Powiat Radziejowski

Data

17.11.2019

Imieniny

Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Aktualności / 2019 ROK /

BIP

Treść

» Nowe drogi powiatowe

W dniu 8 listopada 2019 r. w miejscowości Przewóz w gminie Piotrków Kujawski miało miejsce uroczyste otwarcie odcinka drogi powiatowej po przebudowie, dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak, Wicestarosta Radziejowski Grzegorz Piasecki, p.o. Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Radziejowie Andrzej Pawlak oraz  Krzysztof Kowalski Prezes firmy  PID Olsza-wykonawca inwestycji.

Następnie odbyło się uroczyste podsumowanie działań dofinasowanych z Funduszu Dróg Samorządowych, których beneficjentem był Powiat Radziejowski. Podsumowanie przedstawił p.o. Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Pawlak. Powiat Radziejowski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę czterech dróg powiatowych w miejscowościach Przewóz, Witowo, Bronisław, Emilianowo o łącznej długości 3,62 km na kwotę ponad miliona złotych (1.004.543 zł). Podczas spotkania Starosta i Wicestarosta Powiatu oraz obecni na spotkaniu wójtowie podziękowali panu Wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi i Rządowi RP za udzielone wsparcie ze środków FDS na przebudowę dróg powiatowych. Słowa podziękowania Starostów za pomoc finansową w realizacji inwestycji na drogach powiatowych były skierowane do wójtów gminy Dobre, Topólka i Bytoń.

W spotkaniu z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim uczestniczyli także licznie zgromadzeni radni Rady Powiatu oraz samorządowcy z ww. gmin współpracujących przy realizacji inwestycji drogowych.

 

  • autor: Monika Czyżewska, data: 2019-11-08

wstecz

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka