Powiat Radziejowski

Data

29.02.2020

Imieniny

Lutosława, Romana

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Aktualności / 2020 ROK /

BIP

Treść

» Spotkanie sprawozdawcze Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Radziejowskiego

12 lutego 2020 w Czołowie odbyło się spotkanie sprawozdawcze członkiń Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu radziejowskiego. Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności Powiatowej Rady za  ubiegły rok. W pierwszej kolejności zebrani wysłuchali sprawozdania merytorycznego odczytanego przez przewodniczącą Powiatowej Rady KGW    Urszulę Rosół. Przedstawiono wszystkie zrealizowane w okresie sprawozdawczym działania sfinansowane z dotacji budżetu powiatu.  Następnie przewodniczące gminne  poszczególnych kół przedstawiły sprawozdanie z działalności za ubiegły rok. Wymieniano szereg przedsięwzięć zrealizowanych i podejmowanych przez poszczególne koła. Dowiedzieliśmy się jak prężnie działały kobiety wiejskie  i jak wiele podejmowały inicjatyw w poprawę jakości życia na wsi    

Nadmienić należy, iż na terenie powiatu działa  46 Kół Gospodyń Wiejskich, z czego 13 kół  dokonało w 2019 roku formalnej rejestracji  w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 9 listopada 2019 r. o kołach gospodyń wiejskich i tym samym mają możliwość korzystanie ze środków rządowych.   

W spotkaniu uczestniczyli; Kierownik Powiatowy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Urszula Nowakowska oraz  Wicestarosta Grzegorz Piasecki, który  podziękował  wszystkim członkiniom za aktywną  pracę społeczną  oraz zaangażowanie w promocje naszego powiatu  i za udaną współpracę.

  • autor: Małgorzata Patyk, data: 2020-02-12

wstecz

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka