Powiat Radziejowski

Data

17.11.2019

Imieniny

Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Aktualności / 2019 ROK /

BIP

Treść

» Nietypowa lekcja edukacji obywatelskiej

7 listopada 2019 r. Starostwo Powiatowe w Radziejowie odwiedzili uczniowie V klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrem wraz z wychowawcą Iloną Gajdek.

Gości przywitała Sekretarz Powiatu Małgorzata Chłodzińska oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Sylwia Kubiak. Następnie o pracy starosty, strukturach i zadaniach starostwa powiatowego opowiedzieli młodym gościom Starosta Powiatu Jarosław Kołtuniak oraz Wicestarosta Powiatu Grzegorz Piasecki. Starosta Radziejowski zaprosił uczniów do swojego gabinetu gdzie, każdy z przybyłych uczniów miał możliwość zasiąść na miejscu Starosty Radziejowskiego ubierając insygnia powiatu-łańcuch. Następnie uczniowie wcielili się w rolę członków Rady Powiatu, wybierając przewodniczącego i obradując w I sesji Rady Młodzieżowej uczniów klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrem.

Spotkanie było dla młodych uczniów doskonałą okazją do zapoznania się z instytucją Starostwa Powiatowego w Radziejowie. Nie obyło się oczywiście bez słodkości i upominków dla wszystkich gości.

  • autor: Monika Czyżewska, data: 2019-11-07

wstecz

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka