Powiat Radziejowski

Data

26.04.2019

Imieniny

Klaudiusza, Marzeny, Marceliny

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Oświata / ZSM w Radziejowie /

BIP

Treść

» 95 lat SK PCK

30 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie odbyła się podniosła uroczystość z okazji jubileuszu SK PCK oraz zakończenia obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Młodych działaczy PCK i ich opiekunów z powiatu radziejowskiego i Izbicy Kujawskiej powitała pani dyrektor szkoły - Ludwika Zientara. Starostwo Powiatowe reprezentował sekretarz p. Marek Wojtysiak. Prezes Oddziału Rejonowego PCK p. Alina Krupińska wręczyła Odznaki Honorowe PCK najbardziej aktywnym działaczom Szkolnych Kół PCK:

Annie Janiak z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie, Danucie Magier z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie oraz Mariuszowi Będkowskiemu z ZSRCKU w Przemystce. Na spotkaniu zostały podsumowane konkursy plastyczne „ Razem możemy  wszystko” i  „Róża dla Krwiodawcy”. Laureaci otrzymali nagrody i gratulacje od p. Prezes.

Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez młodzież ZSM pod kierunkiem p. Agnieszki Górczyńskiej i p. Iwony Sowińskiej.

Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze przy herbatce i okolicznościowym torcie.

2 grudnia 2016r. przedstawiciele Zarządu Rejonowego PCK uczestniczyli w uroczystości przygotowanej przez Zarząd Okręgowy PCK w Bydgoszczy. Na uroczystości tej zasłużony działacz Zarządu Rejonowego p. Maria Domańska otrzymała bardzo  cenne dla nauczyciela odznaczenie Medal Komisji Edukacji Narodowej.

 • autor: Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Radziejowie
 • autor: Sylwester Wojciechowski

» IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Europejskiej

22 października br., w Radziejowskim Domu Kultury odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Europejskiej zorganizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Patronat Honorowy nad festiwalem objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Starosta Powiatu Radziejowskiego Jarosław Kołtuniak i Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Radziejowskiego. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami byli nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie: Wioletta Chrzanowska, Karol Brzykcy i Krzysztof Chrzanowski. Nad aranżacją sceny czuwała Pani Aurelia Barczak.

Do finału tegorocznego festiwalu zakwalifikowało się 50 wykonawców nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale także z innych miejscowości takich jak: Słupsk, Suwałki, Olsztyn, Drzycim, Wałcz, Konin, Warszawa czy Lublin. Nie zabrakło również wykonawców z naszego regionu. Festiwal miał formę konkursową w dwóch kategoriach wiekowych: 13 – 16 lat i 17 – 21 lat. Celem festiwalu była prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania piosenek, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych młodych wokalistów amatorów, doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi i ojczystym. Zmagania konkursowe oceniało profesjonalne jury, które pracowało w składzie: przewodniczący – Dawid Kartaszewicz – aktor filmowy i teatralny, wokalista z Krakowa, Jacek Beszczyński - muzyk, kompozytor, wokalista z Torunia, Aleksandra Ziółkowska – wokalistka, muzyk z Bydgoszczy.

Podczas przesłuchań jury oceniało warunki głosowe uczestników, dobór repertuaru, interpretację utworów, ogólny wyraz artystyczny, muzykalność,  poprawność pod względem językowym
i dykcyjnym. Po przesłuchaniu uczestników festiwalu jury wyłoniło laureatów:

Grand Prix – Daria Wiśniewska z Bydgoszczy

w kategorii 13 – 16 lat:

Pierwsze miejsce – Marta Kręplewska z Radziejowa

Drugie miejsce – Maja Mędrek ze Słupska

Trzecie miejsce – Karolina Zielińska z Kowalewa Pomorskiego

w kategorii 17 – 21 lat:

Pierwsze miejsce – Karolina Słabińska z Suwałk

Drugie miejsce – Daria Pawlewicz z Bydgoszczy

Trzecie miejsce – Dominik Światkowski z Nowego Miasta Lubawskiego

Wyróżnienia odebrali:

Agata Buczkowska z Wałcza

Suzanna Rahman z Drzycimia

Paulina Głowacka z Torunia

Weronika Radniecka z Konina

Michaela Maciejewska ze Świecia

Małgorzata Graczyk z Przemystki

Aleksandra Hulecka z Warszawy

Monika Szaumkessel z Olsztyna

Hanna Szurgot z Koła

Adrianna Kaczkowska ze Świecia

Andżelika Romanowska z Radziejowa

Nagrodę Wojewody Ewy Mes dla najlepszego solisty z województwa kujawsko – pomorskiego otrzymała Daria Wiśniewska z Bydgoszczy.

Nagrodę senatora RP pana Andrzeja Persona wyśpiewała Magdalena Romanowska z Suwałk.

Nagrodę dyrektor Radziejowskiego Domu Kultury otrzymała Julia Marcinkowska ze Ślesina.

O godzinie 17:00 w Radziejowskim Domu Kultury odbył się  Koncert Galowy Festiwalu, podczas którego zaprezentowali się najlepsi wykonawcy tegorocznego festiwalu. Koncert rozpoczął się występem gościa z Charkowa, wokalisty i autora tekstów, Dimitriia Makliakowa. Publiczność była zachwycona występem i nagrodziła artystę gromkimi brawami. W trakcie koncertu laureaci otrzymali nagrody i przypomnieli jeszcze raz wykonane przez siebie utwory. Koncert Galowy ubogacił występ gościa specjalnego Marty Ławskiej, finalistki programu telewizyjnego X-FACTOR. Wśród wiązanki piosenek Marta zaprezentowała swój debiutancki singiel Loneliness. Występ został świetnie odebrany przez publiczność.   

Sukces, w postaci popularnej imprezy artystycznej, której świadkami byli zgromadzeni goście
i publiczność festiwalowa nie byłby możliwy bez wsparcia lokalnych przedsiębiorców  i organizacji. Dziękujemy za to, że od wielu lat możemy liczyć na pomoc podczas organizacji festiwalu oraz wsparcie działań szkoły. Na szczególne podziękowania organizatorów zasługują:

 • Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes
 • Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dariusz Kurzawa
 • Senator RP Andrzej Person
 • Starostwo Powiatowe w Radziejowie
 • Radziejowski Dom Kultury
 • Burmistrz oraz Rada Miasta i Gminy Piotrków Kuj.
 • Wójt i Rada Gminy  Dobre
 • Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim
 • Bank BGŻ BNP Paribas oddział w Radziejowie
 • Bank Spółdzielczy w Radziejowie
 • Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny spółka z o. o. w Osięcinach
 • ROLHOD spółka z o. o. w Wąsewie
 • Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starym Radziejowie
 • Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Radziejowskiego
 • Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
 • Firma ANGAMA w Dobrem
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PRASMET w Radziejowie
 • Hurtownia Materiałów Budowlanych GEMINI w Radziejowie
 • PPHU Madagier w Czołowie
 • Młyn Gospodarczy Jan Rumaniec w Dobrem
 • Skład Opału Węgrol w Bieganowie
 • Zakład Produkcyjny Tom Drew w Dobrem
 • Firma Handlowo – Usługowa FROST w Skibinie
 • Piekarnia ALS w Radziejowie
 • Zakład Cukierniczo - Piekarniczy AS w Piotrkowie Kujawskim
 • FHU „TRES” w Radziejowie
 • Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie

Podczas tegorocznego festiwalu odbyły się także konsultacje wokalne z jurorami. W trakcie konsultacji uczestnicy mogli indywidualnie porozmawiać z jurorami, poznać mocne i słabe strony swojego występu. Laureaci IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Europejskiej byli mile zaskoczeni atrakcyjnymi i cennymi nagrodami. Młodzi artyści i ich opiekunowie podkreślali wysoki poziom artystyczny festiwalu i bardzo dobrą organizację oraz kujawską gościnność. Uczestnicy z żalem wyjeżdżali z Radziejowa zapewniając, że wrócą za rok, aby wziąć udział w kolejnej edycji festiwalu.

 

autor: Organizatorzy

 

» Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W dniu 10.03.2015r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. J. Piłsudskiego w Radziejowie odbył się po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto wszystkich ludzi dobrej woli, na który przybyli uczniowie wraz z opiekunami kół z całego powiatu radziejowskiego. Święto jest wyrazem oficjalnego docenienia ich pracy, dniem dużej promocji idei wolontariatu. Jak co roku wręczono odznaczenia uczniom, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Wśród zaproszonych gości byli m.in Pan Wicestarosta Sławomir Staniszewski, Pan Burmistrz Sławomir Bykowski oraz Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czołowie Urszula Rosół. Zarząd życzy wszystkim wolontariuszom i opiekunom dalszej pracy na rzecz potrzebującym.
Tekst: Anna Walczak
Foto: Marta Dybowska

» Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych "King Of The Stage"

W dniu 14 stycznia 2015r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Starosty Powiatu Radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka odbył się IV Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych  „ King of the stage”. Festiwal zorganizowali Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski, Jolanta Bałuk . Oprawę techniczną festiwalu zapewnił  Krzysztof Nejman muzyk, nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kuj, lider zespołu „ Equator” . Na scenie zaprezentowały się zespoły rockowe oraz  soliści, ze szkół regionu Pomorza i Kujaw.  Organizatorzy powołali jury w składzie: przewodniczący Sławomir Jagas lider zespołu „ Zdrowa Woda”, Beata Lipska absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Tomasz Rozpendowski muzyk, lider zespołu” Malina Blues Band”,Ewa Orłowska i  Dariusz Jaskrowski  nauczyciele Szkoły Muzycznej w Radziejowie. Szeroki, różnorodny  repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową i aktorską oraz wysoki i wyrównany poziom uczestników spowodował, że jury miało „twardy orzech do zgryzienia”, tym bardziej ,że przyznawało nagrody w dwóch kategoriach : zespoły oraz  soliści. Po burzliwych obradach wyłonieni zostali zwycięzcy przeglądu. Nagrodę Grand Prix jury przyznało Darii Wiśniewskiej z L.O. w Radziejowie. Alicja Polnisiak z  L. O. w Lubrańcu zdobyła I miejsce, II miejsce przypadło Magdalenie Zielińskiej z IX L.O. w Toruniu natomiast laureatką III miejsca została Anna Łęga uczennica naszej szkoły. W kategorii zespół III miejsce zdobył zespół „ True Life”z ZST w Toruniu. Laureaci II miejsca to zespół młodzieżowy z ZS w Rypinie. Natomiast miejsce I zdobył zespół „ Tetragramaton” z ZS nr.1 w Aleksandrowie Kuj.  Laureaci byli mile zaskoczeni atrakcyjnymi i cennymi nagrodami, które udało się ufundować dzięki hojnym sponsorom. Pragniemy podziękować Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu i wicemarszałkowi Dariuszowi Kurzawie,  obecnemu na gali finałowej za ufundowanie statuetki Grand Prix, staroście Jarosławowi Kołtuniakowi  za ufundowanie nagród i wyróżnień , jak również Prezydentowi miasta Inowrocław Ryszardowi Brejza                    i wiceprezydentowi Ireneuszowi Stachowiakowi za ufundowanie nagrody i statuetki oraz Adamowi Pawlikowskiemu właścicielowi Agencji Artystycznej we Włocławku za ufundowanie nagrody Grand Prix w postaci wolnego wstępu na nagranie własnego singla. Wyrażamy podziękowania dla posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke i Dyrektora Biura Poselskiego Ireneusza Nitkiewicza za ufundowanie statuetki i nagrody laureatce I miejsca w kategorii solista oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół Mechanicznych Arkadiuszowi Włodarskiemu za ufundowanie nagród laureatom. Dziękujemy również pozostałym sponsorom w osobach:   Prezes Banku Spółdzielczego w Radziejowie Elżbiety Andrzejczak,  Prezesa Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kuj. Rafała Marciniaka ,Prezes Radziejowskiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Aliny Krupińskiej.  właściciela firmy ”PIXEL Usługi Informatyczne" Marcina Jaskólskiego, właścicieli marketu budowlanego „Gemini” Bogumiła i Radosława Olejników. Stronę techniczną  i  merytoryczną i techniczną festiwalu wsparła również Dyrektor Szkoły Muzycznej w Radziejowie  Lila Filutowska.  Dzięki uprzejmości Lidii Mireckiej Dyrektora Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Radziejowie, Grzegorza Pietrzaka prywatnego przedsiębiorcy z Piotrkowa Kuj i Mateusza Grzesiaka właściciela restauracji „ Na Skarpie”  uczestnicy festiwalu podjęci byli obiadem w restauracji „ ZAZ” natomiast Irena Ucińska ufundowała  znakomitą kolację gościom festiwalu. w restauracji „ Arkadia”. Jesteśmy wdzięczni  nauczycielom współorganizującym ten festiwal ,Jolancie Bałuk za oprawę informatyczną i współpracę Samorządu Uczniowskiego ZSM, naszemu kamerzyście Krzysztofowi Rosińskiemu, fotografowi Sylwestrowi Wojciechowskiemu. Czwarty  przegląd piosenki „ King of the stage” zatoczył szerokim kołem region Pomorza  i Kujaw, wyłonił uzdolnioną muzycznie młodzież regionu, w tym laureatkę ZSM Annę Łęgę która stanęła na podium , pozwolił również na realizację charytatywnego celu przedsięwzięcia. Młodzieży ZSM będącej w trudnej sytuacji materialnej, zostanie udzielone wsparcie w postaci pomocy rzeczowej.

 

 • autor: Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski
 • autor: Marta Dybowska
 • autor: Marta Dybowska
 • autor: Marta Dybowska
 • autor: Marta Dybowska
 • autor: Marta Dybowska

» Święto Polskiego Czerwonego Krzyża w Mechaniku

28 listopada 2014 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Dni Honorowych Dawców Krwi. Podczas części oficjalnej głos zabrała Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Radziejowie pani Alina Krupińska, serdecznie dziękując wszystkim członkom PCK w powiecie radziejowskim za owocną współpracę i szerzenie głównych idei PCK: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności, niezależności, dobrowolności, jedności i powszechności. Klub krwiodawców z Mechanika uhonorowano dyplomem za zajęcie 4 miejsca w województwie kujawsko-pomorskim w Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych „Młoda krew ratuje życie”. Po raz kolejny udowodniliście, że zawsze można na Was liczyć! Krwiodawcy z ZS RCKU w Przemystce otrzymali podziękowanie za udział w Turnieju.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Radziejowie dokonał podsumowania konkursu literackiego „Nie biorę – dlaczego?”.  Komisja konkursowa przyznała:

Szkoły podstawowe (kl. VI)

I miejsce Julii Szymczak – SP w Topólce,

II miejsce Weronice Szczęsnej – SP w Płowcach,

III miejsce Agacie Kaniewskiej – SP w Byczu,

Wyróżniono prace:

Tamary Kardacz – SPS w Radziejowie,

Tanitty Kowalskiej – SP w Dębołęce,

Sebastiana Waloszka – SP w Kościelnej Wsi,

Olgi Walczak – SP w Izbicy Kuj.

Gimnazja:

I miejsce – Wiktorii Wąsikowskiej – PG w Topólce,

II miejsce – Aleksandrze Kubiak – PG w Witowie,

III miejsce – Annie Patyk - PG w Witowie.

Szkoły średnie:

I miejsce – Milenie Szklarskiej – ZS RCKU w Przemystce,

II miejsce – Darii Szklarskiej – ZSM w Radziejowie,

III miejsce – Patrycji Małek - – ZS RCKU w Przemystce.

Program artystyczny przygotowali uczniowie Mechanika, członkowie i sympatycy Szkolnego Klubu HDK PCK „Czerwona Róża”. Jak w klasycznych filmach zaczęto od mocnego akcentu, czyli inscenizacji bitwy pod Solferino (z prawdziwymi wystrzałami), a skończono małą katastrofą, czyli awarią sieci elektrycznej. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy i wzruszających piosenek z utworem „Jednego serca” Cz. Niemena na czele. Całość apelu można podsumować słowami: „Nie ma w życiu człowieka nic wspanialszego, niż kiedy jeden człowiek pomaga drugiemu, a szczególnie, gdy własną krwią ratuje mu zdrowie i życie.”              SK HDK PCK "Czerwona róża"

 • autor: /foto:Sylwester Wojciechowski
 • autor: Sylwester Wojciechowski

» „Wspomnienia o Józefie Górczyńskim”

„Wspomnienia o Józefie Górczyńskim”

ZAŁOŻYCIELU NASZEJ SZKOŁY,

ZASŁUŹONYM MIESZKAŃCU RADZIEJOWA

(1912-1994)

27.XI.14r. w świetlicy ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH im. Jozefa Piłsudskiego w Radziejowie odbyła się niezwykła uroczystość poświęcona założycielowi naszej szkoły, pierwszemu dyrektorowi – panu Józefowi Górczyńskiemu w 20-rocznicę śmierci.

Na uroczystości gościliśmy najbliższą rodzinę: córkę - panią Urszulę Korcz z mężem, panią Alicję Górczyńską, panią Agnieszkę Górczyńską, Bartka i Mikołaja Górczyńskich. Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Towarzystwa Miłośników Kujaw, nauczyciele i uczniowie ZSM w Radziejowie.

Montaż słowno-muzyczny został oparty na wspomnieniach tego wyjątkowego człowieka, działacza kulturalno-społecznego w Radziejowie. W programie wykorzystano wiersze i piosenki odzwierciedlające niezwykłe i pasjonujące życie pana Górczyńskiego. Wsłuchując się w teksty można było przez chwilę przenieść się w klimat czasów, w których żył i działał nasz bohater. W rolę dyrektora szkoły p. Górczyńskiego wcielił się uczeń kl. 2Taż, Hubert Woźniak. Piosenki śpiewały: Andżelika Romanowska, Ania Łęga z kl. 1Log., natomiast wiersze recytowały: Patrycja Szczepańska i Kasia Dąbrowska z kl. 2Taż. W czasie trwania imprezy goście mogli zobaczyć prezentację pamiątkowych zdjęć, dokumentującą bogaty życiorys Józefa Górczyńskiego, przygotowaną przez uczniów kl. 3Ti - Darka Rogalińskiego i Daniela Rejmana. Młodzi artyści swoimi występami wywołali wśród publiczności wiele wzruszeń.

Oprócz strawy duchowej, można było zasmakować wypieków przygotowanych przez uczniów z kl.3H pod kierownictwem pań Iwony Matuszak i Anny Darowskiej. Rozstaliśmy się w serdecznej atmosferze wspomnień o niezwykłym Człowieku…

Organizatorzy, opiekunowie Szkolnego Koła Różnych Form Artystycznych pragną serdecznie podziękować rodzinie pana Górczyńskiego za udostępnienie materiałów, a gościom za przybycie.

                                                                                                                   Aurelia Barczak

                                                                                                                    Karol Brzykcy

                                                                                                              Beata Gołębiewska

 

 • autor: nadesłane
 • autor: /foto:Sylwester Wojciechowski

» "Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2014"

26 listopada w Przysieku koło Torunia odbyła się gala Konkursu „Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2014”organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W konkursie brało udział 11 zakładów przetwórczych oraz 8 restauracji w tym 3 warsztaty szkół gastronomicznych.

Jednym z laureatów tego konkursu w Kategorii Restauracje został Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie, który zajął 3 miejsce za produkt „ Swojski chleb z szarym smalcem i ogórkiem”.

 

 • autor: nadesłane

» Koncert Galowy Festiwalu Piosenki Europejskiej

Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie zaprasza w dniu 24 października 2014 roku o godzinie 17.00 mieszkańców Radziejowa i okolic na Koncert Galowy III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Europejskiej. Festiwal odbędzie się w Radziejowskim Domu Kultury ul. Objezdna 40. Patronat Honorowy objął  Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Starosta Powiatu Radziejowskiego Henryk Gapiński i Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Radziejowskiego. W programie przewidziano ogłoszenie werdyktu jury, występy laureatów i gościa specjalnego JULII OLĘDZKIEJ laureatki nagrody GRAND PRIX poprzedniej edycji festiwalu, a jednocześnie finalistki programu telewizyjnego X-FACTOR i obecnej edycji MAM TALENT.
 

 • autor: nadesłane

» „Mleczna kraina”

          Uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Mechanicznych
w Radziejowie pod czujnym okiem opiekunów pani Katarzyny Matykiewicz
i Wioletty Chrzanowskiej od dwóch lat współpracują z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską Cuiavia w Inowrocławiu. Uwieńczeniem współpracy było przedsięwzięcie realizowane w szkole „Mleczna kraina”.  W ramach projektu uczniowie wykonywali plakaty promujące mleko jako pełnowartościowy produkt spożywczy oraz przygotowali prezentacje multimedialne. Ostatnim etapem był przeprowadzony 27 marca 2014 roku konkurs kulinarny „Mleczna kraina - potrawy z mleka i jego przetworów”. Celem konkursu było zachęcanie do propagowania i pogłębiania  wiedzy o mleku i produktach mlecznych, wykorzystywania ich w produkcji gastronomicznej oraz rozwijanie umiejętności sporządzania potraw z mleka. Uczestnicy mieli do przygotowania w ciągu dwóch godzin dwie potrawy.

Konkurs nie mógłby się odbyć bez sponsora OSM Cuiavia w Inowrocławiu, który przekazał nieodpłatnie produkty na ten cel, tj. mleko, twarogi, jogurty, kefiry, masło, śmietankę i śmietanę.

Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie: Katarzyna Matykiewicz, Ewa Estkowska, Iwona Matuszak. Jury oceniało

 • organizację pracy
 • technikę sporządzania potraw
 • smak
 • wykazanie się kreatywnością
 • zawartość w potrawie składników odżywczych
 • estetykę podania

Komisja wyłoniła laureatów konkursów

 • I miejsce – Bugalska Malwina i Daria Chałaj
 • II miejsce –Nowakowska Kamila i Nuszkiewicz Magdalena
 • III miejsce – Markiewicz Sylwia i Chrabąszcz Bartłomiej
 • Wyróżnienie – Funk Iwona i Rosińska Karolina, Wiśniewska Małgorzata i Bajerska Ewelina

Nagrodzeni otrzymali upominki z rąk Dyrekcji szkoły. Fundatorami nagród była Okręgową Spółdzielnię Mleczarską Cuiavia w Inowrocławiu i Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie.

Na zakończenie zaproszono gości i uczestników do degustacji potraw przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Jak podkreślali zaproszeni goście potrawy zachwyciły nie tylko wyglądem ale przede wszystkim smakiem.

 

  Organizatorzy: Katarzyna Matykiewicz, Wioletta Chrzanowska

   Nauczyciele ZSM w Radziejowie

 • autor: nadesłane

» „King of the stage”

III Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych Pomorza i Kujaw

„King of the stage”

W dniu 15 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Starosty Powiatu Radziejowskiego Henryka Gapińskiego odbył się III Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych „King of the stage”. Festiwal zorganizowali Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski, Jolanta Bałuk, Beata Gołębiewska. Oprawę techniczną festiwalu zapewnił Krzysztof Nejman muzyk, nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kujawskim lider zespołu „Equator”.

Na scenie zaprezentowały się zespoły rockowe oraz soliści ze szkół regionu Pomorza i Kujaw.  Organizatorzy powołali jury w składzie: przewodniczący Sławomir Jagas lider zespołu „Zdrowa Woda”, Beata Lipska  absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Tomasz Rozpendowski muzyk, lider zespołu ,,Malina Blues Band”, Elżbieta Lis i  Dariusz Jaskrowski  nauczyciele Szkoły Muzycznej w Radziejowie. Szeroki, różnorodny  repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową i aktorską oraz wysoki i wyrównany poziom uczestników spowodował, że jury miało „twardy orzech do zgryzienia”, tym bardziej, że przyznawało nagrody w dwóch kategoriach: zespoły oraz  soliści. Po burzliwych obradach wyłonieni zostali zwycięzcy przeglądu.

Nagrodę Grand Prix jury przyznało Dominice Balewskiej z IX L.O. w Toruniu. Paulina Rumińska z I L. O. w Toruniu zdobyła I miejsce, II miejsce przypadło Dominice Dreszler z IX L.O. w Toruniu natomiast laureatką III miejsca została Alicja Polnisiak z L.O w Lubrańcu. W kategorii zespół III miejsce zdobył Michał Walenciak z zespołem z Torunia. Laureaci II miejsca to zespół „Maniek Band” z Zespołu Szkół nr 2  w Aleksandrowie Kujawskim. Natomiast miejsce I zdobył zespół „True Live”z L.O. w Toruniu. Laureaci byli mile zaskoczeni atrakcyjnymi i cennymi nagrodami, które udało się ufundować dzięki hojnym sponsorom.

Pragniemy podziękować Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu za ufundowanie statuetki Grand Prix oraz  staroście Henrykowi Gapińskiemu i wicestaroście Jarosławowi Kołtuniakowi  za ufundowanie nagrody Grand Prix .Wyrażamy podziękowania dla posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke za ufundowanie statuetki laureatce I miejsca w kategorii solista oraz dyrektorowi Zespołu Szkół Mechanicznych Włodzimierzowi Kucowi za ufundowanie statuetki oraz nagrody laureatom I miejsca w kategorii zespół. Dziękujemy również pozostałym sponsorom w osobach:   prezesa Banku Spółdzielczego w Radziejowie Elżbiety Andrzejczak,  prezesa Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim Rafała Marciniaka,  dyrektora Banku Gospodarki Żywnościowej w Radziejowie Małgorzaty Wojciechowskiej –Francik, Renaty Szynkowskiej właścicielki sklepu „Office center”, Pawła Szynkowskiego właściciela sklepu „Bajt”. Stronę techniczną  i  merytoryczną festiwalu wsparła również   dyrektor Szkoły Muzycznej w Radziejowie  Lila Filutowska.  Dzięki uprzejmości Lidii Mireckiej dyrektora Zakładu Aktywności  Zawodowej w Radziejowie i Grzegorza Pietrzaka prywatnego przedsiębiorcy z Piotrkowa Kujawskiego  uczestnicy festiwalu podjęci byli obiadem w restauracji „ZAZ” natomiast Irena Ucińska ufundowała  znakomitą kolację gościom festiwalu w restauracji „Arkadia”.

Jesteśmy wdzięczni  nauczycielom współorganizującym ten festiwal  Beacie Gołembiewskiej za scenografię i oprawę informatyczną,  Jolancie Bałuk za oprawę informatyczną i współpracę Samorządu Uczniowskiego ZSM, naszemu kamerzyście Sylwestrowi Wojciechowskiemu oraz  Aleksandrze Wojciechowskiej wykonującej zdjęcia.

Trzeci  przegląd piosenki „King of the stage” zatoczył szerokim kołem region Pomorza i Kujaw, wyłonił uzdolnioną muzycznie młodzież regionu, pozwolił również na realizację charytatywnego celu przedsięwzięcia. Młodzieży ZSM będącej w trudnej sytuacji materialnej, zostanie udzielone wsparcie w postaci pomocy rzeczowej.

 • autor: Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski
 • autor: : Aleksandra Wojciechowska

» II miejsce dla "Mechanika"

„Nadgoplańskie przysmaki z domowej wędzarni”

wśród najlepszych smaków

Pomorza i Kujaw 2013

14.11.2013 r. uczennice z Zespołu Szkół Mechanicznych III klasy Technikum Usług Gastronomicznych: Katarzyna Lewandowska i Natalia Lisota wraz z opiekunami Anną Alwin i Aleksandrą Walczak, wzięły udział w VIII Wojewódzkim Konkursie „Najlepszy  Regionalny Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2013”, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Oddziału Toruńskiego przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego. Kapituła  Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego oceniała: wysoką jakość, wartość odżywczą i zdrowotną , estetykę oraz oryginalność receptur potraw. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: „zakłady przetwórcze przemysłu spożywczego” i „restauracje”. Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem Pana Edmunda Kośnika Przewodniczącego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Oddziału Toruńskiego przyznała w kategorii „restauracje” II miejsce naszej potrawie „Nadgoplańskie przysmaki z domowej wędzarni”. Okazuje się, że po raz trzeci z rzędu kulinarny kunszt naszych uczniów, kształcących się w zawodach gastronomicznych został dostrzeżony i doceniony, co niewątpliwie świadczy o jakości kształcenia w naszej placówce w zawodach gastronomicznych. Jest to dla nas tym większe wyróżnienie, iż rywalizowaliśmy w kategorii „restauracje” z 10 profesjonalnymi lokalami gastronomicznymi i 3 szkołami gastronomicznymi z województwa. Kapituła oceniała w sumie 36 produktów i potraw.

Zwycięzcy otrzymali statuetki i będą mogli zaprezentować swoje wyroby na stoisku Kujaw i Pomorza podczas corocznych targów Grune Woche w Berlinie w 2014 r.

Konkurs promuje najlepsze produkty wytworzone w województwie oraz ma na celu kultywowanie dziedzictwa kulinarnego regionu. W trakcie trwania konkursu uczestnicy przekazali prezentacje multimedialne zawierające materiał informacyjny o szkołach, restauracjach, zakładach przetwórczych. Dla nas prezentację multimedialną wykonał Sylwester Wojciechowski nasz nieoceniony fotograf. Na stole degustacyjnym w  Centrum Konferencyjnym „ Daglezja” w Przysieku nasza grupa prezentowała: „ Pierś z indyka zapiekaną w skórce z dyni”, „Pierś z gęsi owsianej zapiekaną w dyni”, „ Zielone śledzie” oraz „Nadgoplańskie przysmaki z domowej wędzarni”. W 2011 r. nasza szkoła w VI edycji konkursu stanęła na podium zajmując I miejsce za potrawę „Królik po Witowsku”, w VII edycji wyróżniono potrawę „Przepiórcze i gołębie słodkości”.  W 2013r. w VIII edycji „Mechanik” znów na podium wśród najlepszych smaków Pomorza i Kujaw. Życzymy  uczniom naszej szkoły, aby dalej pod naszym kierunkiem kształtowali umiejętności kulinarne i wydobywali z potraw te niepowtarzalne smaki, które zostaną docenione przez profesjonalistów branży gastronomicznej.

 • autor: Anna Alwin i Aleksandra Walczak
 • autor: Sylwester Wojciechowski

» NA EUROPEJSKĄ NUTĘ W MECHANIKU

W piątek, 4 października br., w Radziejowskim Domu Kultury odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Europejskiej zorganizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Starosta Powiatu Radziejowskiego Henryk Gapiński i Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Radziejowskiego. Organizatorami byli nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie: Wioletta Chrzanowska, Karol Brzykcy i Krzysztof Chrzanowski. Nad aranżacją sceny czuwała Pani Beata Gołębiewska. Do finału tegorocznego festiwalu zakwalifikowało się 38 uczestników nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale także z innych miejscowości takich jak: Wałcz, Ostrów Wielkopolski, Zielona Góra, Konin, Warszawa, Śrem, Kielce, Wrocław, Kutno, Kurzętnik, Szczecin i innych. Nie zabrakło również wykonawców z naszego regionu. Festiwal miał formę konkursową w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Celem festiwalu była prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania piosenek, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych młodych wokalistów amatorów, doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi i ojczystym. Profesjonalne jury pracowało w składzie:
Przewodniczący - Jacek Beszczyński - muzyk, kompozytor, wokalista z Torunia
Danuta Wielgosz - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie
Artur Grudziński - pianista, kompozytor i aranżer z Bydgoszczy

Podczas przesłuchań uczestników jury oceniało warunki głosowe, dobór repertuaru, interpretację utworów, ogólny wyraz artystyczny, muzykalność,  poprawność pod względem językowym i dykcyjnym. Po przesłuchaniach uczestników festiwalu jury postanowiło przyznać:

Grand Prix – Julii Olędzkiej ze Świecia

w kategorii szkoły gimnazjalne:

Pierwsze miejsce – Agacie Buczkowskiej z Wałcza

Trzecie miejsce – Marcie Kręplewskiej z Radziejowa

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

Pierwsze miejsce – Jakubowi Ciesielskiemu z Kowalewa Pomorskiego

Drugie miejsce – Natalii Młodzik z Radziejowa

Drugie miejsce – Natalii Mathia z Tucholi

Trzecie miejsce – Dagmarze Maciejewskiej ze Świecia

Jury przyznało wyróżnienia:

Mai Kaczyńskiej z Włocławka

Michaeli Maciejewskiej ze Świecia

Jakubowi Rybczyńskiemu ze Świecia

Julii Bartkowiak ze Śremu

Malwinie Balcerak z Brześcia Kujawskiego

Magdalenie Chołuj z Kielc

Zuzannie Jasińskiej z Torunia

Malwinie Zielińskiej z Włocławka

O godzinie 17:00 w Radziejowskim Domu Kultury odbył się  Koncert Galowy Festiwalu, podczas którego zaprezentowali się najlepsi uczestnicy festiwalu. Młodzi artyści otrzymali nagrody oraz burzliwe oklaski od publiczności.

Festiwal nie mógłby się odbyć bez wsparcia lokalnych przedsiębiorców  i organizacji. Dziękujemy za to, że od wielu lat możemy liczyć na pomoc podczas organizacji festiwalu oraz wsparcie finansowe działań szkoły. Organizatorzy szczególnie podziękowania kierują do:

 • Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Ewy Mes,
 • Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego,
 • Starostwa Powiatowego w Radziejowie,
 • Gminy Radziejów,
 • Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim,
 • Ośrodka Hodowli Zarodowej Osięciny sp. z o. o. w Osięcinach,
 • Proszkowni Mleka sp. z o. o. Grupa LACPOL w Piotrkowie Kujawskim,
 • Banku Spółdzielczego w Radziejowie,
 • Banku BGŻ S.A. oddział w Radziejowie,
 • Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Radziejowskiego,
 • Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy,
 • Hurtowni Materiałów Budowlanych GEMINI s. c. Radosław i Bogumił Olejnik w Radziejowie,
 • Zakładu Transportu Handlu i Usług Benedykt Rakowski w Osięcinach,
 • Firmy ZŁOMSTAL Halina Królikowska w Nowym Dworze,
 • Firmy Handlowo–Usługowej FROST Dariusz i Katarzyna Kurkiewicz w Skibinie,
 • Piekarni ALS w Radziejowie,
 • Zakładu Cukierniczo-Piekarniczego AS Adam i Sławomir Wiśniewscy w Piotrkowie Kujawskim,
 • PPHU Madagier sp. j  J. Trawińska E. Pawlak w Czołowie,
 • M&K sp. c Mariola Graczyk Benedykcińska Karol Benedykciński Broniewek 32,
 • Zakładu Aktywności Zawodowej w Radziejowie,
 • Radziejowskiego Domu Kultury,
 • Komitetu Rodzicielskiego przy Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie.

Laureaci byli mile zaskoczeni atrakcyjnym i cennymi nagrodami. Młodzi artyści i ich opiekunowie podkreślali wysoki poziom artystyczny festiwalu i bardzo dobrą organizację. Uczestnicy z żalem wyjeżdżali z Radziejowa zapewniając, że wrócą za rok, aby wziąć udział w kolejnej edycji festiwalu.

 • autor: Organizatorzy
 • Agata Buczkowska - Wałcz - I miejsce – szkoły gimnazjalne
 • Dagmara Maciejewska - III miejsce szkoły ponadgimnazjalne...
 • Dionizy Wojciechowski (Z-ca Wójta Gminy Radziejów),...
 • Henryk Gapiński Starosta Powiatu Radziejowskiego, Agata...
 • Jakub Ciesielski - I miejsce – szkoły ponadgimnazjalne –...
 • Julia Bartkowiak - Wyróżnienie - Śrem
 • Julia Olędzka - Świecie (Grand Prix festiwalu)
 • Julia Olędzka - Świecie (Grand Prix festiwalu)
 • Magdalena Chołuj - Wyróżnienie - Kielce
 • Maja Kaczyńaka - Wyróżnienie - Włocławek
 • Małgorzata Wojciechowska dyrektor Banku BGŻ oddział w...
 • Marta Kręplewska - Radziejów - III miejsce – szkoły...
 • Natalia Mathia - Tuchola - II miejsce – szkoły...
 • Natalia Młodzik - Radziejów - II miejsce – szkoły...
 • Wyróżnieni
 • Prowadzący festiwal - Krzysztof Szaradowski
 • Zwycięzcy festiwalu wraz z organizatorami
 • Widownia
 • Widownia
 • Przed koncertem galowym
 • autor: Archiwum ZSM

» Koncert Galowy w ZSM

Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie zaprasza na Koncert Galowy II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Europejskiej, który odbędzie się 4 października 2013 roku o godzinie 17:00 w Radziejowskim Domu Kultury. Patronat honorowy nad koncertem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Starosta Powiatu Radziejowskiego Henryk Gapiński i Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Radziejowskiego. Organizatorami są nauczyciele ZSM: Wioletta Chrzanowska, Karol Brzykcy i Krzysztof Chrzanowski. Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania piosenek, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych młodych wokalistów, doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi i ojczystym.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Radziejowa i okolic na Koncert Galowy Festiwalu w najbliższy piątek o godzinie 17:00 do Radziejowskiego Domu Kultury.

 • autor: Organizatorzy

» "Dzień z Podravką" - pokaz kulinarny Marcina Jabłońskiego

”Dzień z Podravką” w Radziejowie!

5 czerwca 2013 roku na zaproszenie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie w restauracji ZAZ, odbyły się III warsztaty i konkurs III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Kulinarnego ”Dzień z Podravką”.

”Dzień z Podravką” to warsztaty i konkurs skierowane do uczniów i nauczycieli szkół gastronomicznych z terenu całej Polski. Trzecia edycja projektu dotyczy kuchni śródziemnomorskiej, w szczególności chorwackiej. Kulinarne spotkania „Dzień z Podravką” odbywają się raz w miesiącu od kwietnia do grudnia 2013 roku, z przerwą wakacyjną. W każdej z siedmiu zakwalifikowanych szkół mają identyczny przebieg. Składają się z dwóch etapów.

W pierwszym etapie - pokazie - uczestnicy oraz zaproszeni goście poznają produkty oraz techniki gotowania stasowane w kuchni śródziemnomorskiej. Podczas pokazu z elementami warsztatów uczestnicy wraz z Mistrzem Kulinarnym Marcinem Jabłońskim przygotowują spektakularne potrawy z terenu Morza Śródziemnego.

W Radziejowie Marcin Jabłoński uczył między innymi jak wybiera się najlepsze owoce morza – ostrygi, mule, krewetki. Jak sprawdza się ich świeżość, jak i z czym je podawać.

Bardzo aktywny udział w pokazie brali nie tylko uczniowie, ale również zaproszeni goście – Henryk Gapiński, starosta radziejowski, Jarosław Kołtuniak, wicestarosta radziejowski, Arleta Brochocka-Śliwiak, sekretarz gminy Radziejów, Dionizy Wojciechowski, z-ca wójta gminy Radziejów, Lidia Mirecka, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej, Irena Ucińska z restauracji " Arkadia",  Robert Gralak z restauracji „Gościniec”, Paweł Śrubas, lokalny potentat mediowy, Sylwester Wojciechowski, nauczyciel oraz fotograf szkolny, Anna Alwin, inicjatorka spotkania, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz nauczyciele z „Mechanika”. Bardzo sprawnie otwierał ostrygi i obierał karczocha również Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych – Włodzimierz Kuc.

Uczestnicy wspólnie z Marcinem przegotowali: mule na kilka sposobów – z pomidorowym makaronem spaghetti, z białym winem w śmietanie, krewetki black tiger 16/20 grillowane podane na miksie sałat musztardowych z salsa truskawkowo-balsamiczną. Podczas przygotowywania risotto ze szparagami omówiono rodzaje ryżu, techniki gotowania, etapy dodawania składników, obróbkę szparagów. Uczestników warsztatów zachwyciły zaprezentowane kwiaty jadalne, świeże zioła i kiełki.  Niektóre były dla nich całkowitą nowością jak koper morski, czerwona i zielona bizuna lub oregano diabolo. Na naszym stole gościły też dobrze znane z ogródków kwiaty jadalne takie jak nasturcja, ogórecznik i czarnuszka. Usłyszeliśmy o ich nie zawsze oczywistych a ciekawych zastosowaniach. Marcin pokazał też zapomniane a teraz powracające warzywa jak topinambur i skorzonera.

Drugi etap stanowił  konkurs. Sześć trzyosobowych drużyn zmagało się o przejście do finału projektu, przygotowując przystawkę oraz danie główne na bazie nowo nabytej wiedzy i umiejętności. Tym razem najlepsze okazały się: Julita Gralak, Ewelina Pawłowska i Oktawia Sosnowska. Laureatki konkursu w Radziejowie otrzymały miedzy innymi kosze produktów firmy Podravka oraz luksusowe akcesoria kuchenne firmy Fackelmann, ale przede wszystkim awansowały do wielkiego finału, który odbędzie się w styczniu 2014 r w Warszawie w Centrum Techniki Kulinarnej Doram. W finale uczestnicy projektu rywalizować będą o tytuł najlepszej drużyny i najlepszego kucharza III edycji. Ponadto zostanie wybrany najaktywniejszy nauczyciel oraz szkoła III edycji.

W radziejowskim konkursie jury wyróżniło również: Natalię Lisotę, Katarzynę Kwiatkowską i Katarzynę Lewandowską za przygotowanie bardzo interesującej przystawki.

Dużą niespodzianką dla wszystkich był przyjazd do Radziejowa Pana Krzysztofa Ogrodnika – Prezesa Fackelmann Polska oraz Marka Rowińskiego, Dyrektora Handlowego Fackelmann Polska. Panowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, ale także uważnie przyglądali się uczestnikom, wśród których w przyszłości wybierzemy „ kulinarną twarz” firmy Fackelmann. Jak zapewnili nie jest to ostatnia wizyta na warsztatach.

Ponieważ jest to już III Edycja Projektu „ Dzień z Podravką” organizatorzy tak jak w poprzednich latach mają nadzieję, iż dzięki warsztatom uczestnicy projektu nie tylko nowe produkty i potrawy, ale także świeżo zdobyta wiedza znacząco zwiększyć atrakcyjność zawodową  uczestników  projektu na rynku pracy. 

Więcej informacji dotyczących projektu znajdziecie na profilu FB „Dzień z Podravką".

Wszystkich naszych czytelników zachęcamy do logowania na profil akcji. Logować należy się poprzez dodanie do swojego profilu „Dzień z Podravką" jako „ ulubione". Znajdziecie tam wiele interesujących informacji i receptur dotyczących kuchni śródziemnomorskiej. Ponadto co kilka tygodni ogłaszane są interesujące konkursy dla całej społeczności FB. Na zwycięzców czekają nagrody niespodzianki.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony naszego wspaniałego kucharza Marcina Jabłońskiego – www.mjablonski.pl

 • autor: Aleksandra Ciszewska, Twórca Projektu „ Dzień z Podravką”
 • autor: Sylwia Radzimska-Kubisiak/Sylwester Wojciechowski

» Pokaz kulinarny Marcina Jabłońskiego

Na zaproszenie Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie 5 czerwca br. o godzinie 9.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Radziejowie odbędzie się pokaz kulinarny kuchni śródziemnomorskiej w wykonaniu Marcina Jabłońskiego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Kulinarnego dla Szkół Gastronomicznych oraz Restauratorów "Dzień z Podravką".

Marcin Jabłoński - utytułowany kucharz, laureat i uczestnik wielu konkursów kulinarnych odbywających się w Polsce i za granicą, między innymi w Niemczech, Meksyku, Brukseli i Japonii.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w najlepszych restauracjach w Polsce i na Świecie. Pracował m.in. w Hotelu Bristol w Warszawie, restauracji Concept 13 należącej do grupy Likus, a także w restauracji Hotel Cheato La Chafre Rozel Bay, Jersey w Anglii – nagrodzonej najbardziej prestiżową nagrodą w świecie gastronomii – Michelin Guide, top 200 restauracji *** rosettes. Znany jest szerszej publiczności z licznych wystąpień w programach “Kawa czy Herbata” w TVP1 oraz z międzynarodowych imprez kulinarnych. Ogromny talent Marcina Jabłońskiego doceniła między innymi firma Villeroy&Boch. To jego pokazy kulinarne towarzyszyły wprowadzeniu na rynek polski nowych produktów firmy.

Zajmuje się modernist cuisine. Pracuje na produktach zdrowych, sprawdzonych, a przede wszystkim ekologicznych. Posiada własne ekologiczne gospodarstwo pod Warszawą. Swoją pasją uwielbia dzielić się z innymi ludźmi prowadząc warsztaty kulinarne dla dorosłych, ale także dla dzieci. Uważa że: gotowanie to wspaniały zawód, trzeba włożyć trochę serca w to co się robi i można zadowolić naprawdę wiele osób.

» Apel poświęcony Janu Pawłowi II

Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy ósmą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych im. J. Piłsudskiego w Radziejowie przygotowała apel poświęcony Ojcu Świętemu. Tematem inscenizacji była rozmowa Papieża z Ali Agca w celi więziennej.

Inscenizacja została przedstawiona również w kościele Ojców Franciszkanów w Radziejowie, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dnia 7 kwietnia 2013 r.

W ten sposób pragnęliśmy ukazać życie Jana Pawła II przepełnione wiarą, nadzieją i miłością.

W postać Papieża wcielił się Przemysław Witkowski, Ali Agca – Remigiusz Tychólski, strażnik - Patryk Stańczak, śpiew – Kalina Stasiak i Milena Szczerbiak, akompaniament – Damian Nadolski (gitara) i Adam Konopski (akordeon), narrator – Katarzyna Łąkowska.

Apel przygotowany pod kierunkiem Zbigniewa Kozłowskiego, Beaty Gołębiewskiej i Arkadiusza Włodarskiego.

 • autor: Sylwester Wojciechowski

» II Regionalna Prezentacja Potraw Staropolskich z Aranżacją Stołu

     W dniu 06 marca 2013r. zabrzmiał sygnał łowiecki „Powitanie” i rozpoczął II kulinarne i myśliwskie  święto szkół Pomorza i Kujaw, które  zorganizowały Anna Alwin, Aleksandra Walczak, Wanda Marynowska. Szkoły regionu Pomorza i Kujaw rywalizowały w teście z wiedzy ekologiczno -łowieckiej oraz prezentując potrawy staropolskie z aranżacją stołu.

     Nad częścią konkursu związaną z łowiectwem czuwali myśliwi, z którymi „Mechanik” współpracuje od lat, na czele z Sekretarzem Okręgowej Rady  Łowieckiej we Włocławku Benedyktem Mordzakiem oraz Prezesem Wojskowego Koła Łowieckiego „Przyjemność” nr 216 Marianem Gniadkiem, który jest pomysłodawcą i fundatorem pamiątkowych medali dla laureatów. Staropolskie smaki, atrakcyjność i receptury  potraw oraz aranżację stołu oceniało jury powołane przez organizatorów w składzie: Przewodniczący Łukasz Lewandowski restaurator, właściciel restauracji  „Na skarpie”, Benedykt Mordzak Sekretarz Okręgowej Rady Łowieckiej we Włocławku oraz Urszula Rosół Przewodnicząca Powiatowego Koła Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem której, Koło Gospodyń Wiejskich z Czołowa przygotowało staropolski poczęstunek dla gości i uczestników.  

     Owocna współpraca z myśliwymi Koła Łowieckiego „Przyjemność nr 216” sprawiła, że brzmienia sygnału łowieckiego na prezentacji potraw nie zabrakło, a jej efektem było zdobycie I miejsca z wiedzy ekologiczno-łowieckiej przez Marcina Prybackiego ucznia IV klasy technikum żywienia i gospodarstwa domowego z naszej szkoły. Po długich naradach i degustacji potraw jury przyznało wyróżnienie dla „ Mechanika” za najbardziej wyszukaną potrawę. Kulinarny kunszt Marcina Prybackiego w potrawach: „Bażant” w zielonej skórce oraz „Gołębie i przepiórcze słodkości” został dostrzeżony i zauważony. „Toruński  Gastronomik” zachwycił aranżacją stołu i zdobył I miejsce w tej kategorii. Laureatom zostały ufundowane atrakcyjne nagrody dzięki hojnym sponsorom, którym wyrażamy gorące podziękowania. Fundatorami statuetek dla wszystkich szkół oraz dekoracji są: „Firma Gemini” oraz  Dyrektor Banku Gospodarki Żywnościowej w Radziejowie Małgorzata Wojciechowska – Francik. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i ufundowanie nagród dla laureatów konkursu Staroście Henrykowi Gapińskiemu,  Wicestaroście Jarosławowi Kołtuniakowi, Dyrektorowi ZSM Włodzimierzowi Kucowi,  Wójtowi Gminy Radziejów Markowi Szuszmanowi, Prezes Banku Spółdzielczego w Radziejowie Elżbiecie Andrzejczak,  Prezesowi Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kuj. Rafałowi Marciniakowi, Sekretarzowi  Okręgowej Rady Łowieckiej we Włocławku Benedyktowi Mordzakowi  oraz  Joannie Ossowskiej reprezentującej Wyższą Szkołę Gospodarki  w Bydgoszczy za ufundowanie upominków dla  szkół. Wyrażamy również podziękowania Beacie Gołembiewskiej, Ewie Pawlak za dekoracje Auli, Arkadiuszowi Włodarskiemu za oprawę techniczną, Sylwestrowi Wojciechowskiemu  za wykonanie zdjęć i pokaz multimedialny. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy i goście zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci potraw z dziczyzny w wykonaniu restauracji „Na Skarpie” oraz potraw staropolskich nad przygotowaniem których czuwała Zofia Kwiatkowska Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Czołowie. Wykwintny smak i różnorodność potraw zaskoczyła myśliwych, zaproszonych gości, także z branży gastronomicznej koneserów sztuki kulinarnej. Przewodniczący jury Łukasz Lewandowski nie żałował pochwał potrawom staropolskim przygotowanym na stołach konkursowych, które również degustowali zaproszeni goście.  Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Lewandowskiemu i Pani Urszuli Rosół za wykwintny poczęstunek. Surowce z dziczyzny zawdzięczamy podłowczemu Wojskowego Koła Łowieckiego „Przyjemność” Józefowi Grzegorzewskiemu, z którym współpracuje koło ekologiczno  - łowieckie i koło biologiczne działające w „Mechaniku” prowadzone przez organizatorów.

     Na koniec zabrzmiał  sygnał łowiecki „Pożegnanie” zwane „Darz Bór”  pożegnał szanownych gości i uczestników ze szkół Pomorza i Kujaw. Osiągane regionalne sukcesy gastronomiczne w tym konkursie jak i na szczeblu wojewódzkim świadczą, o tym, że  uczniowie z kierunków gastronomicznych w „Mechaniku” osiągający również bardzo dobre wyniki w egzaminach zawodowych mogą zostać dostrzeżeni przez znawców sztuki kulinarnej, mają  możliwości rozwoju i prezentacji kulinarnego kunsztu na szczeblu regionalnym i wojewódzkim oraz dzięki szkoleniom pod okiem uznanych autorytetów kuchni polskiej, zanim wejdą na rynek pracy.

 • autor: Anna Alwin, Aleksandra Walczak, Wanda Marynowska
 • Marcin Prybacki
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu
 • Zespół Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Toruniu
 • Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie
 • Zespół Szkół nr 2 z Aleksandrowa Kujawskiego
 • Zespół Szkół w Skępem
 • autor: Sylwester Wojciechowski

» Kobieca sekcja piłki siatkowej w Radziejowie

Z inicjatywy Oli Wielgopolan w maju 2012 roku została reaktywowana drużyna kobiet, która weszła w skład sekcji piłki siatkowej stowarzyszenia TKKF Radziejowianka. Drużynę tworzą zawodniczki z miasta i gminy Radziejów: Ola Wielgopolan, Justyna Rogiewicz, Aleksandra Wojciechowska, Julia Kowalska, Ilona Adamowicz, Izabela Wiśniewska, Katarzyna Dzierżawska, Anna Igła, Patrycja Pakulska i Justyna Pietrzak. Na prośbę inicjatorki trenerem został nauczyciel Zespołu Szkół Mechanicznych Sylwester Wojciechowski. Kobiety biorą udział w Regionalnej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet, której organizatorem jest Akademicki Związek Sportowy Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej we Włocławku. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny z: Lipna, Włocławka, Sompolna, Skępego i Bytonia.

14 lutego 2013 r. Henryk Gapiński, starosta radziejowski wręczał drużynie kobiet stroje sportowe.

 • autor: Sylwester Wojciechowski
 • autor: Andrzej Łodygowski

» „Mechanik” na podium w II Regionalnym Przeglądzie Piosenki „King of the stage”

        W Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie, 31 stycznia 2013r. odbył się II Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych „King of the stage”. Festiwal zorganizowali Anna Alwin i Zbigniew Kozłowski. Oprawę techniczną festiwalu zapewnili:  Krzysztof Nejman muzyk, nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kuj, lider zespołu „Equator” oraz Arkadiusz Włodarski. Na scenie zaprezentowały się zespoły rockowe, soliści, duety ze szkół regionu Pomorza i Kujaw. Organizatorzy powołali jury w składzie: Beata Lipska, przewodnicząca  absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Jacek Deręgowski, muzyk, lider zespołów: „PS 150” i „Sampler”, Kamila Sikorska, Dariusz Jaskrowski i Robert Stranc, nauczyciele Szkoły Muzycznej w Radziejowie.

          Szeroki, różnorodny  repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową i aktorską oraz wysoki i wyrównany poziom uczestników spowodował, że jury miało „twardy orzech do zgryzienia”, tym bardziej, że przyznawało nagrody w dwóch kategoriach: zespoły oraz duety i soliści. Po burzliwych obradach wyłonieni zostali zwycięzcy przeglądu. Nagrodę Grand Prix jury przyznało Dorocie Wróblewskiej z III L. O. w Inowrocławiu. „Mechanik” również na podium, Kalina Stasiak wyśpiewała III miejsce w kategorii duety i soliści. Weronika Lewandowska z IX L. O. w Toruniu zdobyła II miejsce, natomiast I przypadło Patrycji Jakubiak z L.O. w Lubrańcu. W kategorii zespół III miejsce przyznano zespołowi „Coffe Brake” z L.O. w Rypinie. Laureaci II miejsca to zespół „Maniek Band” z Zespołu Szkół nr 2 w Aleksandrowie Kuj. Natomiast miejsce I zdobył zespół „No Way” z L.O. w Izbicy Kujawskiej.

          Laureaci byli mile zaskoczeni atrakcyjnymi i cennymi nagrodami, które udało się ufundować dzięki hojnym sponsorom. Pragniemy podziękować Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Radziejowie, Elżbiecie Andrzejczak za ufundowanie nagrody Grand Prix. Dziękujemy również pozostałym sponsorom w osobach: Pana Starosty Henryka Gapińskiego, Pana Wicestarosty Jarosława Kołtuniaka, Pana Marka Szuszmana Wójta Gminy Radziejów, Pana Dyrektora ZSM Włodzimierza Kuca, Pana Prezesa Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim Rafała Marciniaka, Pani Dyrektor Banku Gospodarki Żywnościowej w Radziejowie Małgorzacie Wojciechowskiej – Francik. Stronę techniczną i merytoryczną festiwalu wspierała również  Pani Dyrektor Szkoły Muzycznej w Radziejowie Lila Filutowska. Wyrażamy również podziękowania Stowarzyszeniu Radziejowskiego Towarzystwa Miłośników Muzyki, Salonowi „Play”, Firmom „Gemini”, „Agmar”, „Bajt” i „Office Center” w Radziejowie. Dzięki uprzejmości Pani restaurator Ireny Ucińskiej  i Pana Grzegorza Pietrzaka prywatnego przedsiębiorcy z Piotrkowa Kujawskiego  uczestnicy festiwalu podjęci byli  obiadem  w restauracji „Arkadia”. Pani Irena Ucińska ufundowała również znakomitą kolację gościom festiwalu. Jesteśmy wdzięczni  nauczycielom współorganizującym ten festiwal  Pani Beacie Gołembiewskiej za scenografię Pani Jolancie Bałuk za oprawę informatyczną, naszemu fotografowi Sylwestrowi Wojciechowskiemu oraz kamerzyście Krzysztofowi Rosińskiemu.

          Drugi przegląd piosenki „King of the stage” zatoczył szeroki krąg w regionie Pomorza i Kujaw. Zespół Szkół Mechanicznych został wyróżniony w regionie w branży gastronomicznej na konkursie „Najlepszy Wyrób Gastronomiczny Pomorza i Kujaw”, a nie dalej jak 31 stycznia stanął na podium w festiwalu muzycznym. Mamy wielu uzdolnionych uczniów, którym pozwalamy się rozwijać, więc życzymy sobie i naszej szkole, aby dalej podbijała region.

 • autor: Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski
 • Dorota Wróblewska, grand prix, LO w Inowrocławiu
 • Karolina Stasiak, III miejsce w kategorii solista, Zespół...
 • "No Way", I miejsce w kategorii zespół, LO w Izbicy...
 • autor: Sylwester Wojciechowski

» „Wigilia łączy”

        Grudzień to magiczny miesiąc, czekamy na niego wszyscy, jesteśmy wtedy bardziej radośni, lepsi i wrażliwsi na potrzeby innych. W szkole współczesnej coraz więcej podejmuje się prób i eksperymentów mających na celu uaktywnienie uczniów w procesie nauczania, wychowania i uspołecznienia. Cechą nieodzowną jest pozytywny stosunek do ludzi, który w tradycji humanistycznej najpełniej określa człowieka.

        Ogromne znaczenie ma okazywana przez młodzież wrażliwość na wszelkie symptomy krzywdy i niesprawiedliwość oraz choroby. Wyrazem takiej wrażliwości jest zainteresowanie osobami chorymi przebywającymi w Radziejowskim szpitalu na Oddziale Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym łącznie z organizowaniem dla nich pomocy.

        Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie od lat przygotowują dla przebywających tam osób upominki świąteczne. Także w tym roku przy pomocy nauczycieli: Iwony Matuszak, Anny Darowskiej, Czesława Tarneckiego i Grzegorza Matuszaka uczniowie z klas II H i IV Tg wykonali prezenty.

 • autor: Sylwester Wojciechowski

        7 grudnia 2012 r. udaliśmy się do szpitala. Dla nas nauczycieli i wszystkich uczniów były to bardzo wzruszające chwile. Podziwialiśmy to, że w tak wymęczonym chorobami ciele mieszka tak silny duch. Co istotne, ludzie w starszym wieku, mimo trudnych przejść i przeżyć nie czuja zgorzknienia. Maja za to dystans do rzeczywistości i wielkie poczucie humoru. To Im oddajemy szacunek i podziwiamy.

        W serdecznej i iście rodzinnej atmosferze odbyło się spotkanie wielopokoleniowe, śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy. Uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji od pań i panów dotyczących tradycji wigilii i Świąt Bożego Narodzenia i ich życiu. Utwierdzili młodych ludzi w przekonaniu, że warto pomagać – bo w życiu najważniejszy jest człowiek, bo każdy człowiek jest częścią społeczeństwa, bo każdemu człowiekowi należy się szacunek, godność i miłość. Dodatkową atrakcją była deklamacja wierszy o tematyce najpiękniejszych dni w roku – Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

        A, że święta to Mikołaj i prezenty obdarowaliśmy osoby tam przebywające stroikami świątecznymi i pierniczkami wykonanymi przez uczniów „Mechanika”. Niesiona przez uczniów ZSM w Radziejowie pomoc osobom potrzebującym jest szczególnie pożądana z wychowawczego punktu widzenia, ponieważ świetnie przygotowuje do pełnienie w przyszłości roli matki i ojca, żony i męża.

        Chęć niesienia pomocy, serdeczność, uśmiech i zrozumienie to emocje, które określają naszych uczniów. Czyny te budują nasze belfrowskie serca, dla takich chwil warto być nauczycielem. Warto przytoczyć słowa Jana Pawła II, które oddaja w całości sens niesienia pomocy: „Niechaj w pracy wychowawczej wszyscy zaangażowani w nią ludzie, poczują się związani najpiękniejszym zadaniem – zadaniem: cierpliwego i pełnego spokojnej mądrości ukazywanie dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę”.

 • autor: Iwona, Grzegorz Matuszak

» Kucharze z Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie na Warsztatach Kulinarnych „Tradycyjne Produkty –Nowoczesna Kuchnia Polska”

        Grupa z „ Mechanika” w składzie dwóch nauczycieli Anny Alwin i Aleksandry Walczak oraz dwóch uczniów z technikum żywienia i gospodarstwa domowego Marcina Prybackiego i Macieja Krauza zakwalifikowała się do udziału w warsztatach kulinarnych „ Tradycyjne Produkty–Nowoczesna Kuchnia Polska”, prowadzonych w ramach projektu „ Żywność wysokiej jakości. Krótsza droga od producenta do konsumenta”, realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Warsztaty odbyły się w dniach 25 i 26 września 2012r.
      W malowniczo położonej w Elgiszewie „Osadzie Karbówko” spotkało się dziesięć zakwalifikowanych  szkół z województwa  kujawsko-pomorskiego, aby pod kierunkiem pasjonatów i znawców produktów regionalnych, autorów książek i programów kulinarnych Dariusza Szymańskiego i Eugeniusza Mientkiewicza oraz koordynatora projektu Zofii Winawer, doskonalić, a nawet  „ celebrować” umiejętności kulinarne, wymieniać doświadczenia  i kształtować „ kulinarny kunszt”. Uczniowie mieli okazję wykonać nie tylko „ kreacje kulinarne” prowadzących warsztaty, ale także zaprezentować własne autorskie potrawy, które nie mogły być odzwierciedleniem znanych przepisów z książek kulinarnych. Warsztaty stały się platformą wymiany myśli, smaków,  umiejętności ,a także improwizacji w łączeniu surowców i wydobywaniu smaków, a uczniowie z „Mechanika" w konwersacjach i dyskusjach z szefem szkolenia Eugeniuszem Mientkiewiczem zaznaczyli szczególnie swoją obecność wśród pozostałych uczestników.
      W leśniczówce wtopionej w naturę wrzało od pomysłów, modyfikacji dań ,dyskusji na temat czym uczestnicy warsztatów zachwycą szefów szkolenia kulinarnego. Pierwszego dnia  na przygotowanych stanowiskach królowały dania przygotowane według przepisów organizatorów min. „Śledź na gruszkowym musie  z boczkiem” ,” Zupa jabłkowa z bursztynem”, „Pierś kacza z sosem z pigw” a nasz zespół wylosował „Przepiórki w cieście francuskim z farszem z wątróbki i zieleniny”.  Podana do degustacji potrawa zniknęła z talerzy „w mgnieniu oka” a szef warsztatów Eugeniusz Mientkiewicz chwalił soczystość mięsa i wybornie przygotowany farsz. Nasza grupa wykonała swoje autorskie danie drugiego dnia warsztatów pod bacznym okiem szefów szkolenia kulinarnego. Marcin z Maciejem przygotowali „Gęsią pierś z farszem rzepowo-chrzanowym”.  Wykonanie ,smak i dekoracja potrawy zachwyciły znawców sztuki kulinarnej, a szczególnie  Dariusza Szymańskiego zainteresowały autorskie sosy wykonane do przygotowanej potrawy przez  naszych kucharzy: śliwkowy z czekoladą i chilli oraz pomarańczowy z koperkiem.
       Z żalem, jeszcze w emocjach i z zapałem do dalszej pracy w kształtowaniu umiejętności kulinarnych i reprezentowania „Mechanika” w regionie i województwie opuszczaliśmy malowniczą „Osadę Karbówko”. Umiejętności kulinarne potencjał naszych uczniów zostały dostrzeżone, docenione i potwierdzone certyfikatami i książkami kulinarnymi wręczanymi przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

 • autor: Anna Alwin, Aleksandra Walczak
 • autor: Archiwum ZSM

» Wicemistrzowie z „Mechanika”

Świetne wyniki wojskowych z radziejowskiego „Mechanika” na Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym.
Po raz kolejny drużyny sportów obronnych Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie udowodniły, że należą do najlepszych w kraju.

 • Drużyny z medalami i pucharami
  • autor: Krzysztof Chęciński

W dniach 22 - 24 czerwca 2012 r w Siedlcach w I Brygadzie Pancernej  odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym. W zawodach wystartowały pięcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców z 13 województw.
W tym roku województwo kujawsko - pomorskie reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie w składzie: Daria Kaźmierczak, Dagmara Lewandowska, Ola Strużyńska, Agnieszka Rosiak, Paula Gronczewska, Cezary Gołębiewski, Kamil Podolski, Dominik Maliszewski, Piotr Kornacki, Jarosław Racinowski.
Zawody składały się z trzech konkurencji: strzelania z karabinka sportowego  TOZ-17, testu sprawnościowego, marszobiegu  z punktami kontrolnymi (strzelanie z pistoletu pneumatycznego do tarcz biathlonowych, rzut granatem F-1 do celu, rozpoznanie ze znalezieniem ukrytych celów, udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu,   wymiana koła w samochodzie wojskowym.
Uczniowie ZSM szczególnie dobrze wypadli  w strzelaniu. W klasyfikacji indywidualnej najlepsza byłs Agnieszka Rosiak, zajmując pierwsze miejsce. Trzecie miejsce przypadło Oli Strużyńskiej i Czarkowi Gołębiewskiemu. Tuż za podium znalazł się Kamil Podolski.
W ostatecznej  klasyfikacji  radziejowskie drużyny  zajęły drugie miejsca.
-Nasze zwycięstwo to nie przypadek. W historii  uczestnictwa w tych zawodach  trzy razy byliśmy mistrzami,  dwa razy wicemistrzami i jeden raz zakończyliśmy  zawody na trzecim miejscu – mówi Krzysztof Rosiński, instruktor i opiekun drużyn. 
Dzięki osiągniętym wynikom obie drużyny zakwalifikowały się do ogólnopolskich zawodów sportowo-obronnych stowarzyszeń młodzieżowych o nagrodę Ministra Obrony Narodowej i Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, które odbędą  się pod koniec sierpnia w Giżycku.

 • autor: Krzysztof Rosiński
 • Kapitan drużyny dziewcząt, Daria Kaźmierczak odbiera...
 • Kamil Podolski odbiera dyplom za 4 miejsce w strzelaniu
 • autor: Krzysztof Chęciński

» Ogólnopolskim Festiwal Piosenki Europejskiej

W piątek 30 marca 2012 r. odbył się Ogólnopolskim Festiwal Piosenki Europejskiej. Organizatorem festiwalu był Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Festiwal zorganizowali: Karol Brzykcy, Krzysztof Chrzanowski, Wioletta Chrzanowska i Beata Gołębiewska. Odbył się on w Radziejowskim Domu Kultury dzięki uprzejmości dyrektora Macieja Maciejewskiego. Dotychczas festiwal miał zasięg wojewódzki. Na tegoroczny festiwal zjechali uczestnicy spoza województwa  kujawsko-pomorskiego między innymi z takich miejscowości jak: Ostrów Wielkopolski, Gdynia, Radom, Zielona Góra, Konin, Bytów, Śrem, Wrocław, Kutno, Susk, Szczecin. Nie zabrakło również wykonawców z naszego regionu. W sumie udział wzięło 67 uczestników. Festiwal miał formę konkursową  zatem młodych artystów oceniało jury w składzie: pani Danuta Wielgosz, Ilona Wolańska, Małgorzata Kapelińska, Sławomira Jasińska, Alina Czaplewska, Magdalena Ratajczyk oraz przewodniczący jury pan Jacek Beszczyński. Jury oceniało: warunki głosowe, dobór repertuaru, interpretację utworów, ogólny wyraz artystyczny, muzykalność,  poprawność pod względem językowym, dykcyjnym. Uczestnicy natomiast wykonali jedną piosenkę prezentując tym samym swój talent, umiejętności, wrażliwość muzyczną oraz poprawność językową a to wszystko po to by zdobyć nagrodę główną czyli Grand Prix festiwalu oraz pierwsze, drugie, trzecie miejsca oraz wyróżnienia w kategorii Szkoły gimnazjalne i Szkoły ponadgimnazjalne.

Ostatecznie werdykt jury był następujący:

Grand Prix – Paulina Ciubak z Konina

Pierwsze miejsce – szkoły gimnazjalne – Magdalena Lazar z Radziejowa

Drugie miejsce – szkoły gimnazjalne – Klaudia Kowalik z Radomia

Trzecie miejsce – szkoły gimnazjalne – Magdalena Pakulska z Radziejowa

Pierwsze miejsce – szkoły ponadgimnazjalne – Julia Olędzka ze Świecia

Drugie miejsce – szkoły ponadgimnazjalne – Michał Grobelny ze Szczecina

Trzecie miejsce – szkoły ponadgimnazjalne – Daria Domagalska z Brześcia Kujawskiego

Wyróżnienie – szkoły gimnazjalne – Mateusz Winnicki z Lipna

Wyróżnienie – szkoły gimnazjalne – Julia Jaszczyk z Ostrowa Wielkopolskiego

Wyróżnienie – szkoły ponadgimnazjalne – Aneta Królak z Radziejowa

Wyróżnienie – szkoły ponadgimnazjalne – Monika Schaumkessel z Piły

Ponadto ze względu na bardzo wysoki poziom festiwalu jury postanowiło wyróżnić występem podczas koncertu galowego następujące osoby:

Aleksandrę Palczak z Lipna, Justynę Biesiadę z Kowalewa Pomorskiego, Natalię Młodzik z Radziejowa, Klaudię Adamus z Wrocławia oraz Dagmarę Maciejewską ze Świecia.

Koncert Galowy odbył się o godzinie 16:00 wyżej wymienionego dnia, na którym został ogłoszony werdykt jury. Nagrodzone osoby miały możliwość ponownej prezentacji swoich talentów tym razem wobec zaproszonych gości, sponsorów, oraz uczestników.

Sponsorami festiwalu byli:

 • Banku Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim,
 • Starostwo Powiatowe w Radziejowie,
 • BGŻ w Radziejowie,
 • Bank Spółdzielczy w Radziejowie,
 • Komitet rodzicielski Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie,
 • Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Radziejowskiego,
 • Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy,
 • OLKOP Hurtownia Olejów i smarów sp.zo.o w Radziejowie,
 • Zakładu Transportu Handlu i Usług Benedykt Rakowski w Osięcinach,
 • pan Artura Bandyszewskiego przedsiębiorca z Radziejowa,
 • Salon Fryzjersko-Kosmetycznego „Natalia” Barbary Granczewskiej w Radziejowie,
 • firma ZŁOMSTAL w Nowym Dworze,
 • Piekarnia Oleńka w Dobrem,
 • Piekarnia ALS w Radziejowie,
 • Zakład Cukierniczo-Piekarniczy AS w Piotrkowie Kujawskim,
 • B.U.H. Biuromechanik we Włocławku,
 • PPHU „BAJT” w Radziejowie,
 • PPHU Madagier w Czołowie,
 • PPHU AGMAR w Radziejowie,
 • Hurtownia Materiałów Budowlanych GEMINI w Radziejowie,
 • Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie,
 • Bank PEKAO SA we Włocławku filia w Radziejowie.
 • autor: Organizatorzy
 • Paulina Ciubak - Grand Prix
  Paulina Ciubak - Grand Prix
 • Magdalena Lazar z Radziejowa - 1 miejsce kategoria...
  Magdalena Lazar z Radziejowa - 1 miejsce kategoria gimnazjalna
 • Magdalena Pakulska z Osięcin - 3 miejsce kategoria...
  Magdalena Pakulska z Osięcin - 3 miejsce kategoria gimnazjalna
 • Julia Olędzka ze Świecia - 1 miejsce kategoria...
  Julia Olędzka ze Świecia - 1 miejsce kategoria ponadgimnazjalna
 • Michał Grobelny ze Szczecina - 2 miejsce szkoły...
  Michał Grobelny ze Szczecina - 2 miejsce szkoły ponadgimnazjalne
 • Mateusz Winnicki z Lipna - wyróżnienie szkoły gimnazjalne
  Mateusz Winnicki z Lipna - wyróżnienie szkoły gimnazjalne
 • Julia Jaszczyk - wyróżnienie szkoły gimnazjalne z Ostrowa...
  Julia Jaszczyk - wyróżnienie szkoły gimnazjalne z Ostrowa Wielkopolskiego
 • Aneta Królak z Topólki - wyróżnienieszkoły ponadgimnazjalne
  Aneta Królak z Topólki - wyróżnienieszkoły ponadgimnazjalne
 • Monika Schaumkessel z Piły - wyróżnienie szkoły...
  Monika Schaumkessel z Piły - wyróżnienie szkoły ponadgimnazjalne
 • Natali Młodzik z Radziejowa
  Natali Młodzik z Radziejowa
 • Dagmara Maciejewska ze Świecia
  Dagmara Maciejewska ze Świecia
 • Kalina Stasiak - predstawicielka ZSM Radziejów
  Kalina Stasiak - predstawicielka ZSM Radziejów
 • Magdalena Kaczmarzewska prowadząca festiwal
  Magdalena Kaczmarzewska prowadząca festiwal
 • pan Jacek Beszczyński i prowadząca fesiwal Magdalena...
  pan Jacek Beszczyński i prowadząca fesiwal Magdalena Kaczmarzewska
 • Paulina Ciubak i dyrektor ZSM Włodzimierz Kuc
  Paulina Ciubak i dyrektor ZSM Włodzimierz Kuc
 • Paulina Ciubak podczas wręczania nagrody głównej przez...
  Paulina Ciubak podczas wręczania nagrody głównej przez dyrektora szkoły Włodzimierza Kuca
 • Paulina Ciubak z Konina
  Paulina Ciubak z Konina
 • Publiczność
  Publiczność
 • Statuetka festiwalowa
  Statuetka festiwalowa
 • uczestnicy festiwalu
  Uczestnicy festiwalu
 • autor: Zbigniew Zasada/Organizatorzy

» „Mechanik” królem sceny

 „King of the stage” - I Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się  10 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Festiwal zorganizowali Anna Alwin i Zbigniew Kozłowski. Oprawę techniczną festiwalu zapewnili:  Krzysztof Nejman oraz Arkadiusz Włodarski. Na scenie zaprezentowały się zespoły rockowe i soliści ze szkół regionu Pomorza i Kujaw.  Organizatorzy powołali jury w składzie Cezary Siwiński przewodniczący, muzyk lider zespołów: ”Zakaz”, „SP 150” i „ Sampler” Jacek Deręgowski członek zespołów: "Zakaz”, ”SP150”, „Sampler”, Beata Lipska absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Dariusz Jaskrowski i Grzegorz Kołodziejczak - nauczyciele Szkoły Muzycznej w Radziejowie. Szeroki, różnorodny  repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową i aktorską oraz wysoki i wyrównany poziom uczestników spowodował, że jury miało „twardy orzech do zgryzienia”. Po burzliwych obradach wyłonieni zostali zwycięzcy przeglądu. Nagrodę Grand Prix jury przyznało Paulinie Głowackiej z Liceum Ogólnokształcącego w Radziejowie. „Mechanik” zdobył dwie nagrody i wyróżnienie. Pierwsze miejsce zdobyła Kalina Stasiak, trzecie miejsce przyznano zespołowi rockowemu „Soil” a Kinga Pirogowska wyśpiewała II wyróżnienie. Pozostałym laureatom przyznano: II miejsce dla Zespołu wokalnego z Rypina , I wyróżnienie dla Przemysława Grabowskiego z Lubrańca, III wyróżnienie dla zespołu rockowego „ No Way” z Izbicy Kujawskiej. Laureaci byli mile zaskoczeni atrakcyjnymi i cennymi nagrodami, które udało się ufundować dzięki hojnym sponsorom. W imieniu własnym i Zbigniewa Kozłowskiego pragniemy podziękować Elżbiecie Andrzejczak Prezes Banku Spółdzielczego w Radziejowie, Dyrektorowi ZSM Włodzimierzowi Kucowi, Markowi Szuszmanowi Wójtowi Gminy Radziejów, Panu Marianowi Zielińskiemu Staroście Powiatowemu,  Pawłowi Szynkowskiemu właścicielowi sklepu „Bajt”, Renacie Szynkowskiej właścicielce sklepu „Office Center”, Prezesowi Banku Spółdzielczego  w Piotrkowie Kujawskim - Rafałowi Marciniakowi, Łukaszowi Lewandowskiemu właścicielowi restauracji „Na Skarpie”, Januszowi Kłosińskiemu prywatnemu przedsiębiorcy. Wyrażamy również podziękowania dla nauczycieli współorganizujących ten festiwal Wandzie Marynowskiej, Beacie Gołembiewskiej, Jolancie Bałuk , Aleksandrze Walczak, naszej fotograf Marcie Wojciechowskiej oraz kamerzyście Krzysztofowi Rosińskiemu. Ostatnimi czasy „Mechanik króluje” w regionie w branży gastronomicznej, a nie dalej jak wczoraj został królem sceny w festiwalu muzycznym, więc życzymy sobie i naszej szkole, aby dalej podbijała region.

 • autor: Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski
 • Reprezentantka ZSM Radziejów Kinga Pirogowska otrzymała wyróżnienie
 • Laureat III miejsca zespół SOIL z ZSM Radziejów
 • Laureatka I miejsca- Kalina Stasiak- uczennica ZSM Radziejów
 • Nagrodę Grand Prix otrzymała Paulina Głowacka z LO Radziejów
 • autor: Marta Wojciechowska

» Otwarte Zawody Strzeleckie

Zaproszenie

Burmistrz Miasta Radziejów i Szkolne Koło Strzeleckie LOK  działające przy Zespole Szkół Mechanicznych im.Józefa Piłsudskiego w Radziejowie  serdecznie zapraszają

do  udziału w

Otwartych Zawodach Strzeleckich

z okazji XXXVII Dni Radziejowa,

które odbędą się 10 lipca 2011 r. w Szkolnej Strzelnicy Sportowej  w ZSM w Radziejowie.

Program zawodów:

1.godz.9.00 - Otwarcie turnieju

2.godz.9.10 – Losowanie stanowisk, kolejności  strzelania i broni.

3.godz.9.20 - konkurencja nr.1

- strzelanie indywidualne z pistoletu centralnego zapłonu od 7,62mm.

4.godz. 10.20 - konkurenjca nr.2

- strzelanie indywidualne z pistoletu sportowego kal. 5,6 mm

5.godz. 11.20 - konkurencja nr.3

- strzelanie z karabinka sportowego,kal. 5,6 mm

6.godz. 14.00 - 15.00 - ogłoszenie wyników

7.godz. 15.10 - wręczenie nagród i zakończenie zawodów.

W załączniku przedstawiamy regulamin imprezy.

» Regulamin Turnieju Strzeleckiego

Regulamin Turnieju Strzeleckiego  w dniu 10 lipca 2011
I.Cel zawodów
- Włączenie  się w obchody XXXVII Dni Radziejowa  
- popularyzacja strzelectwa sportowego na terenie miasta Radziejów.
- współzawodnictwo sportowe jako czynnik rekreacji oraz wzrost i podtrzymanie sprawności strzeleckiej
II.Organizatorzy:
- Szkolne Koło Strzeleckie LOK w ZSM w Radziejowie
- Urząd Miasta Radziejów.
- Starostwo Powiatowe
- Dyrekcja ZSM w Radziejowie,
- Biuro Kuj- Pom.Zarządu Woj. LOK w Bydgoszczy,
III.Termin i miejsce zawodów:
- 10 lipca (niedziela) godz. 9.00
- Szkolna Strzelnica Sportowa w ZSM w Radziejowie, ul.Kościuszki 54
IV.Uczestnictwo:
- W zawodach mogą brać udział wszystkie osoby zrzeszone w kołach i klubach strzeleckich oraz osoby zaproszone, sympatycy strzelectwa sportowego
- Zawodnicy  strzelają z własnej broni i amunicji.Istnieje możliwość skorzystania z broni i amunicji organizatora. Amunicja kal. 5,6 mm  płatna ( 50 szt.–10 zł)
- Zgłoszenia do dnia 8 .07.2009 do godz. 12.00 na adres
- Zespół Szkół Mechanicznych, 88-200 Radziejów, ul.Kościuszki 54,tel 054 285 36 25 lub
Krzysztof Rosiński kom. 607 852 818  po uzgodnieniu w dniu zawodów
V.Konkurencje:
Konkurencja nr.1 Strzelanie z pistoletu sportowego  
- pistolet sportowy kal. 5,6 mm
- postawa stojąca,
- odległość 25m
- czas 15 min.
- 5 strzałów próbnych,10 strzałów ocenianych
Konkurencja nr.2 Strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu
                               Strzelanie dla osób posiadających własną broń
- broń i amunicja własna ( kal. od 7,62mm – 038 cal)
- 5 strzałów próbnych , 10 ocenianych,
- odległość 25 m
- czas 15m,
- tarcza TS-2
Konkurencja nr.3 Strzelanie z karabinka sportowego
- karabinek sportowy kal. 5,6 mm
- postawa leżąc  bez podpórki
- odległość 25m
- 5 strzałów próbnych,20 ocenianych,(4 tarcze po 5 strzałów do tarczy ocenianej)
- czas 20 minut
VI.Klasyfikacja:
W zawodach prowadzi się klasyfikację indywidualną i zespołową .
- konkurencja nr. 1,2 – klasyfikacja indywidualna
- konkurencja 3 – klasyfikacja indywidualna i zespołowa
- ustalone lokaty wg uzyskanych wyników  zgodnie z przepisami PZSS
VII.Finansowanie:
- koszty organizacyjne pokrywają;
- Szkolne Koło LOK przy ZSM w Radziejowie,
- Sponsorzy,
- Uczestnicy zawodów - opłata startowa
- Konkurencja nr 1,dorośli 10zł, młodzież szkolna 5zł
- Konkurencja nr 2,dorośli 10zł, młodzież szkolna 5zł
- Konkurencja nr 3,dorośli 10zł, młodzież szkolna 5zł.
VIII.Nagrody:-Puchary,dyplomy, (nagrody rzeczowe) w miarę pozyskanych środków
I-III miejsca - puchar,dyplom
IV–VI miejsca – dyplom
IX.Organizacyjne:
- za bezpieczeństwo na zawodach odpowiada organizator.
- broń i amunicję  dla konkurencji nr.1 i nr.3 zabezpiecza organizator.
- wyposażenie stanowisk strzeleckich , skład sędziowski  zabezpiecza organizator.
- Organizatorzy przewidują  ciepły poczęstunek dla uczestników i zaproszonych gości.


                                                                                                                               

 • autor: Organizatorzy

» IV MISTRZOSTWA KUJAW

IV MISTRZOSTWA KUJAW

w wyciskaniu sztangi leżąc

 

Zapraszamy w dniu 17.06.2011 r. o godz. 10.00 do Hali Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Kościuszki 58

w Radziejowie, gdzie odbędą się

IV Mistrzostwa Kujaw w wyciskaniu sztangi leżąc.

 

Kategorie wiekowe:

 • kategoria wiekowa do 18 lat (rocznik 93 i młodsi)
 • kategoria wiekowa 19-23 lat (rocznik 92-88)
 • kategoria wiekowa 24-30 lat ( rocznik 87-81)
 • kategoria wiekowa 31-40 lat ( rocznik 80-71)
 • kategoria wiekowa powyżej 41 lat (rocznik 70 i starsi)
 • kategoria „OPEN”

 

 

Zgłoszenia:

Pod numerem tel:604057855 lub w dniu zawodów na odprawie technicznej (17 czerwiec 2011r.)

» Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiej w Radziejowie

Dnia 3 czerwca 2011r. odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiej zorganizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie. Głównymi organizatorami festiwalu byli: Wioletta Chrzanowska, Krzysztof Chrzanowski, Karol Brzykcy. Była to już druga edycja festiwalu, tym razem dzięki uprzejmości Macieja Maciejewskiego festiwal odbył się w Radziejowskim Domu Kultury. W festiwalu, który miał formę konkursową udział wzięło 32 uczestników wykonując jedną piosenkę w języku kraju Unii Europejskiej lub w języku polskim. Uczestników oceniało jury w składzie: Danuta Wielgosz – przewodnicząca, Ilona Wolańska, Małgorzata Paliwoda i Magdalena Racinowska. Jury przyznało następujące nagrody:

 • Grad Prix festiwalu – Julia Olędzka ze Świecia
 • Pierwsze miejsce – szkoły gimnazjalne – Natalia Młodzik z Radziejowa
 • Drugie miejsce – szkoły gimnazjalne – Jakub Szyperski z Inowrocławia
 • Trzecie miejsce – szkoły gimnazjalne – Justyna Makowska z Radziejowa
 • Pierwsze miejsce – szkoły ponadgimnazjalne – Daria Grabowska z Radziejowa
 • Drugie miejsce – szkoły ponadgimnazjalne – Monika Siarkowska z Topólki
 • Trzecie miejsce – szkoły ponadgimnazjalne – Agnieszka Twardowska ze Strzelna
 • Wyróżnienie – Karol Sikorski z Barcina

Fundatorami nagród festiwalu było Starostwo Powiatowe w Radziejowie, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Wydawnictwa Szkolne PWN oraz Komitet Rodzicielski przy Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie.

 

 • autor: Karol Brzykcy

Wyniki zawodów z okazji Dnia Patrona ZSM

17. 03.11 Piłka Siatkowa o puchar Dyrektora ZSM
1. Agropol Zakrzewo
2. ZSM Radziejów
3. Gimnazjum nr 1 Radziejów
4. Zespół Szkół Kruszwica
5. LO Radziejów

18. 03. 11 Tenis stołowy o puchar Dyrektora ZSM
I Szkoły średnie dziewczęta
1. Małachowska Katarzyna LO Radziejów
2. Małachowska Anna LO Radziejów
3. Zajdel Ewelina ZSM Radziejów
II Szk. Średnie chłopcy
1. Henke Jarosław ZSM
2. Kujawa Rafał ZSM
3. Szymkiewicz Bartosz ZSRCKU
III Gimnazja chłopcy
1. Pieściński Marcin Piotrków
2. Kieszkowski Daniel Radziejów
3. Wędziński Mateusz Dobre
W sumie startowało 48 zawodników we wszystkich kategoriach.

Powiatowe Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Starosty Radziejowskiego.
Startowało 45 zawodników w 5 kategoriach.

Kategoria: szkoły gimnazjalne
1. Wesołowski Jacek Piotrków
2. Michalak Damian Piotrków
3. Banasiak Kamil

Kategoria: rocznik 94-93 do 75 kg
1. Rogaliński Tomasz ZSM
2. Wiśniewski Emil ZSM
3. Medycki Jarosław ZSM

Kategoria: rocznik 94-93 +75 kg
1. Henke Paweł ZSM
2. Zarzeczny Rafał ZSM
3. Kaszczyński Łukasz ZSM

Kategoria: rocznik 92 i starsi do 80 kg
1. Stempień Kamil ZSM
2. Kaszczyński Jarosław ZSRCKU
3. Przybysz Mateusz Kruszwica

Kategoria: rocznik 92 i starsi +80 kg
1. Henke Jarosław ZSM
2. Santysiak Krzysztof ZSRCKU
3. Jabłoński Łukasz Chełmce

Organizator zawodów MUKS LIDER Radziejów

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy informuje…

 

W miesiącu lutym odbyły się mistrzostwa powiatu w piłkę koszykową. W Topólce rywalizowały gimnazja oraz szkoły podstawowe. Szkoły ponadgimnazjalne rozgrywały swoje mecze w sali ZSRCKU  w Przemystce – dziewczęta, a  chłopcy w sali ZSM.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

Szkoły średnie
dziewczęta:

1. LO
2. ZSRCKU
3. ZSM
chłopcy:
1. LO
2. ZSM
3. ZSRCKU

Gimnazjum
dziewczęta:

1. G. Topólka
2. G. Osięciny
3. G. Dobre
chłopcy:
1. G. Topólka
2. G. Osięciny
3. G. Dobre

Szkoły podstawowe
dziewczęta:
1. SP Topólka
2. SP Osięciny
3. SP Radziejów
chłopcy:
1. SP Osięciny
2. SP Piotrków K.
3. SP Topólka

 

 

 

autor: Piotr Krupiński/foto:S Wojciechowski

KOMUNIKAT

ZAWODÓW STRZELECKICH

z  okazji 66 rocznicy

 wyzwolenia miasta Radziejów  - 29 stycznia 2011r.


ORGANIZATORZY:  SZKOLNE KOŁO STRZELECKIE LOKPRZY ZSM W RADZIEJOWIE,

Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie

Urząd Miasta Radziejów

Biuro Kuj-Pom ZW  LOK Bydgoszcz

Radziejów, dnia 29 stycznia 2011 r.

 

 

 OBSADA   SĘDZIOWSKA

1.

SĘDZIA GŁÓWNY

-        Ryszard GREINERT

 Sędzia kl.I

2.

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI

OBLICZAJĄCEJ

-        Krzysztof ROSIŃSKI

 Sędzia kl. III

3.

SĘDZIA  OBLICZAJĄCY

-        Krzysztof CHęCIŃSKI

 Członek LOK

Radziejów

4.

SĘDZIA TARCZOWY

-        Kamil HABECKI

Członek LOK Radziejów

5.

OBSŁUGA  MEDYCZNA

-        Anna SZATKOWSKA

Pielęgniarka

 Protestów nie zgłoszono

 

             

Radziejów ,dnia 29 stycznia 2011 r.

 

KLASYFIKACJA   INDYWIDUALNA

Miejsce

Imię i nazwisko

Nazwa zespołu/ klubu / koła
miejscowość

Seria

 

 

 

I

II

Razem

pkt

 

1

 

 Szymkiewicz Radosław

 

 ZSM Radziejów

 

100

 

100

 

200

 

2

 

  Macioszek Piotr

 

 KOM_ROL Kobylniki

 

99

 

100

 

199

 

3

 

 Habecki Kamil

 

 ZSM Radziejów

 

99

 

100

 

199

4

 Kowalski Mirosław

 ZSM Radziejów

99

99

 

198

 

5

  Macioszek Grzegorz

 KOM_ROL Kobylniki

 97

 98

 

195

 

6

 Waszak Klaudia

 ZSM Radziejów

98

96

 

194

 

7

 Kobuszewski Grzegorz

 KS Włocławek

90

95

 

185

 

8

 Gawrońska Małgorzata

 ZSiP Radziejów

 87

94

 

181

 

9

 Pietrzak Zuzanna

 ZSiP Radziejów

92

88

 

180

 

10

 Urban Andrzej

 KS Włocławek

 78

84

 

162

 

11

 Urbański Bogdan

 Bronisław

77

84

 

161

 

12

 Skotokowska Katarzyna

 Osięciny

84

77

 

161

 

13

 Durkiewicz orina

 Osięciny

75

82

 

157

 

14

 Żywica Artur

 Osięciny

79

75

 

154

 

15

 Królczak Michał

 ZS RCKU Przemystka

77

77

 

154

 

16

 Lisiecka Sylwia

 Zsi P Radziejów

78

74

 

152

 

17

 Kornacki Piotr

 Kom-Rol Kobylniki

66

69

 

 135

 

18

 Kurtysiak Arkadiusz

 ZSM Radziejów

63

 69

 

132

 

19

 Legumina Jacek

 ZSM Radziejów

 69

 62

 

131

 

20

  Ignasiak Karol

 ZS RCKU Przemystka

62

56

 

118

 

21

 Kempara Wiktor

 ZS RCKU Przemystka

 66

44

 

110

 

22

 Dembowski Krzysztof

 ZSM Radziejów

41

56

 

 97

 

23

  Łukaszewski Paweł

 ZS RCKU Przemystka

29

55

 

84

 

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurencja nr 2  - PISTOLET CENTRALNEGO ZAPŁONU

                        kal. od 7,65mm –0,38 cal.  10 strzałów

Protokół nr 2

Miejsce

Imię i nazwisko

Nazwa zespołu/ klubu / koła
miejscowość

Seria

 

 

 

I

II

Razem

pkt

 

I

 

 Bogdan Urbański

 

 LOK Radziejów

 

47

 

40

 

87

 

II

 

Borys Litwiec

 

 KS Strzelec -Włocławek

 

45

 

36

 

81

 

III

 

Waldemar Żuber

 

   Radziejów

 

46

 

34

 

80

IV

Stanisław Kowalewski

 KS Strzelec -Włocławek

 40

34

74

V

Wiesław Sobczak

  FOTO - Radziejów

44

30

74

VI

Sławomir Bykowski

 UM Radziejów

42

30

72

VII

Grzegorz Kobuszewski

 KS Strzelec -Włocławek

40

28

68

VIII

Andrzej Urban

 KS Strzelec -Włocławek

25

2

27

    

 

              Dnia 30 marca 2010 roku drzwi w radziejowskich szkołach średnich były otwarte dla przyszłych absolwentów gimnazjów, którzy postanowili zapoznać się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny. 

            „Mechanik” tego dnia odwiedziło ponad 200. gości z gimnazjów miasta i powiatu oraz przyległych do granic powiatu gmin, którzy podejmowani byli przez dyrektora szkoły w świetlicy (dyrektor witając, mówił, że wita ich na budowie, bo jego słowom towarzyszyły dźwięki dochodzące z placu budowy pływalni) na kilkunastominutowej pogawędce prezentującej dorobek i osiągnięcia ich starszych kolegów oraz zapoznani byli z bogatą ofertą Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie.

            Goście w świetlicy mogli obejrzeć trofea zdobywane przez wszelkie maści sekcje działające w szkole, przedegustować potrawy przygotowane w pracowni gastronomicznej, tutaj otrzymali materiały reklamowe, mogli zadawać pytania uczniom prezentującym poszczególne treści kół zainteresowań.

            Ze świetlicy zorganizowanymi grupami młodzież prowadzona przez gospodarzy udawała się na przechadzkę po szkole, gdzie gwoździem programu było oddanie paru strzałów w strzelnicy sportowej.

 

 

 • autor: Dyr ZSM im. Józefa Piłsudskiego, Włodzimierz Kuc/foto: Sylwester Wojciechowski
Zespół Szkół Mechanicznych im. J. Piłsudskiego
ul. Kościuszki 58
88-200 Radziejów
tel. 54 285 36 25
tel. internat 54 285-33-03
tel. warsztaty 54 285-36-45

Dyrektor: mgr  inż .Włodzimierz Kuc

www.zsmradziejow.edu.pl

e-mail: zsm@radziejow.pl
 

» Zwycięzcy w Wiosennych Manewrach Szkół

27 marca 2015 roku zwycięzcy w Wiosennych Wojewódzkich Manewrach Szkół o profilu mundurowym w Laskach Wielkich z ZSM w Radziejowie gościli w Starostwie Powiatowym.
    Starosta Jarosław Kołtuniak i wicestarosta Sławomir Staniszewski pogratulowali uczniom wspaniałych wyników.
Ilona Żak, Karol Sobieraj, Krystian Kwiatkowski i Kamil Lewandowski otrzymali także z rąk starostów upominki i życzenia dalszych sukcesów.
    Uczniowie zaprezentowali wspaniałe puchary. Opowieściom i wspomnieniom nie było końca…
Tekst: Krzysztof Rosiński
Foto: Marta Dybowska

» Uczennica ZSM w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Inez Szczurowska ze świetnym wynikiem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej
Uczennica Zespołu Szkół w Mechanicznych w Radziejowie zajęła 16. miejsce wśród niemal 7,5 tys. uczestników siódmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. O swoim nieprzeciętnym osiągnięciu dowiedziała się 17 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Inez Szczurowska – maturzystka z Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie zajęła 16. miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki. Inez, jak i pozostałe grono 70 finalistów przeszła niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką.
Zwycięzca olimpiady – Paweł Krawczyk, najlepszy młody logistyk w Polsce to uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie. Za swoje nieprzeciętne umiejętności został nagrodzony indeksem na studia I i II stopnia w WSL, zaproszeniem na płatne praktyki do firmy Kuehne + Nagel oraz wieloma atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.
Obok Pawła na podium znaleźli się – Paweł Węgrzyniak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, który już po raz drugi z rzędu zajął drugie miejsce podium oraz Jacek Kapral, maturzysta z Zespołu Szkół w Częstochowie – miejsce trzecie.
Zdobyte przez uczniów punkty zadecydowały także o tym, że zaszczytny tytuł i wyróżnienie dla Najlepszej Szkoły VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, który w finale reprezentowało aż pięcioro uczniów.
Podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników w Wyższej Szkole Logistyki obecni byli nauczyciele, rodzice i przyjaciele olimpijczyków, a także szerokie grono przedstawicieli pracodawców, którzy często wśród finalistów olimpiady znajdują idealnych kandydatów do pracy w logistyce. Dla wielu młodych ludzi, sukces w olimpiadzie to największe życiowe osiągnięcie i otwarcie drogi do wymarzonego zawodu. Większość finalistów, jak i sam zwycięzca, planuje w przyszłości podjąć studia logistyczne, dalej się rozwijać i zdobyć ciekawą pracę w branży TSL.
„Udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej zmienił życie niejednego młodego człowieka. Wielu finalistów to dziś nie tylko wybitni studenci WSL, ale przede wszystkim świetni pracownicy międzynarodowych firm logistycznych – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Pracodawcy, każdego roku bacznie przyglądają się olimpijczykom i chętnie wspierają organizację olimpiady, widząc w niej źródło wartościowych kandydatów do pracy.”
W zależności od zdobytego miejsca, olimpijczycy będą w pełni lub częściowo zwolnieni z czesnego na studiach w Wyższej Szkole Logistyki, a każdy z uczestników finału jest zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego. Finaliści otrzymali także nagrody rzeczowe od sponsorów i fundatorów. Firma Emapa przekazała 10 zestawów programu Cartall Truck i Transport+, Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY -  zestaw SITA do nauki języków obcych oraz komputerowe kursy języka angielskiego. Dziesięciu najlepszych otrzymało upominki od Portu Lotniczego Poznań-Ławica, a pierwszych pięciu laureatów otrzymało zaproszenia na płatne staże w firmie Kuehne + Nagel.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki
od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Organizację olimpiady i promocję młodych talentów co roku wspierają sponsorzy. Złotymi Sponsorami VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, DPD Polska, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH oraz Transics International. Sponsorzy Srebrni to: DB Schenker, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL.

Patronat medialny nad olimpiadą objęły: Eurologistics, LOG24.pl, Spedycje.pl, Polska Gazeta Transportowa, Forumtransportu.pl, TSL Biznes, Logistyka a Jakość, Nowoczesny Magazyn, Transport i spedycja, NM.pl, Warehouse Monitor, Pracujwlogistyce.pl, log4.pl, Top Logistyk, logistyczny.com, etransport.pl, transportet.pl, portallogistyczny.com, logistyka.net.pl, edukacja.net, studia.net, dlaMaturzysty.pl, dlaStudenta.pl

 
DODATKOWE INFORMACJE:       
Alicja Gruszczyńska
Rzecznik Prasowy WSL
tel. 61 850 47 82
alicja.gruszczynska@wsl.com.pl        

» Koncert Galowy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Europejskiej


Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie zaprasza w dniu 22 października 2015 roku o godzinie 17.00 mieszkańców Radziejowa i okolic na Koncert Galowy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Europejskiej. Festiwal odbędzie się w Radziejowskim Domu Kultury ul. Objezdna 40. Patronat Honorowy nad festiwalem objęli:  Wojewoda Kujawsko-Pomorskiego Ewa Mes, Starosta Powiatu Radziejowskiego Jarosław Kołtuniak i Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Radziejowskiego. W programie przewidziano ogłoszenie werdyktu jury, występy laureatów i gościa specjalnego Marty Ławskiej dwukrotnej finalistki programu X-FAKTOR. Wstęp wolny.   

 • autor: nadesłane

» „Dzień Chleba w Mechaniku”

Z okazji Światowego Dnia chleba w naszej szkole uczniowie kl III WK zorganizowali „ Dzień Chleba” w mechaniku. Chleb, bułki są źródłem witamin, soli mineralnych i błonnika, podstawą zdrowej i prawidłowej diety, chleb jest jednym z najmniej przetworzonych produktów stwierdzają  naukowcy.  Głównym celem „ Dnia Chleba” w ZSM było ukazanie młodym ludziom istoty symboliki chleba jako  zapomnianej  w dzisiejszych czasach wartości. Szacunek do chleba jest częścią naszego dziedzictwa kulturowego, opartego na symbolice, zwyczajach    i obrzędach . „ Dzień Chleba” to dzień w którym chcieliśmy uszanować chleb, symbol ciężkiej pracy rolnika i piekarzy, podkreślić jego wartość, przypomnieć, że jest on podstawą naszego życia od zawsze.

Nasz wielki rodak święty Jan Paweł II mówił do Polaków „ Starajmy się żyć tak, aby nikomu w naszej ojczyźnie nie zabrakło dachu nad głową  i chleba na stole”. Uczniowie III WK upiekli chleb i bułki. Pieczywa można było kosztować z masłami smakowymi, pastami oraz powidłami własnoręcznie wykonanymi.

Chleby miały wspaniały smak, przede wszystkim były zdrowe, sporządzone na zakwasie naturalnym, bez konserwantów  i polepszaczy, Zapach chleba czuć było w całej szkole. Także bułeczki   z kruszonką zrobiły furorę. Swoimi  wypiekami nasi uczniowie zachwycili społeczność szkolną.

Wierzymy, że „ Dzień Chleba” zainspiruje uczniów do samodzielnych wypieków oraz poszukiwań tego co naturalne  i zdrowe.

        „ Chleb”

Jesteś taki świeżuchny

i pachniesz z daleka

swym smakiem i zapachem

kusisz każdego człowieka

dobre są placki, placuszki

Dobre inne dania,

ale: Ty – najlepiej smakujesz,

gdy siadamy do śniadania

Były i takie czasy,

gdy brakowało ciebie

i śmiałeś się po nocach

tańczący z gwiazdami po niebie,

I dziś prosimy pana

i taką mamy nadzieję,

że zawsze z nami będziesz

na co dzień i na niedzielę

                Maria Tomasik

         Tekst: Iwona Matuszak

         Foto. S.Wojciechowski

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka