Powiat Radziejowski

Data

20.07.2019

Imieniny

Czesława, Małgorzaty, Hieronima

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Oświata / ZS RCKU w Przemystce /

BIP

Treść

» „Przygoda z Sienkiewiczem”

W związku z obchodami Roku Sienkiewicza dnia 30 listopada 2016 r. w Zespole Szkół RCKU w Przemystce odbył się uroczysty finał Powiatowego Konkursu „Przygoda z Sienkiewiczem”. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce przy wsparciu Starostwa Powiatowego i MiPBP w Radziejowie.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Radziejowskiego i odbywał się w trzech kategoriach: praca literacka, praca plastyczna i prezentacja multimedialna.

Celami konkursu było zainteresowanie młodzieży twórczością autora Trylogii, odkrywanie uniwersalnych wartości jego utworów, zachęcenie do czytania, rozwijania wrażliwości, wyobraźni i inwencji twórczej.

Na konkurs napłynęły łącznie 124 prace ze szkół podstawowych (z Płowiec, Byczyny, Morzyc, Kościelnej Wsi, Piotrkowa Kujawskiego, Pocierzyna, Topólki, Bieganowa, Osięcin, Dębołęki, Radziejowa) oraz szkół gimnazjalnych (z Radziejowa, Osięcin, Piotrkowa Kujawskiego, Pocierzyna i Skibina). Charakteryzowały się niezwykłą pomysłowością, oryginalnością, ciekawym ujęciem tematu, a także walorami estetycznymi.

Przyznano 35 nagród i wyróżnień.

W kategorii praca literacka uhonorowano uczniów szkół podstawowych: Zuzannę Okunowską z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pocierzynie - I miejsce,  Franciszka Bartczaka ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim - II miejsce,  Igora Zakrzewskiego ze Szkoły Podstawowej w Osięcinach i Annę Simińską z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pocierzynie - równorzędne III miejsce oraz Patrycję Zachwieję ze Szkoły Podstawowej w Dębołęce – wyróżnienie.

Najlepszymi gimnazjalistami okazali się: Marta Anna Tomalak z Publicznego Gimnazjum w Radziejowie - I miejsce, Julia Staniszewska z Publicznego Gimnazjum w Osięcinach - II miejsce, Sylwia Domańska z Gimnazjum w Pocierzynie - III miejsce oraz Zuzanna Nowak i Lidia Sobczak z Publicznego Gimnazjum w Osięcinach - wyróżnienia.

Na konkurs w kategorii praca plastyczna wpłynęły 74 prace. W grupie wiekowej uczniom szkół podstawowych kl. 1-3 przyznano: Roksanie Olejniczak ze Szkoły Podstawowej w Płowcach – I miejsce, Aleksandrze Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Płowcach – II miejsce. Wyróżnienia otrzymali  Jakub Piernik, Maja Balcerak oraz  Franciszek Malec, uczniowie Szkoły Podstawowej w Płowcach.

Nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych kl. 4-6: Julia Stróżyk ze Szkoły Podstawowej w Byczynie - I miejsce, Weronika Banasiak ze Szkoły Podstawowej w Morzycach i Piotr Tomaszewski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pocierzynie – równorzędne II miejsce, Natalia Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi – III miejsce,  wyróżnienia otrzymali - Szymon Pańka i Wiktoria Rajska ze Szkoły Podstawowej w Morzycach oraz Adrian Lewandowski ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi i Magdalena Błaszak ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim.

Uczniowie gimnazjów: Anna Jaworska z  Publicznego Gimnazjum w Osięcinach – I miejsce, Natalia Karczewska z Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim – II miejsce, Julia Kołodziejska z Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim – III miejsce.

Na konkurs w kategorii prezentacja multimedialna wpłynęło 14 prac. Nagrodzeni w tej kategorii zostali uczniowie szkół podstawowych: Łukasz Jankowski ze Szkoły Podstawowej w Topólce – I miejsce, Kacper Krzemiński ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi  i Kacper Lewandowski ze Szkoły Podstawowej w Bieganowie - równorzędne  II miejsce. Mateusz Matusiak ze Szkoły Podstawowej w Osięcinach oraz Kamil Ludwicki ze Szkoły Podstawowej w Bieganowie – wyróżnienie. Uczniowie gimnazjów: Wiktoria Sztkowska  z Publicznego Gimnazjum w Skibinie –  I miejsce, Jan Tomczak i Marcelina Granczewska z Publicznego Gimnazjum w Radziejowie - równorzędne II miejsce oraz Miłosz Polaszewski  również z Publicznego Gimnazjum w Radziejowie – III miejsce.

Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w konkursie i drobne upominki w postaci długopisów.
Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Radziejowie, Urząd Miasta Radziejów, Urząd Gminy Radziejów, Urząd Gminy Dobre, Urząd Gminy Osięciny, Urząd Gminy Bytoń, Pani Danuta Wielgosz Dyrektor MiPBP w Radziejowie, Pan Sławomir Bogucki Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski oraz Pan Jarosław Nowakowski przedstawiciel PWN Wydawnictwa Szkolne sp. Z. o.o. sp. k.

Konkurs dobiegł końca ale na tym nie kończy się nasza przygoda z Sienkiewiczem. Mamy nadzieję, że po lektury naszego noblisty będą sięgać nie tylko uczniowie zmuszeni do realizacji szkolnego programu ale wszyscy, którym bliskie są ponadczasowe wartości zapisane na kartach dzieł Sienkiewicza.

 • autor: J. Kuszyk - Kowalska
 • Anna Jaworska - laureatka w kategorii praca plastyczna,...
 • Arleta Brochocka-Śliwiak - Sekretarz Gminy Radziejów,...
 • Wiktoria Szatkowska - laureatka w kategorii prezentacja...
 • Zuzanna Okunowska laureatka, w kategorii praca literacka,...
 • autor: Z archiwum ZSRCKU

» "Kaczka wciąż żywa..."

Hodowla kaczek na Kujawach sięga wielu pokoleń. Dania z kaczki od zawsze uważane były za specjały. Gospodynie przyrządzały czarninę z kluskami ziemniaczanymi i pieczoną kaczkę z jabłkami na świąteczne obiady, chrzciny, wesela i odpusty.

Aby tradycja sporządzania dań z kaczyny nie zaginęła corocznie organizowana jest wystawa połączona z degustacją. W tym roku VI już edycję  „Kaczyny po naszemu” zorganizowano w ZS RCKU w Przemystce, gdzie lokalne Koła Gospodyń zaprezentowały swoje pokazowe dania. Nasza szkoła włączyła się do podtrzymywania tradycji spożywania mięsa z kaczki przygotowując roladę z mięsem mielonym, ale również ukazała nowe spojrzenie na ten rodzaj surowca  przyrządzając tortillę z warzywami i mięsem kaczym oraz szaszłyki z kaczyny. Wszystkie dania cieszyły się dużym powodzeniem.

Wystawie towarzyszył występ szkolnego Koła Teatralnego przedstawiający zwyczaje na Kujawach.

 • autor: Wioletta Łodygowska
 • autor: Archiwum ZSRCKU

» Zespół Szkół RCKU w Przemystce w gronie najlepszych!

Corocznie w styczniu składamy sobie obietnice i postanowienia do realizacji w Nowym Roku, jednocześnie dokonujemy podsumowań ostatnich miesięcy. Również w działalności placówek edukacyjnych jest to ważny moment, czas analiz osiągnięć i wyników młodzieży oraz wyciągania wniosków do dalszej pracy.

Na tym tle rok 2015 był bardzo owocny dla uczniów Zespołu Szkół RCKU
w Przemystce. Potwierdza to tegoroczny ranking techników publikowany przez czasopismo Perspektywy. Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych opiera się na zestawieniu: wyników matur, egzaminów zawodowych oraz osiągnięć uczniów w olimpiadach przedmiotowych.  Zespół Szkół RCKU w Przemystce jako jedyna placówka  w powiecie radziejowskim została w nim uwzględniona i to na bardzo dobrej pozycji. W województwie kujawsko-pomorskim zajmujemy 12 lokatę, natomiast w kraju na 1817 szkół uwzględnionych w rankingu, nasza placówka uplasowała się na 197 pozycji  i uzyskała tytuł „ Srebrnej Szkoły 2016”. Natomiast w „Rankingu Egzaminów Zawodowych 2016” zajęliśmy 8 miejsce w województwie i 114 w kraju. Jest to powód do dumy dla całej społeczności. Osiągnięcie tak wysokiej lokaty jest możliwe dzięki wysiłkowi nauczycieli i uczniów, którzy wierzą, że gruntowne wykształcenie  oraz zdobycie dobrego zawodu, gwarantuje udany start w dorosłość.

Rok 2016 rozpoczął się bardzo obiecująco i mamy nadzieję, że całej społeczności szkolnej przyniesie wiele sukcesów i radości, a za kolejne 12 miesięcy będziemy mogli pochwalić się jeszcze lepszymi wynikami i tytułem „ Złotej Szkoły 2017”!

» KOLEJNY TURNIEJ Z UKS PRZEMYSTKA ZA NAMI!

W dniu 7.12.2015 w hali sportowej przy Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców organizowany przez UKS „Przemystka”. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców z gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim, Osięcinach, Dobrem oraz drużyny dziewcząt z Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie i  Zespołu Szkół RCKU w Przemystce. .

Od kilku lat najważniejszym zadaniem UKS Przemystka jest popularyzacja zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej wśród młodzieży powiatu radziejowskiego. Cel ten udaje się osiągnąć dzięki wsparciu finansowym powiatu radziejowskiego.

            Po bardzo zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:

Gimnazja Chłopcy

I miejsce zajęła reprezentacja z Dobrego

II miejsce zajęła reprezentacja Osięcin

Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne Dziewczęta

I miejsce ZSM Radziejów

II miejsce PG Piotrków Kujawski

III miejsce ZSRCKU Przemystka

IV miejsce PG Dobre

 Na koniec turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych trzech zespołów w obu kategoriach ufundowano puchary. Podczas tegorocznej edycji turnieju wybrano także najlepszych zawodników turnieju zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców i wręczono im statuetki.            

Organizatorzy składają wielkie podziękowanie Panu dyrektorowi Remigiuszowi Koźmińskiemu za użyczenie hali gimnastycznej w Miejskim Zespole Szkół
w Radziejowie.

 

» Ciężka praca popłaca ...

Miniony rok szkolny 2014/2015 w Zespole Szkół RCKU w Przemystce należał do bardzo owocnych. Udało się zrealizować wiele projektów, które miały na celu podniesienie poziomu kształcenia oraz uatrakcyjnienie zajęć.
Do najistotniejszych należały: „Modernizacja bazy dydaktycznej dla zawodów rolniczych w Zespole Szkół RCKU w Przemystce” i związany z nim zakup nowoczesnego sprzętu, zorganizowanie praktyk zagranicznych dla uczniów technikum hotelarstwa, technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz podpisanie „Porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy a Zespołem Szkół RCKU w Przemystce”.

Trudno wymienić wszystkie podejmowane działania i inicjatywy, warto podkreślić jednak, że przyniosły one wymierne skutki nie tylko w postaci wygrywanych konkursów i olimpiad, ale  przede wszystkim odzwierciedlają to tegoroczne wyniki egzaminów zawodowych, które pokazują, że łącznie teorii z praktyką to najlepsza droga do sukcesu. Absolwenci technikum ekonomicznego i technikum hotelarstwa w 100% zdali egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Zdawalność wszystkich absolwentów technikum rocznika 2015 wyniosła 92%, co stanowi doskonały wynik. Również nowa formuła egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie nie stanowi problemu dla uczniów. Młodzież z technikum ekonomicznego i hotelarstwa w 100% zdała pierwszą kwalifikację, uczniowie pozostałych kierunków mogą pochwalić się równie doskonałymi wynikami.

Szkoła odnotowuje sukcesy nie tylko na niwie kształcenia zawodowego. Warto również dodać, że egzaminy maturalne z roku na roku wypadają coraz lepiej. Tegoroczni maturzyści w 100% zdali egzaminy z języka polskiego i języka rosyjskiego, średnie wyniki ze wspomnianych przedmiotów były  wyższe od średnich wyników w województwie i kraju. W zestawieniu „Gazety Pomorskiej” absolwenci technikum z języka polskiego zajęli 7 miejsce w województwie ze średnią 63% maksymalnych punktów do zdobycia.

Rok szkolny 2015/2016 zapowiada się równie obiecująco i intensywnie. W sierpniu licealiści z klasy I i II uczestniczyli w obozie integracyjno-szkoleniowym, a 2 września powrócili praktykanci z Majorki. Nauczyciele i młodzież planują kolejne wspólne przedsięwzięcia na rok szkolny 2015/ 2016 w myśl hasła: „Ciężka praca popłaca”!

» Laureaci z Przemystki

Tegoroczni absolwenci właśnie przygotowują się do egzaminów maturalnych, a niektórzy z nich zdobyli już indeksy na wyższe uczelnie. Jedną z tych osób jest Marika Ozimińska z klasy IV TE w  ZS RCKU w Przemystce, która zajęła V miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości, jaki odbył się na UMK w Toruniu. Laureatka wraz z opiekunem p. Marianem Bandyszewskim została zaproszona na uroczyste wręczenie nagród podczas XIV Ogólnopolskiej Konferencji Adeptów Rachunkowości 14 kwietnia 2015 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Oprócz dyplomu   i nagrody Marice przysługuje maksymalna liczba punktów z postępowania kwalifikacyjnego na wybrany kierunek studiów.  Jest ona również finalistką XIII Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości organizowanego przez Politechnikę w Rzeszowie.
 W dniach 17 – 18 kwietnia w Bolesławowie powiat starogardzki odbyły się okręgowe eliminacje XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okręgu bydgoskiego. Szkołę w Przemystce reprezentowało 4 uczniów, zwycięzców etapu szkolnego w blokach: agrobiznes, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa oraz żywienie człowieka. Po raz kolejny  uczniowie odnieśli duży sukces zarówno dla siebie, jak i  szkoły, awansując do finału centralnego olimpiady. Daria Albertyńska z kl. II TE, przygotowywana przez p. Małgorzatę Tomalak zajęła II miejsce w bloku agrobiznes, a  Aleksandra Kurtys, uczennica kl. IV TR przygotowywana przez p. Sławomira Tomalaka zdobyła III miejsce w bloku produkcja roślinna. Dziewczęta awansowały do grona 150 osób najlepszych z najlepszych, którzy będą się zmagać w dziewięciu blokach tematycznych o status laureata, stypendia BGŻ i indeksy wyższych uczelni. Warto wspomnieć, że do pierwszego etapu przystąpiło ponad 30 tysięcy uczniów. Uczniowie Łukasz Barczyk z klasy IV TR przygotowywany przez p. S. Tomalaka i Konrad Żywiczka z klasy III TŻ przygotowywany przez p. Wiolettę Łodygowską zajęli odpowiednio IV miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa i V miejsce w żywieniu człowieka.

 • autor: nadesłane

» MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniu 10.12.2014 w Zespole Szkół RCKU w Przemystce odbył się „Mikołajkowy Turniej Dziewcząt i Chłopców w piłkę siatkową” zorganizowany przez UKS „Przemystka”. Do zawodów zgłaszały się drużyny reprezentujące poszczególne typy szkół. W kategorii chłopców rywalizowali: Liceum Ogólnokształcące, Technikum Ekonomiczne, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Rolnicze, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, klasa II Liceum Ogólnokształcącego. Dziewczęta wystawiły reprezentacje: Technikum Ekonomicznego, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Liceum Ogólnokształcącego klasa I i III.
    Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” i po zaciętej rywalizacji uzyskano następujące wyniki:
Kategoria dziewcząt:
I miejsce- klasa III Liceum Ogólnokształcącego
II miejsce- reprezentacja Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
III miejsce- reprezentacja Technikum Ekonomicznego
Kategoria chłopców:
I miejsce- reprezentacja Technikum Rolniczego
II miejsce- reprezentacja Technikum Ekonomicznego
III miejsce- reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego
    Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary, a także nagrody w postaci sprzętu sportowego.
Organizatorzy składają podziękowanie Starostwu Powiatowemu w Radziejowie za ufundowanie nagród.
 

 • autor: Krzysztof Cybulski
 • autor: Krzysztof Cybulski
 • autor: Krzysztof Cybulski
 • Front Szkoły
 • Wejście do Szkoły
 • Internat
 • Czytelnia z dostępem do komputerów i internetu
 • Pracownia informatyczna
 • Pracownia żywienia
 • Siłownia

» Turniej piłki nożnej dziewcząt

W dniu 29.10.2014 r. na kompleksie boisk orlik w Radziejowie odbędzie się turniej piłki nożnej dziewcząt organizowany przez UKS Przemyska.

W zawodach uczestniczyć będą uczniowie szkół gimnazjalnych z Topólki, Radziejowa, Osięcin, Dobrego, a także drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół RCKU w Przemystce. Turniej współfinansowany jest ze środków powiatu radziejowskiego.

 • autor: Krzysztof Cybulski

» Spotkanie partnerskie Programu Comenius Partnerskie Szkoły

21 października 2014 r.  w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie władz Powiatu Radziejowskiego z kadrą nauczycielską i młodzieżą  z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce, Wielkiej Brytanii, Węgier i Turcji.

Spotkanie to było jednym z etapów Programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół, którego Beneficjentem jest Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce, a Partnerami Projektu są szkoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Turcji.

Celem akcji Comenius Partnerskie Projekty Szkół jest wzmocnienie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, a także poprawa pod względem jakościowym i ilościowym partnerstw między szkołami oraz mobilności, w której uczestniczą uczniowie               i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich. Partnerstwa w ramach akcji Partnerskie Projekty Szkół dają możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk oraz rozwijania struktur współpracy międzynarodowej.

 • autor: Andrzej Łodygowski
 • autor: Edyta Kozłowska

» Porozumienie podpisane!

Nowy kierunek w naszej ofercie - porozumienie podpisane !
Dnia 6 lutego 2014 r. zostało podpisane Porozumienie o współpracy edukacyjno-szkoleniowej pomiedzy
Zespołem Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej
w Przemystce  reprezentowanym przez Dyrektora Szkoły - mgr Jacka Malinowskiego
a
Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie reprezentowaną przez
Komendanta Powiatowego - mł. bryg. mgr inż. Sławomira Jagasa
W chwili obecnej naszym celem jest poszerzenie oferty edukacyjnej Zespołu Szkół tak, aby oczekiwania młodzieży i jej rodziców mogły się realizować. Dlatego też pragniemy, od nowego roku szkolnego, utworzyć klasę mundurową liceum ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną „Pożarnictwo i ratownictwo medyczne”.
Działania które podjęliśmy spotkały się z przychylnością ze strony Władz Powiatu Radziejowskiego.
Wprowadzenie klasy mundurowej, jaką jest klasa z edukacja pożarniczą i ratownictwa medycznego jest niewątpliwie poszerzeniem oferty edukacyjnej przy zachowaniu wysokiej jakości kształcenia, do której nauczyciele ZSRCKU przywiązują szczególna uwagę.
Przygotowując młodzież do pracy w służbach mundurowych, będziemy kształtować następujące cechy osobowości
Odporności na stres,
Umiejętność podejmowania decyzji,
Bardzo wysoką sprawność fizyczną,
Umiejętność zachowania się  różnych sytuacjach
Oferta nasza skierowana jest do wszystkich absolwentów gimnazjów – tak chłopców jak i dziewcząt.
W klasie tej prowadzone będą zajęcia lekcyjne zgodne z ramowym planem nauczania liceum ogólnokształcącego. Program ten uzupełniony zostanie o zajęcia z zakresu kształcenia pożarniczego, ratownictwa medycznego oraz ćwiczeń usprawniających.
Zajęcia specjalistyczne na bazie opracowanego autorskiego programu nauczania prowadzone będą we współpracy z komendą powiatową Straży Pożarnej w Radziejowie.
Niewątpliwie atrakcją tej klasy będą mundury oraz specjalistyczne obozy szkoleniowe.
Czynimy starania aby klasa ta objęta została patronatem przez Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.
 

 • autor: ZS RCKU w Przemystce
 • autor: ZS RCKU

» Skromna „gwiazda” Zespołu Szkół w Przemystce

Uczennica klasy II LO Zespołu Szkół RCKU w Przemystce Agata Świrska jest jedną z najlepszych uczennic tej szkoły. Zdyscyplinowana, pracowita, obowiązkowa, sumienna, zdolna, a przy tym koleżeńska, sympatyczna i skromna. Nie tylko osiąga wysokie wyniki w nauce, co nie przeszkadza jej cieszyć się sympatią koleżanek i kolegów, a jeszcze ma wiele pasji, na których realizację znajduje czas.

Jest uzdolniona muzycznie i wokalnie, co udowodniła, biorąc udział w XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w czerwcu br. , gdzie zajęła II miejsce. Jest też wrażliwa na piękno żywego słowa. W bieżącym roku szkolnym brała udział w XXXVIII edycji Konkursu Krasomówczego, zajmując w eliminacjach wojewódzkich I miejsce w grupie szkół ponadgimnazjalnych, a w finale uplasowała się tuż za nagrodzoną piątką laureatów.

W XXXVI edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego zajęła III miejsce w eliminacjach powiatów radziejowskiego i włocławskiego, a w finale, podobnie jak w ubiegłym roku II miejsce.

4 grudnia 2013 roku w teatrze Baj Pomorski w Toruniu odbył się konkurs recytatorski Głos Steda poświęcony twórczości Edwarda Stachury, gdzie nasza „gwiazda” zajęła III miejsce    w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Agata ujmuje naturalnym wdziękiem, prostotą i wrażliwością, a odniesione sukcesy nie przewróciły jej w głowie, co potwierdzam jako opiekunka kółka recytatorskiego mając nadzieję, że przykład Agaty zachęci innych do rozwijania swoich predyspozycji.

Agacie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 • autor: ZS RCKU w Przemystce

» Kolejny sukces w konkursie recytatorskim

17 listopada 2013 r. w Radziejowskim Domu Kultury odbył się Finał XXXVI Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego.                     
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego reprezentowała Agata Świrska z kl. II LO, która w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła, podobnie jak w ubiegłym roku, II miejsce. Agata zwróciła uwagę jury ciekawą interpretacją wierszy patrona konkursu Franciszka Becińskiego oraz współczesnej poetki kujawskiej Marzenny Lewandowskiej.
Uczennica przygotowywała się do konkursu pod czujnym okiem opiekunki kółka recytatorskiego p. Marii Bandyszewskiej.

 

 • autor: ZSRCKU
 • autor: RDK w Radziejowie

» Agritechnica 2013

W dniach 13 - 15  listopada br., odbyła się wycieczka do Hannoveru  na Światowe Targi Rolnicze AGRITECHNICA 2013.  Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Uatawicznego z klas: II, III i IV Technikum Rolniczego mogli obejrzeć wystawy techniki i  sprzętu rolniczego  z całego świata. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Berlina by zrobić  pamiątkowe zdjęcia pod zabytkową Bramą Brandenburską. Była to jedna z wielu wycieczek  przedmiotowych organizowanych w naszej szkole, która dała możliwość uczniom zapoznania się z nowymi trendami w rolnictwie.

 • autor: ZS RCKU w Przemystce

» Stypendystki Prezesa Rady Ministrów z "Przemystki"

13 listopada w auli Zespołu Szkół nr 14 w Toruniu odbyło się wręczenie dyplomów przyznania Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z terenu naszego województwa.

Gospodarzami uroczystości byli Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Zbigniew Ostrowski i Kujawsko–Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. W gronie stypendystów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kurtys z III klasy Technikum Rolniczego oraz Paulina Danielewicz z II klasy Liceum Ogólnokształcącego.

 • autor: ZS RCKU w Przemystce

 

Sukces ucznia z Przemystki.
 
        Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce został wyróżniony po raz kolejny w eliminacjach okręgowych XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Okręgu Bydgoskiego, które odbyły się 9 i 10 kwietnia 2010 r.
 Adam Marczewski, uczeń placówki zdobył  II miejsce z zakresu agrobiznesu.
        W pierwszym dniu miała miejsce część teoretyczna, następnie część praktyczna. Z całej placówki do udziału w konkursie wytypowano pięć osób. Byli to między innymi:
- Robert Kubiak – Agrobiznes,
- Ewa Lewandowska – Żywienie i gospodarstwo domowe,
- Karol Wujak – Mechanizacja rolnictwa,
- Krystian Grzanka – Produkcja roślinna.
         W dniach 28-29 maja w Bolesławowie odbędą się centralne eliminacje z całej Polski.
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Przemystce

88-200 Radziejów
tel. 54 285 36 65
tel. internat 54 285 23 45

Dyrektor: mgr Jacek Malinowski

e-mail: zsrcku@radziejow.pl
www.przemystka.pl

» Z wizytą na obozie szkoleniowym

W dniach 18-24 sierpnia br. młodzież z klasy I LO ZSRCKU w Przemystce realizująca innowację pedagogiczną „Pożarnictwo i ratownictwo medyczne” uczestniczyła w obozie przygotowawczo-szkoleniowym w Ośrodku Szkoleniowym OSP w miejscowości Piła-Młyn w Borach Tucholskich. Celem obozu było wprowadzenie młodzieży w tematykę działań innowacyjnych oraz integracja oddziału. Tydzień był bardzo pracowity. Zajęcia zaczynały się od godziny 7 rano marszobiegiem, następnie instruktorzy z KPPSP szkolili uczestników obozu ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, metod i sposobu sztucznego oddychania, terenoznawstwa, użytkowania sprzętu ochrony dróg oddechowych, musztry pojedynczej i drużynowej, szkolenia z użyciem sprzętu do podawania wody i gaszenia pożarów. 21 sierpnia            obóz szkoleniowy wizytowała delegacja z naszego powiatu – p. wicestarosta Jarosław Kołtuniak, Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Sławomir Jagas, dyrektor szkoły Jacek Malinowski. Z młodzieżą spotkali się również Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Leszczyński oraz poseł na Sejm RP pani Iwona Kozłowska. Podczas uroczystego apelu komendant pogratulował młodzieży wyboru takiej formuły kształcenia przedstawił również dalszą drogę kariery edukacyjnej i zawodowej. Pan wicestarosta wraz z dyrektorem szkoły i komendantem straży zapoznali się   z warunkami szkolenia, spotkali się z młodzieżą i wysłuchali jej uwag. Opiekę nad uczniami podczas obozu pełnili: wychowawca klasy pan Krzysztof Cybulski oraz pracownicy KPPSP mł. bryg. Tomasz Ziółkowski i asp. Grzegorz Sowiński.
Do zobaczenia 1 września na rozpoczęciu roku szkolnego.
 

 • autor: Tomasz Olczak
 • autor: Tomasz Olczak

» Turniej piłki nożnej dziewcząt za nami!

W dniu 29.10.2014 na kompleksie boisk orlik w Radziejowie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt organizowany przez UKS „Przemystka”. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt z gimnazjum w Topólce, Radziejowie, Piotrkowie Kujawskim, Osięcinach, Dobrem oraz drużyna z Zespołu Szkół RCKU w Przemystce.

            Po bardzo zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce- gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim

2 miejsce- Zespół Szkół RCKU w Przemystce

3 miejsce- gimnazjum w Topólce

4 miejsce- gimnazjum w Osięcinach

5 miejsce- gimnazjum w Dobrem

6 miejsce- gimnazjum w Radziejowie

            Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszym trzech zespołów ufundowano puchary. Dzięki starostwu powiatowemu w Radziejowie ( turniej współfinansowany był ze środków powiatu radziejowskiego) wszyscy uczestnicy turnieju mieli możliwość spożycia ciepłego posiłku w postaci pizzy.

            Młodzież zadowolona z niecierpliwością czeka na kolejne turnieje organizowane przez UKS „Przemystka”.

            Organizatorzy składają również podziękowania sędziemu zawodów Michałowi Świątkowskiemu.

 

 • autor: Krzysztof Cybulski

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka