Przejdź do sekcji:
Rotator zdjęć
Trzy nowe, świetnie wyposażone ambulanse medyczne dla naszego szpitala
W piątek, 1 marca, na terenie pogotowia ratunkowego przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radziejowie odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie do użytkowania trzech nowych ambulansów medycznych marki Renault Master.
Na uroczystości obecni byli: starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak, dyrektor szpitala Sebastian Jankiewicz oraz zespoły ratownicze, które na co dzień będą korzystać z nowego sprzętu. Aktu poświęcenia nowych pojazdów dokonał ks. Ireneusz Mrowicki, proboszcz parafii farnej NMP w Radziejowie.
Dwa z zakupionych ambulansów zostały zakupione w ramach projektu pn. „Doposażenie szpitali w województwie kujawsko-pomorskim w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa. Trzeci ambulans szpital sfinansował ze środków własnych. Koszt inwestycji to prawie 1,8 mln zł.
Nowe pojazdy wyposażone są w nowoczesne systemy bezpieczeństwa m.in. elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, system zapobiegający poślizgowi kół podczas ruszania (ASR), czy system zapobiegający blokadzie kół podczas hamowania (ABS). Nie bez znaczenia jest także wysokiej klasy wyposażenie samej karetki. Obsługa pojazdu ma do dyspozycji m.in. nowoczesny defibrylator, ssak i pompę infuzyjną.
Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom Zespół Ratownictwa Medycznego jest gotowy stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom.
- autor: Starostwo Powiatowe w Radziejowie
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Informujemy, że 05.03.2024 roku (wtorek) nieodpłatna pomoc prawna w Radziejowie będzie udzielana telefonicznie w godzinach 16:00-20:00. Prosimy dzwonić pod numer: 691047482.
Przerwa w dostawie energii elektrycznej
W dniu 14.03.2024 w godz. 8.00 - 14.00
odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej OPATOWICE 3
- autor: Tadeusz Domański Inżynier ds. Zarządzania Usługami Sieciowymi
Zapraszamy na bezpłatne badania medyczne i konsultacje dla kobiet
- autor: Starostwo Powiatowe w Radziejowie
Spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej AK Kolumbowie
05.03.2024r. gościliśmy w Starostwie Powiatowym Grupę Rekonstrukcji Historycznej AK Kolumbowie, która przekazała podziękowania dla starosty Jarosława Kołtuniaka za okazane wsparcie. Następnie przybyli goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
- autor: Starostwo Powiatowe w Radziejowie
Ostrzeżenie meteorologiczne
Zjawisko: PRZYMROZKI/1
Stopień zagrożenia: 1
Obszar: powiaty: aleksandrowski, brodnicki, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, radziejowski, rypiński, Toruń, toruński, wąbrzeski, Włocławek, włocławski i żniński.
Ważność: od godz. 00:00 dnia 07.03.2024 do godz. 08:00 dnia 09.03.2024 roku.
Przebieg: Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w czwartek do około -3°C, przy gruncie do -6°C, w piątek do około -5°C, przy gruncie do około -9°C, w sobotę do około -2°C, przy gruncie do około -6°C. Temperatura maksymalna w czwartek około 6°C, w piątek około 8°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %
Uwagi: brak.
Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 40.
- autor: Roman Kalisz (dyżurny operacyjny sporządzający meldunek)
Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet!
Jak co roku, 8 marca,
obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet.
W tym ważnym dniu starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak wszystkim Paniom przekazuje najlepsze życzenia:
Dzień Sołtysa
11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa.
To coroczne polskie święto, które ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.
Powiat radziejowski liczy 132 sołectwa. Na gminę Bytoń składa się 17 sołectw, na gminę Dobre – 19 i Osięciny – 31. Gmina Piotrków Kujawski dzieli się na 23 sołectwa, gmina Radziejów na 18, zaś Topólka - 24 sołectwa.
Sołtysi odgrywają ważną rolę w życiu wsi i pomagają w rozwiązywaniu problemów mieszkańców. Dzięki ich zaangażowaniu wiejskie społeczności działają sprawniej i efektywniej. Zaś lokalne wydarzenia i tradycje są kultywowane i przekazywane kolejnym pokoleniom. Dlatego warto doceniać ich pracę i zaangażowanie w rozwój swoich społeczności.
Przerwa w dostawie energii elektrycznej
W dniu 21.03.2024 w godz. 8.00 - 10.00
odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej BISKUPICE 8 obwód 20
- autor: Tadeusz Domański Inżynier ds. Zarządzania Usługami Sieciowymi
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Integracyjnie i Aktywnie z PrzytULAnką”
https://www.radziejow.pl/1297,tryb-uproszczony
- autor: Starostwo Powiatowe w Radziejowie
Kujawsko-Pomorskie Forum Sportu w Toruniu