Powiat Radziejowski

Data

26.01.2020

Imieniny

Tytusa, Tymoteusza, Michała

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Aktualności / 2019 ROK /

BIP

Treść

» IV obchody Święta Powiatu Radziejowskiego

Za nami IV  obchody Święta Powiatu Radziejowskiego  połączone z obchodami 20 – lecia Samorządu Powiatowego i 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej 

           Trzydniowe obchody rozpoczęto uroczystą liturgią w  kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w intencji mieszkańców powiatu i samorządowców oraz funkcjonariuszy i pracowników policji. Ceremonię zaszczycili swoją obecnością podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka, wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, senator Józef Łyczak, posłowie Joanna Borowiak i Łukasz Zbonikowski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski, starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak, wicestarosta Grzegorz Piasecki, Burmistrzowie i Wójtowie miast i gmin powiatu, radni, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z policją a także pracownicy powiatu i policji.

            Po mszy wszyscy uczestnicy przemaszerowali w uroczystym pochodzie ulicami miasta na dziedziniec Liceum Ogólnokształcącego, gdzie odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia powiatowego samorządu i 100-lecia powstania policji w Radziejowie. Na parkingu przed starostwem wystawione zostały kramy, wystawy, kiermasze rękodzieła i rzemiosła twórców regionu. Podczas koncertu galowego ogłoszono wyniki  XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Gospodarzem wieczoru był Marcin Daniec. Wystąpili także Cezary Pazura i Andrzej Sikorowski dostarczając moc wrażeń licznie przybyłej  publiczności.

          W sobotę odbyły się także liczne zawody sportowe. W Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw nastąpiło podsumowanie konkursu "Nieprofesjonalnej sztuki ludowej", a wieczorem w kościele farnym z okazji 20- lecia Polski powiatowej odbył się koncert w wykonaniu  uczniów i nauczycieli ze  Szkoły Muzycznej w Radziejowie. 

Paradą motocykli szlakiem gmin powiatu radziejowskiego rozpoczęto trzeci dzień Święta Powiatu, który zakończył się w Połajewie, gdzie dla licznie zgromadzonych uczestników odbył się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.

wstecz

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka