Powiat Radziejowski

Data

16.12.2019

Imieniny

Zdzisława, Adelajdy, Albiny

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Aktualności / 2019 ROK /

BIP

Treść

» 11 listopada-Pamiętamy!

W dniu 11 listopada 2019 r. z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Radziejowie obchodzono 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody rozpoczęły się w kościele parafialnym p.w. WNMP w Radziejowie mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem władz powiatu: Starosty Jarosława Kołtuniaka, Wicestarosty Grzegorza Piaseckiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Sylwii Kubiak, zaproszonych gości i pocztów sztandarowych. Mszy przewodniczył  ksiądz proboszcz Ireneusz Mrowicki, zaś orkiestra dęta Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie zapewniła doniosłą oprawę muzyczną mszy.

Następnie w uroczystym przemarszu pod dowództwem Krzysztofa Rosińskiego, uczestnicy udali się pod pomnik Chwały Oręża Polskiego. Starostwo Powiatowe w Radziejowie włączyło się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu” zorganizowaną przez Biuro Programu „Niepodległa”, podczas której o godz.12.00 wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali hymn Polski. Starosta Powiatu Jarosław Kołtuniak w swoim przemówieniu podkreślał znaczenie święta, które obchodzimy dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Podziękował również przybyłym gościom za udział w uroczystości Narodowego Święta Niepodległości.

Na zakończenie władze powiatu oraz licznie zebrane delegacje uroczyście złożyły kwiaty pod pomnikiem Chwały Oręża Polskiego.

  • autor: tekst: Monika Czyżewska, data: 2019-11-11
  • autor: fot. Monika Czyżewska, data: 2019-11-11

wstecz

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka