Marzec 2024

Trzy nowe, świetnie wyposażone ambulanse medyczne dla naszego szpitala

W piątek, 1 marca, na terenie pogotowia ratunkowego przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radziejowie odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie do użytkowania trzech nowych ambulansów medycznych marki Renault Master.

Na uroczystości obecni byli: starosta radziejowski Jarosław Kołtuniak, dyrektor szpitala Sebastian Jankiewicz oraz zespoły ratownicze, które na co dzień będą korzystać z nowego sprzętu. Aktu poświęcenia nowych pojazdów dokonał ks. Ireneusz Mrowicki, proboszcz parafii farnej NMP w Radziejowie.

Dwa z zakupionych ambulansów zostały zakupione w ramach projektu pn. „Doposażenie szpitali w województwie kujawsko-pomorskim w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa. Trzeci ambulans szpital sfinansował ze środków własnych. Koszt inwestycji to prawie 1,8 mln zł.

Nowe pojazdy wyposażone są w nowoczesne systemy bezpieczeństwa m.in. elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, system zapobiegający poślizgowi kół podczas ruszania (ASR), czy system zapobiegający blokadzie kół podczas hamowania (ABS). Nie bez znaczenia jest także wysokiej klasy wyposażenie samej karetki. Obsługa pojazdu ma do dyspozycji m.in. nowoczesny defibrylator, ssak i pompę infuzyjną.

Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom Zespół Ratownictwa Medycznego jest gotowy stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom.

  • autor: Starostwo Powiatowe w Radziejowie
  • Trzy nowe ambulanse
  • Ambulans medyczny - wyposażenie
  • Ambulans medyczny - wyposażenie
  • Uroczyste poświęcenie pojazdów
  • zebrani goście podczas uroczystości

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Informujemy, że 05.03.2024 roku (wtorek) nieodpłatna pomoc prawna w Radziejowie będzie udzielana telefonicznie w godzinach 16:00-20:00. Prosimy dzwonić pod numer: 691047482.

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

W dniu 14.03.2024  w godz.  8.00 - 14.00

odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej  OPATOWICE 3

  • autor: Tadeusz Domański Inżynier ds. Zarządzania Usługami Sieciowymi

Zapraszamy na bezpłatne badania medyczne i konsultacje dla kobiet