Powiat Radziejowski

Data

16.12.2019

Imieniny

Zdzisława, Adelajdy, Albiny

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Aktualności / 2019 ROK /

BIP

Treść

» Spotkanie z Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii o ASF.

W piątek, 2 sierpnia 2019r. w Starostwie Powiatowym w Radziejowie odbyło się spotkanie poświęcone problemom zwalczania i profilaktyki afrykańskiego pomoru świń (ASF). W spotkaniu, które otworzył Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak, uczestniczyli: wojewódzki lekarz weterynarii Jerzy Dymek, powiatowy lekarz weterynarii Maciej Bachurski, Rafał Rewoliński z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego oraz wójtowie i burmistrzowie, koordynatorzy ds. ASF, przedstawiciele służb, związku łowieckiego oraz nadleśnictwa.

Tematem spotkania było omówienie działań profilaktycznych, które należy w zakresie ASF podjąć oraz o założeniach planu gotowości w razie wystąpienia zagrożenia.

Afrykański pomór świń to wirusowa choroba świń o przebiegu ostrym lub przewlekłym. Źródło zakażenia stanowią chore świnie domowe oraz dzikie. Wojewódzki lekarz weterynarii omówił działania jakie należy podejmować, aby zagrożenie afrykańskim pomorem świń nie dotarło do powiatu radziejowskiego.

Przedstawiciele władz gminnych zostali poproszeni, aby za pośrednictwem sołtysów były podejmowane działania mające na celu uświadamianie hodowców trzody chlewnej o zagrożeniach i konsekwencjach ASF.

  • autor: Monika Czyżewska, data: 2019-08-05
  • autor: Monika Czyżewska, data: 2019-08-05

wstecz

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka