Powiat Radziejowski

Data

29.11.2020

Imieniny

Błażeja, Fryderyka, Saturnina

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Aktualności / 2020 ROK /

BIP

Treść

» Święto Niepodległości obchodzone jak nigdy dotąd

Panująca w kraju sytuacja pandemiczna paraliżuje wiele wydarzeń, które powinny odbywać się szczególnie uroczyście. Tak niestety stało się również w przypadku radziejowskich obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego roku były one nad wyraz skromne.

Okoliczność 11 listopada 2020 roku miała symboliczny, a nie oficjalny charakter. Zważywszy na obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz na bezpieczeństwo mieszkańców, władze powiatu zdecydowały się nie organizować tradycyjnie uroczystych obchodów tego narodowego święta.  Rocznicę odzyskania niepodległości o 12:00 rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele Farnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radziejowie, której przewodniczył ks. prob. Ireneusz Mrowicki. Na początku mszy został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. W liturgii brała udział delegacja Starostwa Powiatowego: starosta powiatu – Jarosław Kołtuniak, wicestarosta – Grzegorz Piasecki oraz sekretarz – Małgorzata Chłodzińska, a także przedstawiciele powiatowych instytucji. Po ceremonii, uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Chwały Oręża Polskiego w celu złożenia kwiatów, by upamiętnić tych, którzy walczyli o niepodległość. Wszystkim zaangażowanym w uroczystość należą się szczere podziękowania.

 

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy,

że dnia 8 listopada 2020 roku odszedł od nas 

śp. Piotr Kapeliński

wieloletni radny powiatowy i członek zarządu powiatu.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia.

 

Starosta Radziejowski

wraz z zarządem, radą powiatu

oraz pracownikami

» XVII Sesja Rady Powiatu w Radziejowie

Dnia 12 listopada 2020 r. o godz. 10:00 odbędzie się XVII Sesja Rady Powiatu w Radziejowie VI kadencji w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie.

Porządek obrad

1. Sprawy organizacyjne:

a. otwarcie posiedzenia i powitanie,

b. ustalenie quorum,

c. przyjęcie porządku obrad,

d. przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady.

2. Sprawozdanie Starosty z prac Zarządu między sesjami.

3. Zapytania i uwagi.

4. Sprawozdanie Przewodniczących z prac komisji.

5. Informacja o realizacji zadań oświatowych Powiatu radziejowskiego za rok szkolny 2019/2020.

6. Ocena stanu dróg powiatowych.

7. Przerwa.

8. Podjęcie uchwał w sprawie:

a. wyboru biegłego rewidenta na badanie sprawozdania finansowego za lata 2020-2021 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radziejowie.

b. uchwalenia „Rocznego programu współpracy Powiatu Radziejowskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2020”,

c. nadania Statutu Powiatowemu Urzędowi Pracy w Radziejowie,

d. upoważnienia Zarządu Powiatu do podpisania weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową,

e. ustalenia wysokości opłat na 2021 rok, za usuwanie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu,

f. zmian w budżecie Powiatu Radziejowskiego na 2020 rok,

g. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Radziejowskiego na lata 2020 – 2028.

9. Interpelacje i zapytania radnych.

10. Wolne wnioski.

11. Zakończenie sesji.

» Pismo Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w sprawie opracowywania operatów technicznych w formie elektronicznej.

» Rusza druga część programu „Czyste Powietrze” 2.0

21 października rozpoczyna się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. Aby dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował też nowe udogodnienia: kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

http://www.czystepowietrze.gov.pl/ 

 • data: 2020-10-22

» Informacja - Geoportal

W związku z pracami serwisowymi informujemy, że w dniach 16.10.2020-18.10.2020 włącznie nie będzie możliwe zgłaszanie robót geodezyjnych i pobieranie z Rejestru Cen Nieruchomości poprzez GEOPORTAL.

Szanowni Państwo,

 

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – partner Kujawsko – Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego S.A. w projekcie Granty na kapitał obrotowy dla mikro i małych przedsiębiorstw – zaprasza do składania wniosków na wsparcie inwestycyjne w ramach Funduszu Wsparcia Inwestycyjnego Covid 19. W ramach pierwszego konkursu, który przeprowadzony został w dniach 1 – 5 czerwca 2020 r. wsparcie uzyskało 788 podmiotów gospodarczych na łączną kwotę 30 738 836,78 zł.

Kolejny nabór wniosków rozpocznie się w dniu 21 października br. Szczegółowe zasady konkursu oraz warunki uzyskania wsparcia zamieszczone są na stronie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

 

Organizator konkursu planuje przeprowadzenie w formule on-line spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z powiatu radziejowskiego w dniu 20 października 2020 r. o godzinie 10.00.

 

Rejestracja na spotkanie:

https://events.technopark.org.pl/fundusz-wsparcia-inwestycyjnego-covid-19-spotkanie-dla-przedsiebiorcow-z-powiatu-radziejowskiego

 

Zarejestrowane osoby przed spotkaniem otrzymają odpowiedni link stanowiący zaproszenie do udziału w spotkaniu za pośrednictwem platformy Microsoft Teams - potrzebny będzie komputer/tablet/telefon z dostępem do internetu oraz słuchawki/głośniki.  

 • autor: Zespół Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. , data: 2020-10-15

» Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED w Powiecie Radziejowskim

Szanowni Państwo,

październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, w którym szczególnie warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ.

Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 % uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 %.

Zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań o nie zwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Radziejów – 26 października 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Radziejowskim Domu Kultury, ul. Objezdna 40

Dobre – 27 października 2020 w godzinach od 13.30 do 17.30 przy Urzędzie Gminy, ul. Dworcowa 6

Piotrków Kujawski – 28 października 2020 w godzinach od 13.30 do 17.00 naprzeciwko przystanku autobusowego na Rynku

Osięciny – 29 października 2020 w godzinach od 9.00 do 14.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Rataja

 

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

 • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
 • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

 

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 • autor: Anna Niemirska Specjalista ds. Marketingu i PR, data: 2020-10-05

» XVI Sesja Rady Powiatu w Radziejowie

Dnia 23 września 2020 r. o godz. 9:00 odbędzie się XVI Sesja Rady Powiatu w Radziejowie VI kadencji w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie.

Porządek obrad

 1. Sprawy organizacyjne:
  1. otwarcie posiedzenia i powitanie,
  2. ustalenie quorum,
  3. przyjęcie porządku obrad,
  4. przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady.
 2. Sprawozdanie Starosty z prac Zarządu między sesjami.
 3. Zapytania i uwagi.
 4. Sprawozdanie Przewodniczących z prac komisji.
 5. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Radziejowskiego za pierwsze półrocze 2020 roku oraz informacja o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej.
 6. Dyskusja.
 7. Informacja z wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie za pierwsze półrocze 2020 roku.
 8. Dyskusja.
 9. Informacja Przewodniczącej Rady w sprawie oświadczeń majątkowych.
 10. Informacja Starosty w sprawie oświadczeń majątkowych.
 11. Przerwa.
 12. Podjęcie uchwał w sprawie:
  1. rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu radziejowskiego,
  2. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2020 roku,
  3. zmian w budżecie Powiatu Radziejowskiego na 2020 rok,
  4. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Radziejowskiego na lata 2020 - 2028 r.
 13. Interpelacje i zapytania radnych.
 14. Wolne wnioski.
 15. Zakończenie sesji.
 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2020-09-17

» Sprzątanie świata 2020

Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak  jak co roku  włącza się w akcję sprzątania świata. W tym roku już po raz 27 sprzątamy Polskę w Wielkim Finale jak zawsze w 3 weekend września tj: od 18 (piątek) do 20 (niedziela). I choć tegoroczna akcja niewątpliwie różnić będzie się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, cel pozostaje ten sam – zadbać o naszą planetę. Nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny Dom, jedyny jaki mamy.

Celem akcji jest zachęcanie do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe, do jego redukcji w życiu codziennym, do stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych. W akcję zaangażowały się społeczności szkół naszego powiatu.

W imieniu władz powiatu dziękujemy wszystkim, którym dobro naszej małej ojczyzny i przyszłych pokoleń nie jest obce.

» Wojskowe Centra Rekrutacji

 • -
 • autor: Anna BUDZISZEWSKA Kierownik Kancelarii Tajnej WKU we Włocławku, data: 2020-09-10

» Zasiłek opiekuńczy – dyżur telefoniczny eksperta ZUS

8 września w godz. od 9.00 do 12.00 bydgoski oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki, podczas którego będzie można uzyskać informacje na temat zasiłku opiekuńczego za czas opieki nad dzieckiem w trakcie pandemii. Podczas rozmowy z pracownikiem będzie można dopytać o prawo do zasiłku opiekuńczego w sytuacji, gdy rodzice wykonują pracę zdalną lub są zatrudnieni w systemie zmianowym, albo gdy opiekę nad tym dzieckiem sprawują dziadkowie – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Eksperci ZUS będą dyżurować pod numerem telefonu 52 3418704.

 • autor: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego, data: 2020-09-04

Szanowni Państwo

Zbliża się osiemdziesiąta pierwsza rocznica wybuchu II wojny światowej. Pomimo upływu lat data 1 września pozostaje w naszej pamięci jako symbol martyrologii i heroizmu narodu polskiego. Żyje wśród nas już niewielu świadków tamtych lat jednak historia przekazywana z pokolenia na pokolenie jest nadal żywa. Współczesne pokolenia winne są swoim przodkom, którzy zmuszeni byli walczyć o naszą niepodległość, przede wszystkim pamięć i wdzięczność. Rocznica ta powinna wzbudzić też w nas refleksje nad naszą odpowiedzialnością za kolejne pokolenia, które miejmy nadzieję wojnę będą znały tylko z książek i filmów. Oby nigdy już więcej konflikt zbrojny nie został uznany za najlepszy sposób rozwiązywania problemów tak wewnętrznych jak zewnętrznych.

Dziś zmagamy się z niewidocznym wrogiem – wirusem wywołującym chorobę nazwaną COVID-19. W dobie chipów, lotów w kosmos, sztucznej inteligencji maleńki wirus sprawił, że musieliśmy wdrożyć szczególne środki bezpieczeństwa by chronić życie i zdrowie swoje i innych. Właśnie ze względów bezpieczeństwa w tym roku nie odbywają się tradycyjne uroczyste obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej, które gromadziły wielu mieszkańców powiatu. W dniu 1 września 2020 roku o godzinie 18 w kościele farnym w Radziejowie odbędzie się, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, msza święta w intencji Ojczyzny a przedstawiciele władz powiatowych złożą symboliczne kwiaty pod pomnikiem Chwały Oręża Polskiego w Radziejowie. Pragniemy w ten sposób oddać cześć bohaterom 1939 roku.

Okażmy naszą pamięć wywieszając flagi narodowe i zapalając symboliczny znicz na mogiłach poległych w II wojnie światowej.

Starosta Radziejowski

Jarosław Kołtuniak

» Powszechny Spis Rolny 2020

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy informuje, że w dniach
1 września -30 listopada br. na terenie całego kraju zostanie
przeprowadzony Powszechny Spis Rolny 2020.

 • -

Powszechny Spis Rolny 2020 to najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Wyniki spisu rolnego są źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Służą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych, opartych na analizie danych.

Spis rolny będzie prowadzony w gospodarstwach rolnych:

- osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych)

- osób prawnych

- jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej

Formularz spisowy podzielony jest na 11 działów: 

Dział I – użytkowanie gruntów

Dział II - powierzchnia zasiewów

Dział III- zwierzęta gospodarskie 

Dział IV – nawożenie 

Dział V - ochrona roślin  

Dział VI- budynki gospodarskie 

Dział VII – ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze 

Dział VIII – działalność gospodarcza

Dział IX – struktura dochodów gospodarstwa domowego z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego

Dział X - aktywność ekonomiczna

Dział XI - chów i hodowla ryb

 

Więcej informacji na stronie: www.spisrolny.gov.pl

» Wspieramy szkoły zawodowe ze środków unijnych – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Radziejowie

W Starostwie Powiatowym w Radziejowie odbyło się spotkanie intencyjne dotyczące form współpracy w zakresie wprowadzenia do szkół edukacyjnych innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą uatrakcyjnić kierunki kształcenia, wzbogać ofertę szkół i umożliwić uczniom lokalnych szkół konkurencyjność na rynku pracy, w tym także europejskim. Wzięli w nim udział dyrektorzy szkół powiatowych oraz przedstawiciele władz powiatowych na czele ze Starostą Jarosławem Kołtuniakiem.

Po raz kolejny powiat radziejowski ma możliwość wsparcia szkół zawodowych poprzez realizację projektów dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie w Urzędzie Marszałkowskim trwa nabór konkursowy na dofinansowanie działań dostosowujących kształcenie zawodowe do potrzeb rynku pracy. Wymagania konkursowe kładą nacisk na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

W trakcie spotkania, dyrektorzy powiatowych szkół mogli skorzystać z eksperckiego doradztwa prof. Tadeusz Trocikowskiego, reprezentującego Europejski Instytut StartUP, który zapoznał uczestników spotkania z możliwościami transferu wiedzy i technologii w zakresie innowacyjności w edukacji na poziomie ponadgimnazjanym oraz podkreślił znaczenie stałej współpracy między szkołami, uczelniami a przedsiębiorstwami.

 

 • -
 • -
 • -
 • -

» Informacja prasowa ZUS

Uwaga na oszustów!!!

 

W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka, na które tej osobie przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze (Rodzina "500 plus”). Co ważne bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i można nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski przez przedsiębiorstwa turystyczne i organizacje pożytku publicznego, które przystąpiły do projektu Polski Bon Turystyczny. Lista tych podmiotów jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel. Na tą listę wpisało się już ponad 8,5 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego.- informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W internecie pojawiły się również oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług.  Przypominamy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci ZUS mają dostęp do swoich różnych danych – np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem (lub upoważnioną przez niego osobą) nie powinien mieć dostępu do tych danych. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego, powinien  kontaktować się z całodobową infolinią pod nr tel. 22 11 22 111 lub e-mail: bon@zus.pl. Pomoc w założeniu konta na PUE ZUS każdy zainteresowany uzyska też w każdej placówce ZUS. – dodaje rzeczniczka.

 

Realizacja bonu odbywa się przez PUE ZUS. Od 1 sierpnia bon na platformie PUE ZUS mogą aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Aby skorzystać z bonu turystycznego nie trzeba składać wniosku. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon]. Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby. Przy aktywacji trzeba podać swoje dane kontaktowe – adres e-mail i nr telefonu komórkowego.

 

Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności, przy użyciu, którego będzie można płacić  podmiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

 • autor: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego, data: 2020-08-04

» Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

 • -
 • autor: Oficer Wydziału Rekrutacji ppor. Barbara KOLĘDA, data: 2020-07-23

» Informacja prasowa

 Bydgoszcz, 22 lipca 2020 r.

 

 

                                                                                                                            

Już niebawem bon turystyczny będzie dostępny na PUE ZUS

 

Trwają ostatnie przygotowania do wdrożenia Polskiego Bonu Turystycznego. Już niebawem ze wsparcia będą mogły skorzystać polskie rodziny, a także polska branża turystyczna, która ucierpiała w związku
z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej do obsługi bonu.
Aby aktywować bon trzeba mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

 

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500+ im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Bonem będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Będzie on ważny do
31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

 

Obsługa bonu będzie odbywać się wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). - To ogromne wyzwanie dla Zakładu, ponieważ dostaliśmy bardzo mało czasu na wdrożenie rozbudowanej infrastruktury stojącej za Polskim Bonem Turystycznym. Nasze rozwiązania będą się opierać o Platformę Usług Elektronicznych, czyli nasz e-urząd, z którego korzysta już 4,5 mln Polaków - wskazuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

 

Prawo do bonu będzie ustalane przez Polską Organizację Turystyczną (POT) na podstawie danych
z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. POT będzie wyjaśniała sprawy związane z uprawnieniami do bonu oraz z uprawnieniami podmiotów turystycznych. Lista przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, za których usługi będzie można płacić w ten sposób zostanie opublikowana na stronie internetowej POT

 

Nie potrzeba wniosku

Co ważne nie trzeba składać żadnych wniosków o przyznanie bonu. Żeby z niego skorzystać, osoba uprawniona musi mieć profil na PUE ZUS. Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu, mogą go założyć
w każdej chwili m.in. przez bankowość elektroniczną, profil zaufany, czy tradycyjnie, podczas wizyty
w placówce ZUS - wyjaśnia Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

 

Na PUE powstaną osobne zakładki – jedna dla beneficjentów oraz druga dla podmiotów turystycznych.
Bon będzie można aktywować na PUE w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego). Osoby, które mają dziecko z niepełnosprawnością i będą chciały uzyskać dodatkowe świadczenie, będą mogły na PUE ZUS złożyć oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł.

 

Zainteresowane podmioty muszą się zarejestrować

Zainteresowani przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny będą mogli za pośrednictwem PUE ZUS zarejestrować się na liście podmiotów turystycznych. Lista ta będzie udostępniana na stronach POT. Zainteresowani będą też mogli zarządzać uprawnieniami dla osób, które będą w ich imieniu przyjmować płatności bonem. Na PUE ZUS uzyskają też dostęp do swoich rozliczeń.

 

 

 

 

Jak płacić bonem

Płatności bonem będą realizowane poprzez SMS. Chcąc zapłacić za usługę turystyczną trzeba będzie pokazać specjalny numer bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny otrzymany SMS.

 

Dodatkowo Zakład zapewni możliwość kontaktu ze specjalną infolinią, która będzie stanowić wsparcie dla osób korzystających z bonu i podmiotów turystycznych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Już teraz w placówkach ZUS wszyscy zainteresowani mogą liczyć na pomoc w założeniu konta na PUE ZUS.

 

Z bonu turystycznego nie można jeszcze korzystać. Przygotowania do wdrożenia bonu są już na ostatniej prostej. Zakończenie prac jest planowane na przełomie lipca i sierpnia br. – informuje Krystyna Michałek

 

 

 


 

Krystyna Michałek

               Rzecznik Regionalny ZUS

              Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 • data: 2020-07-22

» Fundusz Inwestycji Samorządowych

W dniu wczorajszym  w Osięcinach odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie zasad programu oraz wręczenie promes Gminom Powiatu Radziejowskiego. Gości powitał Wójt Gminy Osięciny Jerzy Izydorski  i Wicestarosta Powiatu Radziejowskiego Grzegorz Piasecki.

Promesy wręczali: Pani Poseł Anna Gembicka, Pani Poseł Joanna Borowiak oraz Pan Senator Józef Łyczak. 

Środki pochodzące z Funduszu Inwestycji Samorządowych mogą być przeznaczone wyłącznie na inwestycje lub dofinansowanie inwestycji.

Samorządowcy podziękowali parlamentarzystom i rządowi RP za udzieloną pomoc finansową.

W sumie gminy Powiatu Radziejowskiego otrzymały około 3,7 mln zł.

W dniu 26 czerwca 2020 roku we Włocławku również samorządy powiatowe z naszego regionu otrzymały promesy.

Powiat Radziejowski otrzymał promesę na sumę 789.316,00 zł.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

» Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych

Departament Funduszy  zachęca do skorzystania z pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej / statutowej organizacji pozarządowej w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o
wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688, z późn. zm.) lub podmiotu, o którym mowa w art. 3 ust. 3 tej ustawy, przyznawanej na podstawie art. 15zzda ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Uwaga! Usługa realizowana jest wyłącznie przez Powiatowe Urzędy Pracy.


Link do pobrania wniosku:

https://radziejow.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/15zzda-pozyczka-org/?p_auth=KKXfO8PW&p_p_id=101_INSTANCE_IiOBtHiRurb9&p_p_lifecycle=1&p_p_state=exclusive&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=2&_101_INSTANCE_IiOBtHiRurb9_struts_action=%2Fasset_publisher%2Fexport_journal_article&_101_INSTANCE_IiOBtHiRurb9_groupId=10240&_101_INSTANCE_IiOBtHiRurb9_articleId=12707618&_101_INSTANCE_IiOBtHiRurb9_tar
getExtension=pdf

 

 • -

» Informacje dla rolników

» POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY im. ZBIGNIEWA ZASADY - „ WAKACYJNE SELFIE ”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie


 


ogłasza POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY
      im. ZBIGNIEWA ZASADY

 


pod Patronatem
Starosty Powiatu Radziejowskiego
i Patronatem Medialnym „Powiatowego ABC”.

 


pt. „ WAKACYJNE  SELFIE ”

 

 

 

 


REGULAMIN

 

Organizator i czas trwania konkursu:

 

 - Organizatorem konkursu jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego

w Radziejowie.
 - Czas trwania konkursu 01.07.2020 – 31.08.2020r.
 (decyduje data stempla pocztowego).


Cele konkursu:

 

- rozwój kreatywności i poczucia estetyki.


Zasady uczestnictwa:

 

 1. Konkurs ma charakter otwarty, uczestnikiem konkursu może być każdy.
  2.  Uczestnicy nadsyłają od 2 do 5 fotografii w formacie nie mniejszym niż 20 x 30 cm., zdjęcia można także nadesłać w formie elektronicznej na adres e-mail:  bibliotekaradziejow@poczta.onet.pl

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku należy dołączyć oświadczenie, że jest się właścicielem zdjęć i posiada  do nich pełnię praw autorskich oraz przyjmuje na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, związane z nadesłanymi fotografiami, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko organizatorom konkursu a kwestie związane z ochroną wizerunku zostały uregulowane z osobami fotografowanymi, oraz że osoby sportretowane wyrażają zgodę na ich publikowanie, również dla celów określonych w regulaminie niniejszego konkursu.

 Należy podać imię, nazwisko autora zdjęć, adres, nr telefonu i adres e-mail, oraz miejsca wykonania zdjęć. Należy ponadto załączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku na potrzeby konkursu (wzór zgody poniżej), w przypadku przesyłania zdjęć drogą elektroniczną należy wydrukować zgodę, podpisać ją i zeskanować lub sfotografować  - zgodę należy  przesłać wraz z wykonanymi wakacyjnymi selfie.

Do fotografii nadesłanych pocztą tradycyjną należy także dołączyć zaklejoną kopertę (opatrzoną tym samym godłem co zdjęcia), w której należy podać imię, nazwisko autora, adres, nr telefonu i adres e-mail oraz miejsca wykonania zdjęć.

Każde zdjęcie przysłane w formie tradycyjnej, pocztą musi być opatrzone na odwrocie  godłem czyli dowolnie wybraną przez uczestnika nazwą,  pod którą będzie brał On udział w konkursie. Nazwa ta ma na celu zapewnienie anonimowości  uczestnika konkursu, tak aby nadesłane prace mogły być ocenione w pełni obiektywnie. Na odwrocie zdjęcia poprosimy także o podanie miejsca jego wykonania.

W PRZYPADKU OSÓB NIEPEŁNOLETNICH ZGODĘ NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH I WYKORZYSTANIE WIZERUNKU WYPEŁNIA RODZIC LUB OPIEKUN PRAWNY.

Należy  wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku na potrzeby konkursu (wzór zgody poniżej).

**************************************************************************
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku (wzór):

Ja
..............................................................................................................
(imię i nazwisko )
oświadczam, że wyrażam zgodę na
przetwarzanie moich danych osobowych i wizerunku/ w przypadku osoby niepełnoletniej danych osobowych i wizerunku  mojego dziecka (imię, nazwisko dziecka)………………………………………………………. przez
organizatora (będącego jednocześnie administratorem tych danych) konkursu Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie  na potrzeby związane z konkursem

pt. „ WAKACYJNE SELFIE ”

 

 

Dane osobowe będą przetwarzane w celach statystycznych, celach związanych z przyznaniem nagród, wystawą pokonkursową, oraz informacjami w mediach (strona internetowa biblioteki, facebook, prasa) zawierającymi wizerunek oraz imiona i nazwiska uczestników konkursu.

 

...............................................................................................................................
(miejscowość, data, czytelny podpis)

 

 Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz możliwości ich sprostowania jeśli są nieprawidłowe, wycofania lub ograniczenia zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie co będzie skutkowało zaprzestaniem dalszego przetwarzania natomiast nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli Pani/Pana zdaniem, przetwarzanie danych Pani/Pana narusza przepisy Unijnego rozporządzenia RODO.

Podstawa prawna: rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych  - RODO) Dz.U. UE. L. z 2016 r. Nr 119/1

 
...............................................................................................................................
(miejscowość, data, czytelny podpis)

 

***************************************************************************

Powyższe dane, oświadczenie i zgodę należy nadesłać razem z wakacyjnymi selfie w tym samym e-mailu gdy przesyłamy je drogą elektroniczną na adres: bibliotekaradziejow@poczta.onet.pl
 

3.  Prace należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego, 88-200 Radziejów,
 ul. Objezdna 33  z dopiskiem „Konkurs fotograficzny” lub przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: bibliotekaradziejow@poczta.onet.pl  w tytule e-maila wpisując: Konkurs fotograficzny im. Zbigniewa Zasady. Prace można nadsyłać/dostarczać w dowolnym terminie podczas całego okresu trwania konkursu od 01.07.2020r. do 31.08.2020r.

PRACE PRZESŁANE NA KONKURS NIE MOGĄ BYĆ PODDANE ŻADNEJ OBRÓBCE GRAFICZNEJ, KTÓRA ZMIENIAŁABY ICH PIERWOTNY WYGLĄD. Zdjęcia przesłane drogą elektroniczną muszą być zapisane w formacie RAW,  JPG lub JPEG. Rozmiar jednego zdjęcia nie może przekraczać 5 MB, a jego wymiary nie powinny być mniejsze niż 2480x3508 pikseli.

4.  Prace zniszczone, zgięte, nie odpowiadające wymogom regulaminu nie będą oceniane.
5.  Przesłane prace nie będą zwracane autorom. Z chwilą nadesłania fotografie przechodzą na własność organizatorów, którzy przejmują autorskie prawa majątkowe do nadesłanych prac.
6. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa do wykorzystania przez organizatora prac w druku, używania ich w Internecie oraz innych formach utrwaleń.


Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu 2020r.
Przewiduje się jedynie osobisty odbiór nagród.


– Oceny zdjęć dokona Jury powołane przez organizatora. Decyzje Jury są ostateczne.  Wyniki  zostaną ogłoszone podczas podsumowania konkursu.
– Spośród zakwalifikowanych prac zostaną wyłonione zdjęcia
na wystawę pokonkursową.


Nagrody:
Przewiduje się nagrody ufundowane
przez Starostwo Powiatowe w Radziejowie

 

Uwagi:

– Przekazanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
– Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji nadesłanych fotografii bez honorarium autorskiego.
– Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu.
– W sprawach spornych ostateczną decyzję podejmuje Jury konkursu.
Wszelkie informacje o konkursie można uzyskać pod
nr tel. (054) 285 32 80 oraz na stronie internetowej
www.bibliotekaradziejow.cdx.pl

w dziale KONKURSY.

 

 • -
 • autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie, data: 2020-07-07

» Kujawsko-Pomorski e-bazarek

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie prowadzi platformę internetowa e-bazarek, której celem jest umożliwienie bezpłatnego wystawienia ogłoszenia o sprzedaży i promocji produktów oferowanych głównie przez kujawsko-pomorskich producentów, rolników, Koła Gospodyń Wiejskich, oraz przedsiębiorców rolnych. Platforma internetowa Kujawsko-Pomorskiego e-bazarku funkcjonuje pod linkiem: www.kujawskopomorskiebazarek.pl. Strona umożliwia producentom promowanie ich produktów w rozmaitych kategoriach m.in.: warzywa, owoce, zioła, mięso i wędliny, pieczywo, nabiał, produkty ekologiczne, miód i produkty pszczele, oleje, natomiast konsumentom dotarcie do informacji o producentach i ich produktach.  Klikając w poszczególne produkty np. jajka, czy miód, pokazuje się cena oraz kontakt do producenta i klient sam już może wybrać, czy decyduje się na wysyłkę, dowóz, czy osobisty odbiór towaru. Aby wstawić ogłoszenie producent najpierw będzie musiał zarejestrować się na stronie e-bazarku, a następnie dodać swoje produkty. Kiedy przedstawi już swoją ofertę, ogłoszenie po zatwierdzeniu przez administratora pojawi się na stronie. W razie problemów z rejestracją bądź dodaniem produktów dla producenta na stronie są dostępne dane (numer telefonu: 723-692-532 bądź adres mailowy: ebazarek@kpodr.pl) pod którymi otrzyma pomoc od konsultanta. Dodatkowo w razie problemów z obsługą platformy zachęcamy do kontaktu z doradcom z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, który udzieli pomocy. Dzięki e-bazarkowi możliwa jest sprzedaż wysokiej jakości produktów bez udziału pośrednika, w dowolnym czasie i miejscu. Można odnieść wrażenie, że E-bazarek jest platformą bardzo podobną do znanego już wszystkim portalu www.olx.pl. Jest jednak bardzo znacząca różnica.  Producent wystawiający swoje produkty na Kujawsko-Pomorskim e-bazarku nie ponosi żadnych kosztów – udostępniamy bezpłatny kanał dotarcia producentów do potencjalnych konsumentów.

 

Zachęcamy od odwiedzania naszego e-bazarku: https://kujawskopomorskiebazarek.pl

Wszystko jest całkowicie bezpłatne. Obowiązuje jedynie rejestracja w online.

 • -
 • autor: Urszula E. Nowakowska Kierownik PZDR w Radziejowie, data: 2020-07-06

» Życzenia Starosty Radziejowskiego z okazji zakończenia roku szkolnego

 • -

» Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Wnioski o tarczę można składać tylko drogą elektroniczną

Wnioski o wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej, w tym o świadczenie postojowe i zwolnienie z obowiązku opłacania składek, a także o dodatek solidarnościowy - można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE). Takie zmiany wprowadziła tarcza antykryzysowa 4.0.

Podpisana Tarcza Antykryzysowa 4.0. wprowadziła m.in. zmiany w sposobie składania wniosków o wsparcie w ramach tarczy, w tym o świadczenie postojowe, zwolnienie ze składek (uwaga - wnioski tylko do 30 czerwca!), udzielenie ulgi bez opłaty prolongacyjnej oraz odstąpienie od naliczania odsetek za zwłokę. Od środy (24 czerwca) wnioski te można składać tylko online przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Także wniosek o dodatek solidarnościowy można składać wyłącznie za pośrednictwem PUE - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Na stronie ZUS jest zamieszczona instrukcja, w jaki sposób krok po kroku założyć konto na PUE. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą założyć profil na PUE w placówce ZUS.
W zakładaniu profili na PUE będą pomagali pracownicy Zakładu.

Złożenie wniosku drogą elektroniczną pozwala uniknąć błędów. Elektroniczne wnioski są automatycznie wypełniane danymi osoby, która je składa. System pilnuje, aby niezbędne informacje zostały wypełnione. Nie pozwala na przekazanie błędnego formalnie lub niekompletnego wniosku – tłumaczy rzeczniczka.

Coraz więcej osób korzysta z PUE. Obecnie profil ma już ponad cztery miliony dwieście tysięcy klientów. Portal PUE ZUS jest elektroniczną skrzynką podawczą. Dzięki PUE można załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu. Przez internet można uzyskać informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i płatnościach. Za pośrednictwem PUE można wysłać też wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe oraz rozliczyć składki.

 • autor: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego, data: 2020-06-25

» XV Sesja Rady Powiatu w Radziejowie VI kadencji

Dnia 29 czerwca 2020 r. o godz. 10:00 odbędzie się XV Sesja Rady Powiatu w Radziejowie VI kadencji w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie.

 

Porządek obrad

1. Sprawy organizacyjne:

a) otwarcie posiedzenia i powitanie,

b) ustalenie quorum,

c) przyjęcie porządku obrad,

d) przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady.

2. Sprawozdanie Starosty z prac Zarządu między sesjami.

3. Zapytania i uwagi.

4. Sprawozdanie Przewodniczących z prac komisji.

5. Raport o stanie Powiatu za 2019 rok.

6. Debata nad Raportem o stanie Powiatu za 2019 rok.

7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu wotum zaufania za 2019 rok.

8. Przedstawienie przez Zarząd sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2019 rok oraz WPF Powiatu Radziejowskiego na lata 2019-2028.

9. Opinie komisji Rady Powiatu w sprawie wykonania budżetu.

10. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu.

11. Dyskusja.

12. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Radziejowskiego za 2019 rok.

13. Przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium.

14. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o wniosku Komisji Rewizyjnej.

15. Dyskusja.

16. Głosowanie nad wnioskiem Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium.

17. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu w Radziejowie z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

18. Przerwa.

19. Podjęcie uchwał w sprawie:

      a) zmiany uchwały w sprawie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu radziejowskiego,

      b) nadania Statutu Zakładowi Aktywności Zawodowej w Radziejowie,

      c) zmiany Uchwały Nr  XI/97/2019 Rady Powiatu w Radziejowie z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu do podpisania weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową

    d) zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego za 2019 r. Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie,

     e) zmiany w budżecie Powiatu Radziejowskiego na 2020 rok,

     f)) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Radziejowskiego na lata 2020 - 2028 r.

    g) wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Powiatu Radziejowskiego na rzecz Gminy Dobre.

20. Wytypowanie przedstawiciela do Powiatowej Rady Rynku Pracy w Radziejowie.

21. Interpelacje i zapytania radnych.

22.Wolne wnioski.

23. Zakończenie sesji.

» Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Od czerwca wyższy limit przychodu dla wniosków o postojowe

 

Od czerwca zmienił się limit przychodu dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne, które po raz pierwszy składają wniosek o świadczenie postojowe. Nowy limit wynosi 15 994,41zł i dotyczy wniosków składanych w czerwcu, lipcu i sierpniu.

 

Od kwietnia osoby prowadzące działalność gospodarczą i osoby wykonujące pracę na podstawie umów cywilnoprawnych mogą ubiegać się o świadczenie postojowe. Niektórzy z nich o świadczenie wystąpili po raz kolejny, ale są jeszcze takie osoby, które nie złożyły wniosku.

 

Warto pamiętać, że aby skorzystać z tej formy wsparcia, trzeba spełnić określone warunki.
W przypadku osób
zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych, które składają pierwszy wniosek
o postojowe ważnym kryterium jest limit przychodu. Nie może on przekroczyć w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku kwoty 300% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłaszanego przez Prezesa GUS. Dla wniosków składanych w kwietniu i maju limit ten wynosił 15 595,74zł, a od czerwca uległ zmianie. Aktualna kwota limitu wynosi 15 994,41zł i obowiązuje dla wniosków składanych w czerwcu, lipcu i sierpniu – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Do tej pory świadczenie postojowe w województwie kujawsko-pomorskim otrzymało już 75,7 tys. uprawnionych, z czego ponad 28,8 tys. osób otrzymało świadczenie po raz kolejny. Kwota wypłaconego wsparcia to 148,5 mln zł. Świadczenie może być wypłacone maksymalnie trzy razy, a wnioski będzie można jeszcze składać przez 3 miesiące od zniesienia stanu epidemii. Chcąc wystąpić o kolejne postojowe należy złożyć w ZUS odpowiedni druk RSP-CK lub RSP-DK – dodaje rzeczniczka.

 

 • autor: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego, data: 2020-06-18

» Spotkanie z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Nadzór Wodny w Radziejowie

W dn. 16.06.2020r. w Starostwie Powiatowym w Radziejowie odbyło się spotkanie, którego inicjatorami byli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Nadzór Wodny w Radziejowie przy współudziale Starosty Radziejowskiego.

W tym wydarzeniu udział wzięli : Wicestarosta Radziejowski  Grzegorz Piasecki  z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Infrastruktury Technicznej, przedstawiciele samorządów, instytucji i organizacji zajmujących się rolnictwem m.in. :  ARiMR, ODR, Kuj - Pom Izby Rolniczej oraz Spółek Wodnych z terenu powiatu. Gośćmi spotkania było kierownictwo Nadzoru Wodnego w Inowrocławiu.

Celem spotkania było omówienie m.in.:

 • problemów związanych suszą,
 • koordynacji działań w zakresie zatrzymywania zasobów wód powierzchniowych w korytach cieków wodnych,
 • zasad zasilania i retencjonowania wody w zbiornikach, korytach, rowach melioracyjnych, prowadzenia nawodnień w aspekcie prawnym,
 • potrzeby zwiększenia świadomości w zakresie wydawanych zgód wodnoprawnych.

.Podczas ożywionej dyskusji doszło do wymiany poglądów, sformułowano wnioski do dalszej pracy w kwestii rozwiązywania problemów retencji i przeciwdziałania skutkom suszy w powiecie radziejowskim.

Prowadzący spotkanie Wicestarosta oraz Kierownik Nadzoru Wodnego Pan Jacek Duda zaprosili uczestników na kolejne spotkanie w drugiej połowie bieżącego roku. 

 • -
 • -
 • -
 • -

» Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych – nabór wniosków

Od 1 czerwca rozpoczął się kolejny nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesianie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nabór potrwa do 31 lipca 2020 r.

 

Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych – nabór wniosków

Wnioski można składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy.

Poddziałanie zalesieniowe w ramach PROW umożliwia rolnikom uzyskanie wsparcia finansowego na założenie nowego lasu na gruntach rolnych niskich klas bonitacji, na których prowadzenie produkcji rolnej może być utrudnione.

Rolnicy mogą uzyskać pomoc pokrywającą koszty założenia uprawy leśnej tzw. wsparcie na zalesienie, które zostało w 2019 r. zwiększone o ok. 67 % i wynosi obecnie od 8 307 zł/ha do 12 707 zł/ha. Zróżnicowane jest ono ze względu na nachylenie terenu, charakterystyki zalesionych gruntów (grunty erozyjne) oraz gatunków drzew użytych do zalesienia (iglaste i liściaste). Dodatkowo przysługuje wsparcie na ogrodzenie w wysokości 8,82 zł/mb albo zabezpieczenie drzewek palikami w wysokości 1 132 zł/ha.

Oprócz wsparcia na zalesienie przysługuje również premia pielęgnacyjna, która stanowi zryczałtowaną płatność z tytułu poniesionych kosztów prac pielęgnacyjnych, tj.: wykaszania chwastów, wykonania cięć pielęgnacyjnych, przerzedzania przegęszczonych partii samosiewów. Wypłacana jest ona przez 5 lat od zalesienia w wysokości od 794 zł/ha do 1 628 zł/ha.

Rolnicy mogą również uzyskać premię zalesieniową, która stanowi zryczałtowaną płatność z tytułu pokrycia kosztów utraconych dochodów z działalności rolniczej. Wypłacana jest ona w wysokości 1215 zł/ha, corocznie przez 12 lat od zalesienia, do gruntów, na których przed wykonaniem zalesienia była prowadzona działalność rolnicza.

Beneficjenci poddziałania zalesieniowego mają również możliwość ubiegania się o płatności bezpośrednie do gruntów zalesionych po 2008 r. Zalesienia te mogą zostać objęte nie tylko jednolitą płatnością obszarową, lecz również płatnością dla młodych rolników oraz płatnością dodatkową, o ile spełnione są warunki przyznania danej płatności.

Pomoc na zalesianie jest udzielana do gruntów ornych lub sadów oraz innych niż rolne (pokrytych sukcesją naturalną), dla których opracowany jest plan zalesienia przez Nadleśniczego Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Plan taki  zawiera m.in. informacje dotyczące składu gatunkowego zalesień, metody i terminu sadzenia oraz metod ochrony sadzonek przez zgrywaniem przez zwierzynę.

Warto podkreślić, że zalesienia oprócz pochłaniania dwutlenku węgla spełniają wiele funkcji wodochronnych. Poprzez zalesianie gruntów rolnych zwiększa się infiltracja (przenikanie) wody do gleby oraz spowalnia i zmniejsza spływ powierzchniowy. W szczególności zalesienia na gruntach erozyjnych i na stokach przyczyniają się do zatrzymywania wody w profilu glebowym, filtrując zanieczyszczenia i ograniczając ich rozprzestrzenianie.

Obszary zalesione działają jako naturalne zbiorniki retencjonujące wodę w okresie występujących nadmiarów i oddające ją w okresie niedoborów.

Szczegółowe informacje na temat poddziałania „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych” znajdują się stronie internetowej MRiRW: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/dzialanie-zalesieniowe1

 

Artykuł ze strony: https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/wsparcie-na-zalesianie-i-tworzenie-terenow-zalesionych--nabor-wnioskow

» Krajowe Dni Pola Minikowo 2020

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na Krajowe Dni Pola Minikowo 2020, które odbędą się w dniach 20-23 czerwca br.

Głównym celem Krajowych Dni Pola 2020 jest prezentacja dorobku polskiej hodowli roślin oraz osiągnięć instytutów naukowych, uczelni i podmiotów obsługujących rolników. Wydarzenie to ma na celu również integrację polskiej branży nasiennej, otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów.

Na ponad 500 poletkach w Minikowie będzie można zapoznać się z ofertą odmianową firm nasiennych wzbogaconą o prezentację oferty przedsiębiorstw zajmujących się nawożeniem, ochroną roślin i techniką rolniczą. Dodatkowo w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie prezentowane będzie Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe oraz wyniki badań wartości gospodarczej odmian wybranych gatunków roślin uprawnych o dużym znaczeniu gospodarczym, wpisanych do Krajowego rejestru lub znajdujących się we Wspólnotowych katalogach odmian. Imprezą towarzyszącą są Kujawsko-Pomorskie DNI POLA w Grubnie. Poletka uprawowe można odwiedzać wirtualnie w internecie od 15 maja do 10 września. Głównym akcentem DNI POLA jest prezentowanie na obszarze około 3 ha odmian roślin uprawnych w trakcie wegetacji, około 250 odmian zbóż, kukurydzy, rzepaku, ziemniaka, roślin strączkowych i pastewnych. Prezentacja efektów działania środków ochrony roślin i nawozów. Zapraszamy także do Radzikowa na Krajowe pokazy polowe postępu genetycznego odmian roślin uprawnych.

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce i możliwość jego utrzymania w czasie kiedy będą miały miejsce główne wydarzenia związane z organizacją Krajowych Dni Pola powoduje konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań.

Takim rozwiązaniem jest przeprowadzenie wydarzenia w formie dwudniowej relacji internetowej
„na żywo” w dniach 20-21 czerwca oraz konferencji w formie online w dniach 22-23 czerwca. Przebieg konferencji będą mogli śledzić na żywo odbiorcy w całym kraju, a gdy w czasie transmisji będzie to niemożliwe również obejrzeć nagranie z wykładów w dogodnym dla siebie czasie. Informacje o wydarzeniu dotrą także do uczniów szkół rolniczych, którzy będą mogli poszerzyć wiedzę na temat uprawy poszczególnych gatunków roślin uprawnych prezentowanych w Minikowie. Wiedzę tą przekażą wykładowcy z UTP w Bydgoszczy, eksperci partnerów i sponsorów Krajowych Dni Pola oraz specjaliści KPODR w Minikowie.

Działania te będą swego rodzaju kulminacją, którą poprzedzały będą merytoryczne oraz informacyjne relacje video z poletek oraz stworzenie możliwości zwiedzania kolekcji demonstracyjnej i odmianowej online. Nowa formuła organizacji Krajowych Dni Pola 2020 to unikalne rozwiązanie.

Mając na uwadze możliwość prowadzenia relacji i przekazywania na bieżąco informacji związanych
z agrotechniką, nawadnianiem, ochroną i nawożeniem roślin planowane jest prowadzenie tych działań również w lipcu, sierpniu i wrześniu. Dlatego w relacjach z wydarzania znajdą się informacje
o stanie prezentowanych roślin przed ich zbiorem oraz informacje z przebiegu wegetacji gatunków później schodzących z pola, w tym ziemniaków, soi, kukurydzy i buraków cukrowych. Wszystkie poletka odmianowe i demonstracyjne zostaną oznaczone i jeżeli sytuacja w kraju na to pozwoli rolnicy w każdej chwili będą mogli przyjechać do Minikowa i zobaczyć stan roślin zwiedzając kolekcję odmianową.

Pełna oferta na stronie dnipola.kpodr.pl

 • -
 • autor: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie , data: 2020-05-27

» Komunikat

 • -

Dnia 27 maja 2020 r. o godz. 10:00 odbędzie się XIV Sesja Rady Powiatu w Radziejowie VI kadencji w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie.

 

Porządek obrad

 1. Sprawy organizacyjne:
  1. otwarcie posiedzenia i powitanie,
  2. ustalenie quorum,
  3. przyjęcie porządku obrad,
  4. przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady.
 2. Sprawozdanie Starosty z prac Zarządu między sesjami.
 3. Zapytania i uwagi.
 4. Sprawozdanie Przewodniczących z prac komisji.
 5. Dyskusja.
 6. Ocena stanu dróg po okresie zimy.
 7. Dyskusja.
 8. Ocena stanu bezrobocia na terenie powiatu.
 9. Sprawozdanie z realizacji Programu przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji lokalnego rynku pracy.
 10. Dyskusja.
 11. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych: wykorzystanie środków z PFRON w 2019r. oraz plan na 2020 r.
 12. Dyskusja.
 13. Sprawozdanie z działalności i efektów pracy PCPR w Radziejowie w 2019 r. oraz zestawienie potrzeb w zakresie systemu pieczy zastępczej
 1. informacja z działalności Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim za rok 2019 i I kw. 2020 wraz z wykonaniem potrzeb na 2020r.,
 2. informacja z działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Radziejowie za rok 2019 wraz z wykonaniem potrzeb na rok 2020,
 3. informacja z działalności Zakładu Aktywności Zawodowej w Radziejowie.
 4. informacja z działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi w roku 2019,
 5. informacja z działalności Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

14.  Ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2019.

15. Sprawozdanie z realizacji współpracy Powiatu Radziejowskiego z organizacjami pozarządowymi za 2019r.

 1. Przerwa.
 2.  Ocena sytuacji w rolnictwie. Wykorzystanie środków UE.
 3.  Przyjęcie informacji:
  1. Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska o stanie środowiska na obszarze powiatu,
  2. Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z działalności Inspekcji na terenie powiatu,
  3. Powiatowego Lekarza Weterynarii z działalności Inspekcji na terenie powiatu.
 4. Przerwa
 5. Podjęcie uchwał w sprawie:
  1. zmiany uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego,
  2. w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2020 r.
  3. założenia Branżowej Szkoły II stopnia w Radziejowie, włączenia jej w skład Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie oraz nadania jej statutu.
  4. zmian w budżecie Powiatu Radziejowskiego na 2020 rok,
  5. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Radziejowskiego na lata 2020 – 2028,
 6. Interpelacje i zapytania radnych.
 7. Wolne wnioski.
 8. Zakończenie sesji.
 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2020-05-20

» Informacja Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku

Wojskowy Komendant Uzupełnień we Włocławku informuje o możliwości odbywania służby przygotowawczej, terytorialnej służby wojskowej oraz służby kandydackiej, która rozpoczyna się od września br.

 • -
 • -
 • -
 • autor: Wojskowy Komendant Uzupełnień we Włocławku, data: 2020-05-19
 • autor: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, data: 2020-05-08

» Obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dzień 3 maja jest polskim świętem państwowym w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku mija 229 lat od jej uchwalenia - pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie.

Z tej okazji Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak uczestniczył we mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele farnym p.w. Najświętszej Maryi Panny w Radziejowie. Następnie złożył kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w naszym kraju i związane z nią obostrzenia uroczystości miały szczególny charakter.

 • autor: tekst: Monika Czyżewska, data: 2020-05-04
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: fot: Monika Czyżewska, data: 2020-05-03

» Dzień Strażaka

 • -

» Obchody 3 Maja

 • -

» Podziękowanie Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim

 • -
 • autor: Dom Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim, data: 2020-04-24

» Informacja

Szanowni Państwo

Informujemy, że z przyczyn organizacyjnych w dniu 10 kwietnia 2020 roku (piątek) Starostwo Powiatowe w Radziejowie będzie zamknięte.

 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2020-04-09

» Życzenia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

 • -

» Życzenia Wielkanocne

 • -

» Komunikat Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu z dnia 3 kwietnia 2020 r.

 • autor: Honorata Galczewska Główny Specjalista SL - rzecznik prasowy, data: 2020-04-06

» Newsletter ZUS

Informacje ZUS w ramach tarczy antykryzysowej, zasiłku opiekuńczym, waloryzacji, 13 emeryturze.

 

» ZUS - komunikat dla przedsiębiorców

» Komunikat Starosty Radziejowskiego - Informacja o tymczasowej pracy urzędu

 • -

» UWAGA! Ważne informacje dotyczące kwarantanny

Aplikacja – kwarantanna domowa

Celem ułatwienia w codziennym odbywaniu kwarantanny Ministerstwo Zdrowia uruchomiło mobilną aplikację kwarantanna domowa.

Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Aplikacja do pobrana pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2020-03-24

» UWAGA! Ważne informacje - schemat kwarantanny

» Rozporządzenie w sprawie ogłoszenia epidemii

W dniu 20 marca 2020 roku Minister Zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Akt prawny zawiera m.in informacje na temat sposobu postępowania w przypadku osób powracających z za granicy, prosimy o zapoznanie się z dokumentem.

 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2020-03-21
 • -
 • autor: Urszula Nowakowska Kierownik PZDR w Radziejowie, data: 2020-03-20

» Informacja Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego o zawieszeniu kursów na liniach komunikacyjnych

Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. we Włocławku informuje, ze w dniach 19-25 marca 2020 r. ogranicza wykonywanie przewozu w ramach regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym poprzez zawieszenie wykonywania kursów na niżej wymienionych liniach komunikacyjnych.

Przyczyną ograniczenia przewozów jest ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju spowodowanego rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19.

 

 • autor: Beata Krysińska Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A., data: 2020-03-19

» Pomoc osobom przebywającym w kwarantannie

Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc.

Pomoc osobom w kwarantannie

Co możesz zrobić?

Zadzwoń do ośrodka pomocy społecznej w miejscowości, w której mieszkasz. 

W tym szczególnym okresie ośrodki pomocy społecznej powinny skupić się na pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym - szczególnie potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną. To one znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nierzadko nie są w stanie radzić sobie same.

Uwaga! Każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do ośrodka pomocy społecznej. 

Policjant pomoże!

Funkcjonariusze policji, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy przebywasz w domu, szczególną uwagę będą zwracać na osoby samotne, starsze czy niepełnosprawne. Informacje o takich osobach przekażą do ośrodka pomocy społecznej.

Ważne! Pracownik socjalny ośrodka pomocy społecznej skontaktuje się z Tobą w miarę możliwości telefonicznie. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i możliwe ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii.

Ciepły posiłek w domu

W sytuacji, kiedy osoba  starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina - nie jest w stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli gmina

Posiłki i produkty żywnościowe będą dostarczana przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek pomocy społecznej współpracuje także z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Strażą Miejską, Policją, Wojskiem Obrony Terytorialnej. Te służby także mogą rozwozić posiłki i produkty żywnościowe dla Ciebie.

Potrzebujesz pomocy psychologa? 

Zadzwoń do właściwego ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie bądź powiatowego centrum pomocy rodzinie w powiecie. 

Uwaga! Osoby po leczeniu szpitalnym wymagającym choćby czasowego wsparcia w postaci usług opiekuńczych czy specjalistycznych usług opiekuńczych powinny mieć usługi przyznane w trybie pilnym.

Pomoc dla potrzebujących

Nie możesz wychodzić z domu i potrzebujesz pomocy takiej jak np. zrobienie zakupów
Skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Twojej okolicy.

Chcesz bezinteresownie pomagać osobom potrzebującym?
Zadzwoń do Ośrodka Pomocy Społecznej lub zostaw nam kontakt do siebie!

 

Materiał ze strony:  https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/pomoc-osobom-w-kwarantannie

 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2020-03-18
 • -
 • autor: Starostwo Powiatowe w Radziejowie, data: 2020-03-18

» UWAGA! Ważny kontakt

 • -

Szanowni Państwo. Informujemy, że w związku z istniejącą sytuacją zagrożenia epidemicznego XIV Sesja Rady Powiatu w Radziejowie, zaplanowana na dzień 18 marca 2020 roku zostaje odwołana. Kolejny termin sesji zostanie podany niezwłocznie po jego ustaleniu.

 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2020-03-16

» Informacja Dyrektora SPZOZ w Radziejowie

Poniżej kilka ogłoszeń dotyczących bezpieczeństwa personelu oraz pacjentów SPZOZ w Radziejowie. Informujemy, że ograniczony został ruch pacjentów w szpitalu.

W szpitalu nie ma Koronawirusa

1. Do szpitala można wejść do godziny 17.00 tylko i wyłącznie wejściem/wyjściem głównym. Po godzinie 17, w weekend i święta wejście tylko przez izbę przyjęć, przy wejściu będą Państwo mieć zmierzoną temperaturę ciała przez personel medyczny.

2. Do poradni chirurgicznej wejście przez izbę przyjęć. Będą mieć Państwo zmierzoną temperaturę ciała przez personel medyczny.

3. Wejście do poradni specjalistycznych - wejście główne.

4. Do przychodni Rejonowej w szpitalu obowiązuję 1 wejście ( dobudowane wejście)

5. W szpitalu zamontowane są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk zachęcam do używania.

6. Wejście od parku, od optyka, przejście do orzecznictwa zamknięte.

7. Zachęcam do porad telefonicznych z przychodnią.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Dyrektor SPZOZ w Radziejowie, data: 2020-03-13

» Dotacja z Fundacji mBanku na organizację Powiatowej Olimpiady Matematycznej pod patronatem Wójta Gminy Osięciny

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie „Szkoła Sercem Wsi” w Pocierzynie, które jest organem prowadzącym Niepubliczną Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II i Niepubliczne Przedszkole w Pocierzynie decyzją Zarządu Fundacji mBanku otrzymało dotację w kwocie 4660 zł na dofinansowanie projektu pn.: „ Powiatowa Olimpiada Matematyczna pod Patronatem Wójta Gminy Osięciny”.

Celem projektu jest:

 • rozwijanie i poszerzanie zainteresowań matematycznych uczniów,
 • poszerzanie wiedzy matematycznej i rozwijanie uzdolnień matematycznych uczniów,
 • lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty,
 • rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy matematycznej w praktyce,
 • stwarzanie sytuacji pobudzających uczniów do twórczego myślenia,
 • motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym,
 • wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach ponadpodstawowych,
 • pokazywanie piękna matematyki poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów,
 • zachęcanie innych do podejmowania tego typu inicjatyw,
 • promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół.  

W ramach projektu planuje się zorganizowanie Powiatowej Olimpiady Matematycznej. Patronat nad Olimpiadą obejmie Wójt Gminy Osięciny – pan Jerzy Izydorski. Olimpiada skierowana będzie do uczniów klas VII - VIII szkoły podstawowej. Do udziału zaproszeni zostaną uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Powiatu Radziejowskiego. Olimpiada składała się będzie z dwóch etapów: etap I - eliminacje szkolne, uczniowie napiszą w swoich szkołach test, przygotowany przez osoby wchodzące w skład Komitetu organizacyjnego. Po napisaniu testu, nauczyciele prześlą prace do siedziby Komitetu organizacyjnego, który sprawdzi prace i wyłoni 20 osób z najlepszymi wynikami. Osoby te zakwalifikowane zostaną do kolejnego etapu powiatowego, który odbędzie się w siedzibie Organizatora w określonym w Regulaminie terminie. Etap powiatowy polegał będzie na napisaniu testu, który zostanie sprawdzony na miejscu. Komisja po sprawdzeniu prac wyłoni trzech finalistów zajmujących kolejno miejsca od I - III. Tego samego dnia nastąpi uroczyste podsumowanie Olimpiady, wręczenie naród za zajęcie miejsc od I - III, nagród pocieszenia i dyplomów dla wszystkich uczestników.

Adresatami projektu będą uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych z Powiatu Radziejowskiego.

Dziękujemy bardzo mFundacji za przyznanie dotacji.

 • autor: Anna Dzioba, data: 2020-03-12

» „Wyspa Kobiet”

W dniu 6 marca 2020 r. Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak wziął udział w IV edycji wydarzenia dedykowanego paniom z okazji Dnia Kobiet pt. „Wyspa Kobiet”. Organizatorkami imprezy były Jolanta Szyper oraz Anna Kwiatkowska.

„Wyspa Kobiet” rozpoczęła się od życzeń Starosty dla wszystkich przybyłych pań oraz organizatorkom, którym wręczył kwiaty i symboliczne upominki.

Jak co roku impreza ta odbywa się pod patronatem honorowym Starosty Radziejowskiego, a także jest ona dofinansowana przez Powiat Radziejowski.

 • -
 • -
 • -
 • autor: fot. Mirosław Kowalski
 • -

» Powiat Radziejowski gościł młodych artystów

5 marca 2020 r. odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie IX edycja Regionalnego Przeglądu Muzycznego „King of the stage”. Przegląd zorganizowany przez Annę Alwin i Zbigniewa Kozłowskiego zaszczycił obecnością Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak.  W wokalnych zmaganiach wzięło udział blisko sześćdziesięciu młodych artystów z województwa kujawsko-pomorskiego.

W jury zasiedli: Beta Lipska - absolwentka Szkoły Muzycznego we Włocławku, Kamila Sikorska - nauczyciel w Szkole Muzycznej w Radziejowie, Andrzej Muchar- lider zespołu „Prezydent” z Włocławka oraz Mateusz Grzesiak - muzyk z Radziejowa.

Starosta Radziejowski wręczał nagrody i wyróżnienia najlepszym wykonawcom, których fundatorem był m.in. Powiat Radziejowski. Zaś główna nagroda ufundowana przez marszałka Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego trafiła do laureatki IX Przeglądu -Sandry Wachowicz z Lubrańca.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 • -
 • -
 • -
 • autor: fot. Mirosław Kowalski , data: 2020-03-05

» Główny Urząd Statystyczny z Bydgoszczy z wizytą u Starosty Radziejowskiego

     W dniu 4 marca 2020 r. odbyło się spotkanie Starosty Powiatu Jarosława Kołtuniaka z Zastępcą Dyrektora Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy Wiolettą Szałkiewicz. Tematem spotkania było omówienie informacji na temat Powszechnego Spisu Rolnego, który będzie odbywał się od 1 września do 30 listopada 2020 r. oraz o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w terminie  od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r.

Powszechny Spis Rolny zostanie prowadzony w gospodarstwach rolnych:

-osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych);

-osób prawnych;

-jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

Wszystkie podmioty zobowiązane są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi w formie samopisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośrednio w trakcie rozmowy z rachmistrzem spisowym.

     Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:

-Samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na tej stronie internetowej;

-odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego,

-odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne.

Spisy rolne mają na celu zebranie danych oraz pokazania struktury poszczególnych gospodarstw rolnych.
     W trakcie spisu rolnego gospodarz będzie zobowiązany do przekazania informacji dotyczących: danych osobowych użytkownika gospodarstwa, sposobu użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, stosowanych form nawożenia, wykorzystywania środków ochrony roślin, pogłowia zwierząt gospodarskich, liczby budynków gospodarskich, liczby i mocy ciągników rolniczych i innych maszyn rolniczych.
Zaplanowany na 2021 r. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS.       

Obowiązkiem spisowym będą objęte:

-osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach nie będących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne nie mające miejsca zamieszkania;

-mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami.

   Osoba fizyczna objęta spisem powszechnym jest obowiązana przeprowadzić samopis internetowy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach rachmistrzowie spisowi będą kontaktowali się telefonicznie lub osobiście, aby pomóc w dopełnieniu obowiązku spisowego.

  Zakres informacyjny spisu będzie dotyczył: charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych.

W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 i w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 nie ma pytań o zarobki i dochody.

 

 

 • -
 • autor: Monika Czyżewska, data: 2020-03-06

» Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, od 10 lat i poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

  W związku z obchodami wicestarosta radziejowski Grzegorz Piasecki 28 lutego 2020 r. uczestniczył w inauguracji wojewódzkich obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które miały miejsce z Bydgoszczy, gdzie wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Radziejowskiego Krzysztofem Rosińskim wzięli udział we Mszy Świętej w intencji Wyklętych oraz złożyli kwiaty w miejscu prawdopodobnego spoczynku ofiar zabitych przez komunistycznych zbrodniarzy. Wraz z młodzieżą Zespołu Szkół Mechanicznych wzięli też udział w konferencji w Urzędzie Wojewódzkim przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

  Zaś 1 marca br. wicestarosta wraz z Grupą Rekonstrukcyjną AK z Piotrkowa Kujawskiego oddali hołd Żołnierzom Niezłomnym w miejscu poświęconym ich pamięci w Znaniewie  gm.Topólka.

  Również 1 marca Radziejowski Dom Kultury wziął udział po raz pierwszy w VIII ogólnopolskiej edycji biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu.

   3 marca br. wicestarosta uczestniczył w obchodach zorganizowanych przez Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, podczas których uroczystym koncertem podsumowano kolejną edycję konkursu literacko-plastycznego "W hołdzie Wyklętym...",którego współorganizatorem było Forum Samorządowe i IPN, a jednym ze sponsorów nagród Starostwo Powiatowe. Obecna też była Kujawsko-Pomorska Wicekurator Oświaty p. Maria Mazurkiewicz oraz bratanek legendarnego żołnierza wyklętego „Szarego” p. Jerzy Gadzinowski.

   Wreszcie 4 marca nastąpiło zakończenie obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklęty” w Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce, gdzie harcerze oraz uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej, z inicjatywy p. Dyrektora SP oraz Wójta gminy przedstawili wspaniały montaż słowno-muzyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

Społeczeństwo powiatu radziejowskiego wzięło aktywny i godny udział w uczczeniu pamięci Żołnierzy Niezłomnym.

 • autor: Monika Czyżewska, data: 2020-03-05
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Radziejowski Dom Kultury, Grzegorz Piasecki, data: 2020-03-05

» Spotkanie robocze ws. koronawirusa

4 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Radziejowie z inicjatywy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego odbyło się spotkanie dotyczące omówienia sytuacji w związku z koronawirusem.

W spotkaniu uczestniczyli wicestarosta powiatu Grzegorz Piasecki, sekretarz powiatu Małgorzata Chłodzińska, przedstawiciele radziejowskich służb: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Podczas spotkania omawiano bieżącą sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem, działania jakie będą podejmowane przez poszczególne służby w momencie pojawienia się wirusa, a także metody zapobiegania zakażeniom.

Koronawirus SARS-CoV-2 to nowy typ wirusa, jeden z siedmiu znanych typów koronawirusa, który wywołuje infekcje COVID-19 u ludzi. wirus przenosi się drogą kropelkową, może spowodować zachorowanie na COVID-19 z objawami przypominającymi grypę - m.in. wysoką gorączkę, kaszel, kłopoty z oddychaniem. U części chorych zakażenie koronawirusem może spowodować ciężkie zapalenie płuc.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Monika Czyżewska, data: 2020-03-04

» Platforma żywnościowa

Wojewoda Kujawsko-Pomorski informuje, że Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) podjął przygotowania w celu utworzenia giełdy obrotu towarami rolno-spożywczymi pod nazwą Platforma Żywnościowa. Opracowanie i wdrożenie Platformy Żywnościowej jest wynikiem innowacyjnego projektu finansowego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Celem projektu jest utworzenie platformy handlu-giełdy, która  umożliwi uczestnikom rolno-spożywczego zawieranie kontraktów typu SPOT, a w dalszej perspektywie również kontraktów terminowych.

Przygotowanie nowego narzędzia KOWR powierzono konsorcjum, którego liderem jest Giełda Papierów Wartościowych S.A.

W pierwszej fazie działania Platformy Żywnościowej (marzec-sierpień 2020 r.) zaplanowano przeprowadzenie pilotażu. Do obrotu zostanie wprowadzona pszenica w trzech klasach jakościowych (A,B,C) określonych przez Giełdę Papierów wartościowych S.A. na podstawie konsultacji z rynkiem. Uczestnicy będą mogli zawierać rzeczywiste transakcje kupna-sprzedaży z wykorzystaniem systemu magazynów autoryzowanych i domów maklerskich.

Uruchomiono również na potrzeby tworzonej Platformy stronę internetową: www.platformazywnosciowa.com.pl na której zamieszczono szereg informacji, w tym harmonogram szkoleń stacjonarnych i moduł szkoleń elektronicznych.

 • autor: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, data: 2020-03-02

» Zaproszenie na koncert z okazji Dnia Kobiet

Dnia 6.03.2020 r.(piątek) o godz.17.00

z okazji Dnia Kobiet  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie  

zaprasza na koncert (Fletnia Pana), OLEGA DOWGALA prof. Konserwatorium we Lwowie.

 • -
 • autor: MiPBP w Radziejowie, data: 2020-03-02

» Szkolenie służb ratowniczych na temat wypadków masowych

17 lutego 2020 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radziejowie odbyło się szkolenie dla służb ratowniczych dotyczące zasad postępowania w wypadkach masowych. Organizatorem szkolenia był Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radziejowie pod patronatem Starosty Radziejowskiego.

Szkolenie rozpoczęło się przywitaniem uczestników przez dyrektora SPZOZ w Radziejowie Sebastiana Jankiewicza oraz przez Starostę Radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka. Szkolenie poprowadził dr nauk o zdrowiu Dominik Chmiel, kierownik koordynacji ratownictwa medycznego w radziejowskim szpitalu.

W szkoleniu uczestniczyli ratownicy medyczni szpitali z ościennych powiatów, pracownicy wojewódzkiej dyspozytorni ratownictwa medycznego 112 z Torunia, studenci CM w Bydgoszczy, policjanci z Bydgoszczy oraz Radziejowa, ratownicy WOPR z Kruszwicy, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie oraz ratownicy medyczni z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie.

Szkolenie z zasad postępowania w wypadkach masowych było okazją do uzupełnienia wiedzy przez uczestników ale także podzieleniem się swoimi doświadczeniami o wypadkach masowych w codziennej pracy służb ratowniczych.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Monika Czyżewska, data: 2020-02-17

» Spotkanie sprawozdawcze Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Radziejowskiego

12 lutego 2020 w Czołowie odbyło się spotkanie sprawozdawcze członkiń Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu radziejowskiego. Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności Powiatowej Rady za  ubiegły rok. W pierwszej kolejności zebrani wysłuchali sprawozdania merytorycznego odczytanego przez przewodniczącą Powiatowej Rady KGW    Urszulę Rosół. Przedstawiono wszystkie zrealizowane w okresie sprawozdawczym działania sfinansowane z dotacji budżetu powiatu.  Następnie przewodniczące gminne  poszczególnych kół przedstawiły sprawozdanie z działalności za ubiegły rok. Wymieniano szereg przedsięwzięć zrealizowanych i podejmowanych przez poszczególne koła. Dowiedzieliśmy się jak prężnie działały kobiety wiejskie  i jak wiele podejmowały inicjatyw w poprawę jakości życia na wsi    

Nadmienić należy, iż na terenie powiatu działa  46 Kół Gospodyń Wiejskich, z czego 13 kół  dokonało w 2019 roku formalnej rejestracji  w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 9 listopada 2019 r. o kołach gospodyń wiejskich i tym samym mają możliwość korzystanie ze środków rządowych.   

W spotkaniu uczestniczyli; Kierownik Powiatowy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Urszula Nowakowska oraz  Wicestarosta Grzegorz Piasecki, który  podziękował  wszystkim członkiniom za aktywną  pracę społeczną  oraz zaangażowanie w promocje naszego powiatu  i za udaną współpracę.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Małgorzata Patyk, data: 2020-02-12
 • -
 • autor: Organizatorzy, data: 2020-02-11

» Zmiana godziny urzędowania w dniu 30.01.2020

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30.01.2020 r. (czwartek) Starostwo Powiatowe w Radziejowie czynne będzie do godz.14.45.

» Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”

Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda” wystartował 16 stycznia 2020r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie. Celem konkursu była prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek oraz piosenek o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych młodych wokalistów, amatorów. Przesłuchania młodych artystów ze szkół podstawowych regionu trwały dwa dni. Na scenie pojawiło się 70 solistów, którzy wykonali kolędy i pastorałki w różnych aranżacjach.

W konkursowym jury zasiedli: Danuta Wielgosz, Beata Lipska, Aleksandra Ziółkowska, Janusz Jagodziński, Karol Brzykcy. Podczas przesłuchań jury oceniało warunki głosowe uczestników, interpretację utworów, ogólny wyraz artystyczny, muzykalność, poprawność pod względem językowym i dykcyjnym. Po przesłuchaniu uczestników konkursu jury wyłoniło laureatów:

I kategoria - soliści klas 1-4 szkół podstawowych:

Grand Prix - Julia Przybylska

1 miejsce - Kinga Podlasińska

2 miejsce - Natalia Mordyl

3 miejsce - Barbara Charysz

II kategoria - soliści z klas 5-8 szkół podstawowych:

Grand Prix - Julia Wiśniewska

1 miejsce - Julia Mordyl

2 miejsce - Zuzanna Matusiak

3 miejsce - Bartosz Augustyniak

Zwieńczeniem konkursu był koncert galowy w trakcie którego laureaci otrzymali nagrody i przypomnieli jeszcze raz wykonane przez siebie kolędy i pastorałki. Publiczność była zachwycona występami i nagradzała wykonawców gromkimi brawami. Młodzi artyści i ich opiekunowie podkreślali wysoki poziom artystyczny i bardzo dobrą organizację oraz kujawską gościnność. Uczestnicy zapewniali, że wrócą za rok.

Sukces organizacyjny konkursu, nie byłby możliwy bez wsparcia lokalnych przedsiębiorców i instytucji. Dziękujemy za pomoc podczas organizacji konkursu oraz wsparcie działań szkoły. Na szczególne podziękowania organizatorów zasługują: 

•        Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim

•        Bank Spółdzielczy w Radziejowie

•        ROLHOD spółka z o. o. w Wąsewie

•        Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie

•        Piekarnia ALS w Radziejowie

•        Zakład Cukierniczo - Piekarniczy AS w Piotrkowie Kujawskim

Pomysłodawcami i głównymi organizatorami byli nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie: Wioletta Chrzanowska, Karol Brzykcy i Krzysztof Chrzanowski. Nad aranżacją sceny czuwała Pani Aurelia Barczak, a słodki poczęstunek przygotowali uczniowie klas gastronomicznych pod opieką Pani Ewy Estkowskiej i Katarzyny Matykiewicz.

 • autor: ZSM, data: 2020-01-28
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: ZSM, data: 2020-01-28

» Rolniku, Urząd Marszałkowski przyjmuje wnioski na budowę/renowację zbiorników retencyjnych

 

Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje, że w związku z przyjęciem w dniu 6 grudnia 2019 r. przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwały nr 47/2190/19 w sprawie regulaminu naboru i rozpatrywania wniosków realizacji zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych oraz zasada rozliczania zadań współfinansowanych ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne z terenu działania Spółki mają możliwość składania wniosków na budowę/renowację zbiorników retencyjnych. Wnioski mogą również składać samorządy gminne posiadające zbiorniki wymagające renowacji lub grunty, na których zasadna byłaby budowa takich zbiorników.

Treść uchwały, regulamin oraz załączniki do regulaminu dostępne pod adresem: https://bip.kujawsko-pomorskie.pl/uchwala-nr-47219019-zarzadu-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-z-dnia-6-grudnia-2019-r-w-sprawie-regulaminu-naboru-i-rozpatrywania-wnioskow-dotyczacych-realizacji-zadan-okreslonych-w-ustawie-o-ochron/

 

Wnioski należy składać bezpośrednio do Zarządu Województwa w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym 2, 87-100 Toruń bądź za pośrednictwem poczty lub platformy e-PUAP.

Termin składania wniosków na budowę/renowację zbiorników retencyjnych upływa w dniu 31 marca i dotyczy danego roku, w którym planowana jest realizacja zadania.

Do wniosku należy dołączyć:

-wypis z Rejestru ewidencji gruntów i budynków potwierdzających własności nieruchomości

-wyrys z mapy ewidencyjnej (kopia mapy ewidencyjnej) potwierdzony przez Starostwo, z zaznaczonym obszarem przeznaczonym na budowę/renowację zbiornika wodnego skali minimalnej 1:2000

-kopię operatu wodnoprawnego

-kosztorys inwestorski lub przedmiar planowanych robót dla inwestycji

-zgłoszenie do właściwego Starostwa Powiatowego realizacji zbiornika retencyjnego (dot. zbiornika o pow. do 0,10 ha) lub pozwolenie na budowę i pozwolenie wodnoprawne (dot. pozostałych zbiorników)

-opinię osoby posiadającej uprawnienia w zakresie melioracji potwierdzające celowość i zasadność wykonania zgłoszonych we wniosku robót.

W sprawie pytań kontakt z Departamentem Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego pod nr tel. 56 621 59 18 lub 56 621 59 33

 

 

 

 

 • autor: Edyta Zakrzewska Z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Geodezji, data: 2020-01-28

» Oddawali krew

W dniu 27 stycznia 2020 r. przy Starostwie Powiatowym w Radziejowie po raz pierwszy w Nowym Roku krwiodawcy oddali krew w specjalnie przygotowanym do poboru krwi ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy.
Harmonogram poboru krwi w roku 2020 przy Starostwie Powiatowym w Radziejowie:

27.01.2020, 24.02.2020, 23.03.2020, 27.04.2020, 25.05.2020, 22.06.2020, 27.07.2020, 24.08.2020, 28.09.2020, 26.10.2020, 23.11.2020, 28.12. 2020 w godzinach 10-16.30 przy Starostwie Powiatowym w Radziejowie.

Wszyscy chętni, którzy chcą oddawać krew mogą zapoznać się z niezbędnymi informacjami na stronie:

http://www.rckik-bydgoszcz.com.pl/index.php

 • -
 • autor: Monika Czyżewska, data: 2020-01-27

» Polonez nie tylko na sali bankietowej

Uczniowie z Zespołu Szkół RCKU w Przemystce rozpoczęli w środę 22 stycznia br. przygotowania do balu studniówkowego pięknym polonezem na radziejowskim rynku, chcieliśmy w ten sposób wzbudzić wspomnienia i przypomnieć mieszkańcom ich bale studniówkowe. Polonez jest tanecznym symbolem kultury polskiej, wyrażającym sarmacki etos rycerski oraz normy obyczajowe w relacjach towarzyskich w tym szczególnie międzypokoleniowych i damsko-męskich. Chociaż pogoda była bardziej zimowa i deszczowa to nie przeszkodziło młodzieży, nauczycielom i dyrekcji szkoły na odtańczenie staropolskiego „chodzonego” dla mieszkańców Radziejowa. Taniec ten rozpoczyna zawsze bal studniówkowy i zabawę  do samego rana, a na balu Przemystki spotkamy się w najbliższą sobotę w Wieńcu. Polonez „na rynku” zatańczony został po raz pierwszy, ale jesteśmy przekonani, że wspaniała zabawa i uśmiechy uczniów zdecydują, że stanie się to tradycją naszej szkoły i Radziejowa.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: ZSRCKU w Przemystce, data: 2020-01-24

» 700. rocznica koronacji Władysława Łokietka na króla Polski

20 stycznia 2020 r. Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak uczestniczył w uroczystości z okazji 700. rocznicy koronacji Władysława Łokietka na króla Polski. Organizatorem tego wydarzenia było Liceum Ogólnokształcące w Radziejowie, którego patronem jest Władysław Łokietek.

Zaproszonych gości obchodów przywitał dyrektor LO Grzegorz Sobczak.Uczniowie przygotowali dla gości bogaty repertuar artystyczny na temat patrona swojej szkoły.

Z okazji 700.rocznicy koronacji Władysława Łokietka na króla Polski Liceum Ogólnokształcące przygotowało również dla uczniów szkół podstawowych konkurs literacko-plastycznym "Śladami Władysława Łokietka", którego patronatem był Starosta Radziejowski. Podczas uroczystości autorzy wyróżnionych prac zostali nagrodzeni.

 

 

 • autor: Monika Czyżewska , data: 2020-01-24
 • -
 • -
 • -
 • autor: LO w Radziejowie, data: 2020-01-24

Dnia 29 stycznia 2020 r. o godz. 9:00 odbędzie się XIII Sesja Rady Powiatu w Radziejowie VI kadencji w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie.

 

 1. Sprawy organizacyjne:
  1. otwarcie posiedzenia i powitanie,
  2. ustalenie quorum,
  3. przyjęcie porządku obrad,
  4. przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady.
 2. Sprawozdanie Starosty z prac Zarządu między sesjami.
 3. Zapytania i uwagi.
 4. Sprawozdanie Przewodniczących z prac komisji.
 5. Sprawozdanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2019 r.
 6. Dyskusja.
 7. Ocena stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu.
  1. Informacja Komendanta Powiatowego Policji,
  2. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
  3. Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego
 8. Dyskusja.
 9. Sprawozdanie z działalności Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Radziejowskiego za 2019 r.
 10. Dyskusja.
 11. Sprawozdanie z działalności Rady i jej komisji za 2019 r.
 12. Dyskusja
 13. Przerwa.
 14. Podjęcie uchwał w sprawie:
  1. likwidacji Zaocznej Szkoły Policealnej  wchodzącej w skład Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce,
  2. likwidacji Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych wchodzącego w skład Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce,
  3. likwidacji Szkoły Policealnej dla Dorosłych wchodzącej w skład Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie,
  4. likwidacji Uzupełniającego Technikum dla Dorosłych wchodzącego w skład Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie,
  5. powołania składu osobowego Komisji Rewizyjnej,
  6. powołania składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji,
  7. wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości gruntowej stanowiących własność Powiatu Radziejowskiego na rzecz Gminy Dobre,
  8. zmian w budżecie Powiatu Radziejowskiego na 2020 rok,
  9. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Radziejowskiego na lata 2020 – 2028.
 15. Interpelacje i zapytania radnych.
 16. Wolne wnioski.
 17. Zakończenie sesji.
 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2020-01-22

» Uczeń z Przemystki laureatem XXII konkursu im. prof. Sokołowskiego

Prestiżowym konkursem dla uczniów szkół średnich jest Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego, którego XXII edycja odbyła się 6 grudnia 2019 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wzięło w niej udział 128 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski.                                                                                           Konkurs wymaga szerokiej wiedzy z zakresu ekonomii, a także dobrej znajomości procesów gospodarczych i warunków funkcjonowania gospodarki. Tym bardziej cieszy fakt, że w ścisłym gronie jego laureatów znalazł się uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół RCKU w Przemystce - Jakub Gajewski, który uplasował się na IX miejscu w kraju, wykazując się ogromną wiedzą i otworzył sobie drogę na wybrany kierunek studiów  prowadzonych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Inni laureaci reprezentowali renomowane szkoły, głównie licea ogólnokształcące, z Poznania, Torunia, Ełku i Bydgoszczy, m.in. VIII LO w Poznaniu, V LO w Toruniu czy Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, które  w rankingu liceów ogólnokształcących 2020 znalazło się na I miejscu w kraju.

Uroczystość wręczenia nagród, na którą został zaproszony laureat i jego opiekun – Pan Marian Bandyszewski, odbyła się 11 stycznia 2020 r. w Auli UMK w Toruniu  i została połączona z rozdaniem dyplomów absolwentom studiów magisterskich .

Zespół Szkół RCKU w Przemystce to placówka z tradycjami, powszechnie znana z wysokiej jakości kształcenia. W bieżącym roku znalazła się na 17 miejscu w województwie kujawsko – pomorskim i 254 miejscu w kraju w rankingu ,,Perspektyw”.

    

 • -
 • autor: ZSRCKU w Przemystce, data: 2020-01-21

» Ferie w bibliotece

 • -
 • autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie, data: 2020-01-21

» „Bezpieczne ferie”- przestrogi dla dzieci i rodziców

Zimowe ferie dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 9 lutego. Ferie dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku, jednak, aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w trakcie ferii zimowych to nie tylko drogi, auta i piesi. To także dzieci i wypoczynek. Warto pamiętać o najważniejszych zasadach.

Jak spędzić bezpiecznie ferie? Porady dla dzieci i rodziców:

1. Przestrzegaj dziecko, aby zostając same w domu, nie otwierało drzwi nieznajomym.

2. Zwróć uwagę na sposób bezpiecznego przechowywania kluczy do mieszkania, którymi dysponuje dziecko.

3. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, aby  bawiło się tylko na nadzorowanych lodowiskach  i ślizgawkach. Będziemy wtedy pewni, że  ma zapewnioną opiekę osób dorosłych. Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne jest bardzo niebezpieczne!

4. Przypomnij dziecku, że jezdnia to miejsce przeznaczone dla samochodów, a nie do zabaw, czy ślizgania się.

5. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.

6. Gdy Twoje dziecko wybiera się na dyskotekę, przypomnij mu, aby:

 - wybierało znane sobie lokale lub te sprawdzone przez zaufanych kolegów, znajomych,

- nigdy nie wychodziło z domu bez przekazania informacji o miejscu pobytu, porze powrotu do domu, osób z którymi przebywa itp.,

- było ostrożne w zawieraniu nowych znajomości z przypadkowo napotkanymi osobami, odchodząc od stolika, przy którym siedziało, nie pozostawiało bez nadzoru napojów, które spożywało.

7. Jeżeli dziecko wyjeżdża na zimowisko, sprawdź czy organizator ma zezwolenie na prowadzenie zorganizowanego wypoczynku w oferowanym miejscu i czy zapewnia dzieciom opiekę medyczną.

8. Przypomnij dziecku o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. niepełnoletni do ukończenia 16 roku życia  mają obowiązek używania kasku ochronnego konstrukcyjnie przeznaczonego do jazdy na nartach czy snowboardzie.

Od stycznia policjanci prowadzą też kampanię informacyjno-edukacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", w ramach której promują odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów. Elementem kampanii jest też konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU. Dedykowana strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

Okres ferii zimowych wiąże się z nasileniem ruchu na drogach, dlatego podczas prowadzonych kontroli policjanci zwracać będą szczególną uwagę, na autokary przewożące dzieci i młodzież. Organizatorzy wycieczek z terenu pow. radziejowskiego, którzy chcą sprawdzić autokar przed wyjazdem, proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia(z kilkudniowym wyprzedzeniem), pod nr tel. 542318428 lub  542318400. 

 

 • autor: asp. szt. Marcin Krasucki, data: 2020-01-21

» Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie ogłasza Powiatowy Konkurs

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie
ogłasza POWIATOWY KONKURS

na interpretację myśli Św. Jana Pawła II

„ Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze, kultura jest tym przez co człowiek staje się bardziej człowiekiem”.


pod Patronatem
Starosty Powiatu Radziejowskiego
i Patronatem Medialnym „Powiatowego ABC”.


REGULAMIN

Organizator i czas trwania konkursu:

 - Organizatorem konkursu jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie.
 - Czas trwania konkursu 01.02.2020 – 30.04.2020r. (decyduje data stempla pocztowego).

Cele konkursu:
- kształtowanie myśli i postaw humanistycznych,

- wrażliwość na kulturę,

- rozwój świadomości historycznej.
 

Zasady uczestnictwa:

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół średnich oraz osoby dorosłe.

2. Uczestnicy nadsyłają prace w formie pisemnej pocztą lub dostarczają je osobiście. Praca pisemna nadesłana na konkurs musi być opatrzona godłem czyli dowolnie wybraną przez uczestnika nazwą,  pod którą będzie On brał udział w konkursie. Nazwa ta ma na celu zapewnienie anonimowości  uczestnika konkursu, tak aby nadesłane prace mogły być ocenione w pełni obiektywnie.

Do nadesłanych lub dostarczonych osobiście prac,  należy także dołączyć w zaklejonej kopercie (opatrzonej tym samym godłem co praca pisemna),  imię i nazwisko autora pracy, adres, nr telefonu i adres e-mail. Należy ponadto załączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu

3.  Prace należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego, 88-200 Radziejów, ul. Objezdna 33  z dopiskiem POWIATOWY KONKURS na interpretację myśli Św. Jana Pawła II „ Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze, kultura jest tym przez co człowiek staje się bardziej człowiekiem”. Prace można nadsyłać lub dostarczać osobiście w dowolnym terminie podczas całego okresu trwania konkursu  od 01.02.2020 do 30.04.2020r.
4.  Przesłane prace nie będą zwracane autorom. Z chwilą nadesłania przechodzą na własność organizatora, który przejmuje autorskie prawa majątkowe do nadesłanych prac.
5.  Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa do wykorzystania przez organizatora prac w druku, używania ich w Internecie, prasie lokalnej oraz innych formach utrwaleń.

6. Cele przetwarzania danych osobowych w Konkursie

na interpretację myśli Św. Jana Pawła II „ Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze, kultura jest tym przez co człowiek staje się bardziej człowiekiem”.

 

Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane przez organizatora konkursu:
w celach statystycznych, celach związanych z przyznaniem nagród,  publikacją nagrodzonych  prac w prasie lokalnej oraz informacjami w mediach (facebook, strona internetowa biblioteki), zawierającymi wizerunek oraz imiona i nazwiska uczestników konkursu.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane przez autorów podczas rozstrzygnięcia Konkursu 18 V 2020r. Przewiduje się jedynie osobisty odbiór nagród.
Oceny prac dokona Jury powołane przez organizatora. Decyzje Jury są ostateczne.  Wyniki  zostaną ogłoszone podczas podsumowania konkursu.

Nagrody:

Przewiduje się nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radziejowie

Uwagi:
– Przekazanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
– Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji nadesłanych prac bez honorarium autorskiego.
– Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania Konkursu bez podania przyczyn.
– W sprawach spornych ostateczną decyzję podejmuje Jury Konkursu.
Wszelkie informacje o Konkursie można uzyskać pod nr tel. (054) 285 32 80 oraz na stronie internetowej
www.bibliotekaradziejow.cdx.pl w dziale KONKURSY lub bezpośrednio w siedzibie radziejowskiej biblioteki.

 • autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie, data: 2020-01-21

» Konkurs z okazji 700. rocznicy koronacji Władysława Łokietka na króla Polski

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Łokietka w Radziejowie w związku z przypadającą w 2020 roku 700. rocznicą koronacji Władysława Łokietka na króla Polski zaprasza  uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko- pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym "Śladami Władysława Łokietka".

Patronat nad konkursem objął Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak.

Cele konkursu to upamiętnienie 700. rocznicy koronacji Władysława Łokietka na króla Polski, pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny i naszego regionu, rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach, promowanie zdolności literackich i plastycznych, wspieranie talentów poprzez nagradzanie oraz ukazywanie ich twórczości szerszej publiczności, pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia.

 Przedmiotem konkursu jest praca literacka lub plastyczna.

W załączniku Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym.

 • autor: Monika Czyżewska, data: 2020-01-13

» Ważny komunikat - rejestracja pojazdów

» Program "Wyrównywanie szans między regionami III"

Starosta Radziejowski informuje o przystąpieniu przez Powiat Radziejowski do realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2020 roku.

 

Celem strategicznym programu jest wyrównywanie różnic miedzy regionami w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych, poprzez likwidację barier architektonicznych w komunikowaniu się, transportowych oraz aktywizację zawodową zamieszkujących regiony słabo rozwinięte gospodarczo i społecznie.

 Obszary programu realizowane w 2020r.:

 1. obszar B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania;
 2. obszar C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych;
 3. obszar D – likwidacja barier transportowych;
 4. obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych;
 5. obszar F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowej;

Beneficjentami programu są dla :

 1. obszaru B (likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania) – gminy, powiaty lub podmioty, które prowadzą placówki edukacyjne lub środowiskowe domy samopomocy;
 2. obszaru C (tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych) – gminy, powiaty, organizacje pozarządowe;
 3. obszaru D (likwidacja barier transportowych):
  1. placówki służące rehabilitacji osób niepełnosprawnych prowadzone przez: organizacje pozarządowe, gminy lub powiaty,
  2. jednostki prowadzące warsztaty terapii zajęciowej;
 4. obszaru E (dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych) – gminy, powiaty oraz organizacje pozarządowe;
 5. obszaru F (tworzenie warsztatów terapii zajęciowej) – jednostki samorządu terytorialnego lub organizacje pozarządowe;

 Termin składania wniosków:

Termin składania wniosków dla adresatów obszarów B, C, D i  F  ustalono od 09.01.2020r. do 31.01.2020r.

 Miejsce składania wniosków:

Wnioski należy składać w Starostwie Powiatowym w Radziejowie, ul. Kościuszki 17, 88-200 Radziejów

 W przypadku obszaru  E  programu  projektodawca  składa wniosek bezpośrednio
do Oddziału PFRON zgodnie z zasadami dotyczącymi wyboru, dofinansowania
i rozliczania projektów dotyczących obszaru E programu.

 

Szczegółowe informacje procedury, zasady, kierunki, warunki brzegowe i wnioski  znajdują się na stronie internetowej PFRON – www.pfron.org.pl.

 • autor: Małgorzata Chłodzińska Sekretarz Powiatu Radziejowskiego, data: 2020-01-08
 • -

» Życzenia Starosty Radziejowskiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

 • -

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka