Powiat Radziejowski

Data

18.11.2018

Imieniny

Karoliny, Romana, Ottona

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Lokalna Grupa Działania
RUTW
SRPR
ŚDS
ZAZ

Treść

» Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu

06.11.2013 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radziejowskiego w Pływaniu dla uczniów szkół podstawowych,  gimnazjów i szkół  ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizowane były  przez   Powiatowy Szkolny  Związek Sportowy, Klub Pływacki  ,,Wodnik” oraz pływalnię ,,Plusk’’. Uczniowie rywalizowali na dystansie 50 m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, delfinem oraz  100 m stylem zmiennym, a także w sztafecie 4x50 stylem dowolnym. W mistrzostwach wzięły udział szkoły podstawowe z Radziejowa, Osięcin, Dobrego, Byczyny, Dębołęki, Topólki, Morzyc  w gimnazjadzie z Piotrkowa, Witowa, Dobrego, Osięcin i  Radziejowa oraz trzy szkoły ponadgimnazjalne ZSM, LO, ZSRCKU Przemystka. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE

50 m styl dowolny

Dziewczęta:                                                                                        
I  Katarzyna Milczewska – SP1 Radziejów                    
II  Kinga Urbańska – SP1 Radziejów                                  
III  Julia Tomaszewska-  SP Dobre                                     

Chłopcy:
I -
Erwin Balcerak  SP Osięciny
II-  Jakub Prośniewski  SP Radziejów
III-  Aleksander Kałuża  SP1 Radziejów

50 m styl klasyczny

Dziewczęta:                                                                                       
I-
Olga Graczyk – SP1 Radziejów                                        
II-  Paulina Rejniak – SP Morzyce                                       
III- Julita Tomaszewska – SP Dobre   

Chłopcy:                          
I- Mikołaj Kamiński SP Dobre
II-  Andrzej Wrzesiński- SP1 Radziejów
III- Adam Stróżyk – SP Byczyna

50 m styl grzbietowy

Dziewczęta:                                                                                       
I-
Beata Siekierska- SP1 Radziejów                                 
II-  Olga Graczyk – SP1 Radziejów                                       
III- Laura Markowska – SP Dobre 

Chłopcy:   
I-  Erwin Balcerak- SP Osięciny
II-  Aleksander Kałuża – SP1 Radziejów
III-  Jakub Prosniewski- SP1 Radziejów

100 m styl zmienny

Dziewczęta:                                                                                       
I -
Zuzanna Antos – SP1 Radziejów 

Chłopcy:                                                      
I-  Piotr Wiącek – SP1 Radziejów                  

50 m styl delfin

I-  Katarzyna Milczewska – SP1 Radziejów

GIMNAZJA

50 m styl dowolny

Dziewczęta:
I-  Natalia  Kaniewska – PG Dobre                                      
II- Ewelina Pawlak – PG Topólka                                      
III- Dominika Malec – PGP Radziejów                            

Chłopcy:
I-
Franciszek Gajewski – PG1 Radziejów
II- Mikołaj Lewandowski- PG Osięciny
III- Michał Sas Wisłocki PG Piotrków Kujawski

50 m styl klasyczny

Dziewczęta:
I-
 Julia Dulęba – PGP Radziejów                                          
II -Paulina Ignasiak – PGP Radziejów                              
III- Joanna Lewandowka – PG Piotrków Kujawski                  

Chłopcy:
I-
Marcel Muszyński- PGP Radziejów
II- Dominik Wrzesień – PG Piotrków Kujawski
III-  Mikołaj Lewandowski- PG Osięciny

50 m styl grzbietowy

Dziewczęta:
I
Natalia Kaniewska – PG Dobre                                           
II - Zuzanna Polaszek – PGP Radziejów                                 
III-  Wiktoria Zalesiak – PGP Radziejów

Chłopcy:
I - Witczak Piotr – PG Witowo
II- Dominik Budny- PG1 Radziejów

50 m styl delfin

I - Adrian Kempara – PG1 Radziejów

100 m styl zmienny

Dziewczęta:
I
-Agata Wyborska – PG Piotrków Kujawski   

Chłopcy:     
I-  Piotr Witczak- PG Witowo                          
II - Adrian Kempara – PG1 Radziejów
III - Jan Grzanka- PG1 Radziejów

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE 

50 m styl dowolny

Chłopcy:
I-
Michał  Jabłoński    – LO
II- Cezary Gołembiewski   – ZMS
III - Adam Brzeziński   – ZSM 

50 m styl klasyczny

Chłopcy:
I -
Michał Adamski  – ZSM
II-  Jarosław Racinowski  – ZSM
III-  Kamil Sobczak  – ZSRCKU Przemystka

50 m grzbietowy

Dziewczęta:
I-
  Kinga Zaremba – ZSRCKU Przemystka                           
II- Magda Walentynowicz – ZSRCKU Przemystka        

Chłopcy:
I- Cezary Gołembiewski – ZSM
II- Adam Brzeziński -  ZSM
III -Jakub Skonieczka – ZSRCKU Przemystka

100 m styl zmienny

I- Damian Nadolski- ZSM

50 m styl delfin

I -Michał  Jabłoński  LO

III-  Adam Lichmański PG Piotrków Kujawski

W rywalizacji sztafet 4x50 m stylem dowolnym szkół podstawowych wygrały dziewczęta i chłopcy z SP1 Radziejów, gimnazjum dziewczęta PGP Radziejów, chłopcy PG1 Radziejów, a w szkołach ponadgimnazjalnych ZSM.

W klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców zwyciężyły SP1 Radziejów, PG1 Radziejów oraz  ZSM Radziejów.

Zawody zorganizowali: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Radziejowie, Kryta Pływalnia „Plusk” i Klub Pływacki „Wodnik”.

  • autor: Piotr Krupiński, Przewodniczący PSZS w Radziejowie
  • autor: Zbigniew Zasada/Remigiusz Koźmiński

wstecz

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka