy a rekruterzy z WCR nawiążą kontakt z zainteresowanym i pokierują procesem rekrutacji.

Informacje na temat rekrutacji do wszystkich form służby wojskowej znajdują się również na stronie internetowej WCR we Włocławku www.wcrwloclawek.wp.mil.pl, oraz profilach Facebook i Twitter, do których obserwowania zachęcamy.

Pierwsza transza pieniędzy z programu „Dobry Start” trafiła na konta rodziców

W poniedziałek, 18 lipca ruszyły pierwsze wypłaty świadczenia 300 plus z programu „Dobry Start”. W pierwszej transzy na konta uprawnionych osób trafiło około 33,7 mln zł. Kolejne wypłaty będą sukcesywnie kierowane w najbliższych dniach.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach programu  "Dobry start". Wnioski o wsparcie można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie: przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną bądź portal Emp@tia. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września.

Od początku lipca do ZUS-u elektronicznie wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków o świadczenie 300 plus na ponad 2 mln dzieci. W województwie kujawsko-pomorskim takich wniosków złożono 78,2 tys. na 110,2 tys. dzieci.

Informację o przyznaniu świadczenia 300 plus rodzic zobaczy na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wcześniej otrzyma na adres mailowy specjalne powiadomienie. Co ważne, pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia. Natomiast jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do rodzica zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosku, które zostanie umieszczone na jego profilu na PUE ZUS, o czym zostanie poinformowany SMS-em. 

W ramach programu „Dobry start” rodzice – bez względu na dochód – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup na przykład zeszytów, długopisów, flamastrów, czy innego wyposażenia potrzebnego dla ucznia. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Świadczenie 
nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów.

Rodzice, którzy potrzebują pomocy w założeniu profilu na PUE ZUS i poprawnym wypełnieniu wniosku, mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Wsparcie można otrzymać w każdej placówce Zakładu, można również umówić się na e-wizytę w ZUS.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do 30 września 2022 r.

Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

 • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Święto Policji

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie odbędą się oficjalne uroczystości związane ze Świętem Policji. Z tej okazji publikujemy życzenia starosty radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników radziejowskiej komendy na czele z komendantem mł. insp. Tomaszem Pacholskim. 

 

Szanowny Panie Komendancie,
Funkcjonariusze i Pracownicy Cywilni,
Szanowni Państwo,

z okazji Święta Policji, w imieniu swoim i Zarządu Powiatu Radziejowskiego, składam wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie najserdeczniejsze życzenia. Bycie policjantem to zaszczyt i zobowiązanie. Codzienna pełna poświęcenia służba buduje obraz nowoczesnej formacji, która służy ludziom i która każdego dnia podejmuje trudne wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w naszym lokalnym środowisku.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu w zapobieganie i zwalczanie przestępczości, mieszkańcy powiatu radziejowskiego czują się bezpiecznie w swoim miejscu zamiesz-kania. Dziękuję za trudną, odpowiedzialną i pełną poświęcenia służbę. Gratuluję wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym. Jestem głęboko przekonany, że w pełni zasłużyliście na to uhonorowanie. Dziękuję za dotychczasową współpracę, gratuluję osiągnięć zawodowych oraz konsekwencji i wytrwałości w wypełnianiu swoich obowiązków.

Służba i praca w Policji jest zaszczytem wymagającym poświęcenia nie tylko ze strony funkcjonariuszy i pracowników, ale również ich rodzin i bliskich, którzy na co dzień muszą wykazać wyrozumiałość i wsparcie. Dlatego też dla Nich przekazuję życzenia wytrwałości, zdrowia i wielu potrzebnych sił, bo to ich codzienne wsparcie i zrozumienie pozwala Wam na pełne zaangażowanie w ochronę życia, zdrowia i mienia mieszkańców powiatu radziejowskiego.

Jesteście bardzo ważną i potrzebną grupą, działającą w naszym powiecie. Dziękuję Wam za wzorową służbę i zaangażowanie w realizację powierzonych zadań. Święto Policji to czas satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku. Składam życzenia zawodowego spełnienia i uznania. Życzę Wam wielu sukcesów, spokojnej i bezpiecznej służby, szacunku obywateli, pomyślności oraz wiele dobrego w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Kołtuniak
Starosta Radziejowski

_________________________________________________________________________________

Święto Policji, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku jest corocznie obchodzone 24 lipca. Dzień ten upamiętnia rocznicę powołania, na mocy dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego z 1919 roku, Policji Państwowej.

Firmy ubiegają się o dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy

8 lipca minął termin zgłaszania wniosków do konkursu o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Do ZUS wpłynęło blisko 4 tys. wniosków. W województwie kujawsko-pomorskim o dofinansowanie stara się 217 przedsiębiorców. Do podziału jest 90 mln zł.

W konkursie wybrane zostaną projekty, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy. Dotyczyć mogą zakupu maszyn, urządzeń i sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi, promieniowaniem elektromagnetycznym, czy urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości. Lista możliwości jest długa.

Dofinansowanie może pokryć do 80 proc. szacowanej wartości projektu i wynieść od 10 tys. do 300 tys. zł na jednego pracodawcę. 

Pula środków wynosi 90 mln zł
W tym roku do podziału jest 90 mln zł. To o 15 mln zł więcej niż w poprzedniej edycji konkursu. Zainteresowanie konkursem jest duże. Za pośrednictwem strony prewencja.zus.pl wpłynęło 3 980 wniosków. To o ponad 16 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W województwie kujawsko-pomorskim do ZUS wpłynęło 217 wniosków. Na skrzynkę konkurs@zus.pl, wpłynęło także prawie 2400 zapytań dotyczących konkursu. 

Najwięcej wniosków o dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy złożyli płatnicy prowadzący działalność w ramach przetwórstwa przemysłowego, budownictwa, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej. 

W pierwszej kolejności pracownicy ZUS zweryfikują wnioski pod kątem formalnym, czy wniosek jest poprawny i kompletny. Zweryfikują m.in. czy pracodawca nie zalega z opłatą składek i podatków, nie znajduje się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem. Sprawdzą również, czy pracodawca nie korzystał już z takiego wsparcia w ciągu ostatnich 3 lat lub nie został zobowiązany do jego zwrotu. Wnioski po uzyskaniu pozytywnej ocenie formalnej zostaną przekazane do oceny merytorycznej, której dokonają eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. To oni wybiorą ostatecznie najlepsze przedsięwzięcia. Lista rankingowa projektów ocenionych pozytywnie zostanie opublikowana na stronie www.zus.pl oraz na stronie BIP nie później niż do 31 grudnia br. 

 • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oskar dla naszego TMK!

W tegorocznej 47. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” radziejowskie Towarzystwo Miłośników Kujaw otrzymało wyróżnienie w kategorii instytucji i  organizacji zasłużonych w opiece i upowszechnianiu kultury ludowej. 

Wczoraj, 6 lipca, na Zamku Królewskim w Warszawie wszyscy wyróżnieni za całokształt twórczości odebrali nagrody podczas uroczystej gali. Znalazła się tam również delegacja TMK z Radziejowa na czele z prezes stowarzyszenia Haliną Paczkowską.

Z okazji tego sukcesu starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak jeszcze raz składa stowarzyszeniu najserdeczniejsze gratulacje oraz życzy wszelkiej pomyślności, wytrwałości i satysfakcji z promocji kujawskiej tradycji i kultury.

Nagroda im. Oskara Kolberga to najstarsze i najważniejsze wyróżnienie w  dziedzinie kultury tradycyjnej w  Polsce, ustanowione w 1974 roku. Jej patronem jest Oskar Kolberg (1814-1890), polski etnograf, folklorysta i kompozytor. 

___________________________________________________________
Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie istnieje od 1962 r. W tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia aktywności. Podstawową działalnością stowarzyszenia  jest prowadzenie Izby Regionalnej, w której mieści się jego siedziba. W swoich działaniach dba 
o podtrzymywanie tradycji narodowej i regionalnej, pielęgnowanie polskości i patriotyzmu lokalnego. Promuje także lokalnych twórców ludowych.

 • Delegacja Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie
 • Nagroda im. Oskara Kolberga
 • Dyplom 47. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga

Rada powiatu obradowała przed wakacjami

W ostatnią środę czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie odbyła się XXXII Sesja Rady Powiatu Radziejowskiego VI kadencji, której przewodniczyła Sylwia Kubiak.

Po otwarciu sesji, stwierdzeniu quorum i przyjęciu porządku obrad sprawozdanie z prac zarządu między sesjami przedstawił starosta Jarosław Kołtuniak. Ważnym punktem sesji było złożenie ślubowania przez nowego radnego – Piotra Siutkowskiego – który w radzie powiatu zastąpił zmarłego w maju Idziego Pieścińskiego. Nowy radny jest rolnikiem, ma żonę i trzy córki.

Podczas spotkania radni podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego za 2021 r. Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie,  wyrażenia zgody na utworzenie oraz przystąpienie do Stowarzyszenia Gmin i Powiatu Obszaru Prowadzenia Polityki Terytorialnej Radziejowa, zmiany uchwały w sprawie wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2022 r., udzielenia dotacji gminie Osięciny na dofinansowanie organizacji powiatowo-gminno-parafialnych dożynek, zmiany w budżecie powiatu radziejowskiego na 2022 rok oraz zmian w wieloletniej prognozie finansowej powiatu radziejowskiego na lata 2022 - 2028 r.

Transmisje Sesji Rady Powiatu w Radziejowie można oglądać na żywo na stronie internetowej www.crv.pl. Znajdują się tam również sesje archiwalne. Istnieje możliwość przekierowania na ww. witrynę z  naszej strony internetowej: www.radziejow.pl (zakładka Urząd → E-sesja). Kolejna sesja Rady Powiatu w Radziejowie odbędzie się we wrześniu.

 • Rada Powiatu Radziejowskiego VI kadencji
 • Rada Powiatu Radziejowskiego VI kadencji
 • Rada Powiatu Radziejowskiego VI kadencji
 • Sesja Rady Powiatu Radziejowskiego VI kadencji
 • Sesja Rady Powiatu Radziejowskiego VI kadencji
 • Rada Powiatu Radziejowskiego VI kadencji

Niskie podatki także dla emerytów i rencistów

Ponad 3 mln emerytów i rencistów zyska na zmianach podatkowych, które wejdą w życie od 1 lipca. Przeciętna korzyść zyskujących ma wynieść rocznie około 726 zł.

Reforma „Niskie Podatki”, która wejdzie w życie od 1 lipca, oznacza dla emerytów, rencistów, osób pobierających zasiłki, obniżkę podatków. Stawka podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) w pierwszym przedziale skali podatkowej, czyli przy dochodzie do 120 000 zł, zostanie obniżona z 17 do 12 proc. i będzie dotyczyć przychodów uzyskanych od 1 stycznia tego roku. Bez zmian pozostaje roczna kwota wolna od podatku (30 000 zł) i stawka podatkowa 32 proc. dla dochodu powyżej 120 000 zł.

Od lipca wypłata emerytury i renty będzie potrącana o zaliczkę na podatek dochodowy według stawki 12 proc., pomniejszanej o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek, czyli o 300 zł (kwota zmniejszająca podatek ulegnie obniżeniu z 5 100 zł do 3 600 zł, a 1/12 tej kwoty – z 425 zł do 300 zł). Ze świadczeń do 2 500 zł brutto wciąż nie będzie odprowadzany podatek.

Osoby ze świadczeniem między 2 500 zł a 9 330 zł otrzymają w lipcu wypłatę na rękę wyższą niż w czerwcu. Mogą zyskać od 1 zł do 121 zł. Przykładowo, jeśli ktoś pobierał emeryturę w wysokości  3 000 zł- zyska 25 zł,  jeśli pobierał w kwocie 4 500 zł- zyska 100 zł. Najwięcej jednak zyskają świadczeniobiorcy, którzy miesięcznie otrzymują około 4 920 zł brutto. W lipcu mogą liczyć na wyższy przelew nawet o 121 zł. 

Roczne rozliczenie podatku za cały 2022 rok będzie już według nowych lipcowych zasad. Wielu emerytów i rencistów zyska na reformie nie tylko w stosunku do zasad z 2021 roku, ale i zasad obowiązujących od stycznia br. Na reformie w rozliczeniu rocznym zyskają również osoby ze świadczeniem od 9 330 zł do 16 056 zł.

 • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

"Komunikacja" już przeniesiona!

Tablice rejestracyjne i dowódInformujemy, że od 4 lipca 2022 r. wydział komunikacji i transportu działa przy ul. Rolniczej 4c w Radziejowie (budynek po dawnym KRUS-ie). Publikujemy numery telefonów, które teraz będą obsługiwane przez „komunikację”.

Telefony kontaktowe:
(54) 285 51 51 – rejestracja pojazdów
(54) 285 51 52 – rejestracja pojazdów
(54) 285 51 53 – transport, drogi
(54) 285 51 54 – prawo jazdy
(54) 285 51 55 – kierownik
(54) 285 51 56 – dowody rejestracyjne