Powiat Radziejowski

Data

17.08.2017

Imieniny

Jacka, Anity, Elizy

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Lokalna Grupa Działania
RUTW
SRPR
ŚDS
ZAZ

Treść

» MISTRZOSTWA POWIATOWE W PIŁCE SIATKOWEJ

Kończące zmagania o tytuł mistrza powiatu w piłce siatkowej zawody w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie wyłoniły najlepszą drużynę. Po zaciętych zmaganiach triumfatorem zostało Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Łokietka w Radziejowie. Podczas 3 etapów rozegranych w Liceum, Przemystce i Mechaniku licealiści nie odnieśli żadnej porażki tracąc tylko 1 seta w starciu z zawodnikami Przemystki podczas drugiego etapu. Kolejne zmagania LO zacznie na szczeblu wojewódzkim.
I miejsce- Liceum Ogólnokształcące w Radziejowie
II miejsce- Zespół Szkół Rolniczych w Przemystce
III miejsce- Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie
 

autor: nadesłane
autor: nadesłane

» Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu

06.11.2013 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radziejowskiego w Pływaniu dla uczniów szkół podstawowych,  gimnazjów i szkół  ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizowane były  przez   Powiatowy Szkolny  Związek Sportowy, Klub Pływacki  ,,Wodnik” oraz pływalnię ,,Plusk’’. Uczniowie rywalizowali na dystansie 50 m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, delfinem oraz  100 m stylem zmiennym, a także w sztafecie 4x50 stylem dowolnym. W mistrzostwach wzięły udział szkoły podstawowe z Radziejowa, Osięcin, Dobrego, Byczyny, Dębołęki, Topólki, Morzyc  w gimnazjadzie z Piotrkowa, Witowa, Dobrego, Osięcin i  Radziejowa oraz trzy szkoły ponadgimnazjalne ZSM, LO, ZSRCKU Przemystka. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE

50 m styl dowolny

Dziewczęta:                                                                                        
I  Katarzyna Milczewska – SP1 Radziejów                    
II  Kinga Urbańska – SP1 Radziejów                                  
III  Julia Tomaszewska-  SP Dobre                                     

Chłopcy:
I -
Erwin Balcerak  SP Osięciny
II-  Jakub Prośniewski  SP Radziejów
III-  Aleksander Kałuża  SP1 Radziejów

50 m styl klasyczny

Dziewczęta:                                                                                       
I-
Olga Graczyk – SP1 Radziejów                                        
II-  Paulina Rejniak – SP Morzyce                                       
III- Julita Tomaszewska – SP Dobre   

Chłopcy:                          
I- Mikołaj Kamiński SP Dobre
II-  Andrzej Wrzesiński- SP1 Radziejów
III- Adam Stróżyk – SP Byczyna

50 m styl grzbietowy

Dziewczęta:                                                                                       
I-
Beata Siekierska- SP1 Radziejów                                 
II-  Olga Graczyk – SP1 Radziejów                                       
III- Laura Markowska – SP Dobre 

Chłopcy:   
I-  Erwin Balcerak- SP Osięciny
II-  Aleksander Kałuża – SP1 Radziejów
III-  Jakub Prosniewski- SP1 Radziejów

100 m styl zmienny

Dziewczęta:                                                                                       
I -
Zuzanna Antos – SP1 Radziejów 

Chłopcy:                                                      
I-  Piotr Wiącek – SP1 Radziejów                  

50 m styl delfin

I-  Katarzyna Milczewska – SP1 Radziejów

GIMNAZJA

50 m styl dowolny

Dziewczęta:
I-  Natalia  Kaniewska – PG Dobre                                      
II- Ewelina Pawlak – PG Topólka                                      
III- Dominika Malec – PGP Radziejów                            

Chłopcy:
I-
Franciszek Gajewski – PG1 Radziejów
II- Mikołaj Lewandowski- PG Osięciny
III- Michał Sas Wisłocki PG Piotrków Kujawski

50 m styl klasyczny

Dziewczęta:
I-
 Julia Dulęba – PGP Radziejów                                          
II -Paulina Ignasiak – PGP Radziejów                              
III- Joanna Lewandowka – PG Piotrków Kujawski                  

Chłopcy:
I-
Marcel Muszyński- PGP Radziejów
II- Dominik Wrzesień – PG Piotrków Kujawski
III-  Mikołaj Lewandowski- PG Osięciny

50 m styl grzbietowy

Dziewczęta:
I
Natalia Kaniewska – PG Dobre                                           
II - Zuzanna Polaszek – PGP Radziejów                                 
III-  Wiktoria Zalesiak – PGP Radziejów

Chłopcy:
I - Witczak Piotr – PG Witowo
II- Dominik Budny- PG1 Radziejów

50 m styl delfin

I - Adrian Kempara – PG1 Radziejów

100 m styl zmienny

Dziewczęta:
I
-Agata Wyborska – PG Piotrków Kujawski   

Chłopcy:     
I-  Piotr Witczak- PG Witowo                          
II - Adrian Kempara – PG1 Radziejów
III - Jan Grzanka- PG1 Radziejów

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE 

50 m styl dowolny

Chłopcy:
I-
Michał  Jabłoński    – LO
II- Cezary Gołembiewski   – ZMS
III - Adam Brzeziński   – ZSM 

50 m styl klasyczny

Chłopcy:
I -
Michał Adamski  – ZSM
II-  Jarosław Racinowski  – ZSM
III-  Kamil Sobczak  – ZSRCKU Przemystka

50 m grzbietowy

Dziewczęta:
I-
  Kinga Zaremba – ZSRCKU Przemystka                           
II- Magda Walentynowicz – ZSRCKU Przemystka        

Chłopcy:
I- Cezary Gołembiewski – ZSM
II- Adam Brzeziński -  ZSM
III -Jakub Skonieczka – ZSRCKU Przemystka

100 m styl zmienny

I- Damian Nadolski- ZSM

50 m styl delfin

I -Michał  Jabłoński  LO

III-  Adam Lichmański PG Piotrków Kujawski

W rywalizacji sztafet 4x50 m stylem dowolnym szkół podstawowych wygrały dziewczęta i chłopcy z SP1 Radziejów, gimnazjum dziewczęta PGP Radziejów, chłopcy PG1 Radziejów, a w szkołach ponadgimnazjalnych ZSM.

W klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców zwyciężyły SP1 Radziejów, PG1 Radziejów oraz  ZSM Radziejów.

Zawody zorganizowali: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Radziejowie, Kryta Pływalnia „Plusk” i Klub Pływacki „Wodnik”.

autor: Piotr Krupiński, Przewodniczący PSZS w Radziejowie
autor: Zbigniew Zasada/Remigiusz Koźmiński

» Sportowy rok szkolny

W dniu 23 IX  2013 roku odbyły się mistrzostwa  powiatu radziejowskiego  w indywidualnych biegach przełajowych, które zainaugurowały sportowy rok szkolny 2013/14 dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do chwili obecnej oprócz indywidualnych biegów przełajowych odbyły się zawody sztafetowe w przełajach, mini piłka nożna (szkoły podstawowe)  oraz piłka nożna  dziewcząt i chłopców w ramach gimnazjady.

Wyniki przedstawiają się następująco:

INDYWIDALNE BIEGI PRZEŁAJOWE:

SZKOŁY PODSTAWOWE

Stratowało 15 dziewcząt i 37 chłopców, SP  Radziejów, SP Topólka, SP Piotrków, SP Morzyce, SP Dobre, SP Paniewo klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I  Lewandowska  Klaudia   SP Topólka

II  Lizik  Marta  PSP 1 Radziejów

III  Stolarska  Martyna SP Topólka             

Chłopcy:

I  Maciejewski  Gracjan  SP Piotrków

II  Borucki  Michał SP Dobre

III  Benedyciński  Łukasz  PSP 1 Radziejów

 

GIMNAZJADA

Gimnazjalistów  startowało 25 dziewcząt i 21 chłopców z PG Dobre, PG Topólka i  PG 1 Radziejów.  Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

I  Loksztejn  Dominika   PG Dobre

II  Loksztejn  Patrycja PG Dobre

III  Sarecka  Ewelina PG Dobre

Chłopcy :

I  Kaliclki Mateusz PG Dobre

II Mierzwicki  Krzysztof PG Topólka

III Waszak KryspinPG Dobre

 

LICEALIADA

W zawodach szkół  ponadgimnazjalnych  udział brała młodzież z ZSM Radziejów i ZSRCKU Przemystka.

Wyniki dziewcząt :

I Janicka Edyta ZSM

II  Michałowska Michalina ZSM

III Górska Natalia ZSM

Wyniki chłopców :

 I Godolski  Kamil ZSM

II Gołembiewski  Cezary ZSM

III Śniegowski Tomasz  ZMS

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W sztafetowych biegach przełajowych w szkołach podstawowych zwyciężyła zarówno wśród dziewcząt jak o chłopców SP Topólka przed PSP 1 Radziejów , w gimnazjadzie chłopców PG Topólka przed PG 1 Radziejów , dziewcząt PG 1 Radziejów przed PG Topólka.  W licealjadzie dziewcząt i chłopców zwyciężyły drużyny z ZSM Radziejów.

Piłka nożna szkół podstawowych. W zawodach startowało 7 zespołów chłopców (SP Bieganowo, SP Paniewo, SP Piotrków, PSP 1 Radziejów, SP Pocierzyn, SP Dobre, SP Topólka) oraz dziewcząt (Osięciny, SP Bieganowo). Wśród chłopców zwyciężyła drużyna SP Dobre przed PSP 1 Radziejów i SP Piotrków, w finale dziewcząt SP Osięciny pokonały SP Bieganowo.

 

Gimnazjada  – piłka nożna.

W rywalizacji dziewcząt  jak i  chłopców startowały gimnazja  z Dobrego, Piotrkowa, Topólki, Osięcin, Skibina oraz PG z Radziejowa. Klasyfikacje końcowe rozgrywek :

Dziewczęta :                            Chłopcy:

I PG Dobre                            I PG Osięciny                       

II PG Piotrków                       II PG Topólka           

III PG Topólka                       III PG Piotrków

     Kolejnymi zawodami w ramach  XVI  Igrzysk Młodzieży Szkolnej będą zawody w pływaniu dnia 6 listopada 2013 r.   

» Podsumowanie zawodów lekkoatletycznych dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych

MAJ

LEKKA ATLETYKA

TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Szkoły Podstawowe – I miejsce w kategorii dziewcząt SP 1 Radziejów, I miejsce w kategorii chłopców SP Dobre, miejsce II SP 1 Radziejów

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Szkoły Podstawowe – I miejsce w kategorii dziewcząt SP Morzyce, I miejsce w kategorii chłopców SP Morzyce, miejsce II SP 1 Radziejów, miejsce III SP Dobre

LEKKA ATLETYKA  - INDYWIDUALNA

W zawodach lekkoatletycznych startowało 78 zawodników z następujących szkół: PG 1 Radziejów, PG Witowo, PG Dobre, PG Osięciny, PG Piotrków.

Wyniki indywidualne przedstawiały się następująco:

100 m dziewcząt

1. Patrycja Loksztejn – PG Dobre

2. Katarzyna Sas Wisłocka – PG Piotrków

3. Sylwia Wojtczak – PG Piotrków

100 m chłopców

1. Kamil Głowacki – PG Dobre

2. Bartłomiej Bawolski – PG Witowo

3. Damian Chaberski – PG Osięciny

300 m dziewcząt

1. Dominika Loksztejn – PG Dobre

2. Martyna Witt – PG Piotrków

3. Edyta Janicka – PG Piotrków

300 m chłopców

1. Sebastian Szymański – PG Witowo

2. Grzegorz Podolski – PG Witowo

3. Adrian Zalewski – PG Dobre

800 m dziewcząt

1. Justyna Podolska – PG Witowo

2. Natalia Boleska – PG Witowo

3. Małgorzata Drążek – PG Dobre

1500 m chłopców

1. Michał Rolewski – PG Dobre

2. Marcin Pszczuliński – PG Witowo

3. Adam Jędrzejewski – PG 1 Radziejów

skok w dal dziewcząt

1. Ola Kaczorowska – PG Dobre

2. Daria Lewandowska – PG Witowo

3. Emilia Śliwiak – PG Dobre

Skok w dal chłopców

1. Bartłomiej Wydarzewski – PG Dobre

2. Szymon Płacheciński – PG Witowo

3. Wiktor Olejniczak – PG Witowo

Rzut oszczepem dziewcząt

1. Kinga Redmerska – PG Piotrków

Rzut oszczepem chłopców

1. Przemek Karolczak – PG Piotrków

2. Mateusz Dąbrowski – PG Witowo

3. Filip Witczak – PG Witowo

Pchnięcie kulą dziewcząt

1. Ola Kubiak – PG Witowo

2. Aleksandra Kubiak – PG Witowo

3. Zuzanna Szewczak – PG Piotrków

Pchnięcie kulą chłopców

1. Andrzej Kuligowski – PG Witowo

2. Tomasz Piasecki – PG Piotrków

3. Łukasz Małecki – PG Witowo

Rzut dyskiem dziewcząt

1. Sylwia Kuflewska – PG Witowo

2. Maria Wisłocka Sas – PG Piotrków

3. Oliwia Janiak – PG Piotrków

Rzut dyskiem chłopców

1. Patryk Sobkowiak – PG Piotrków

2. Dawid Ziółkowski – PG Witowo

Zawodnicy, którzy uplasowali się na I i II miejscu  w poszczególnych dyscyplinach zawodów lekkoatletycznych będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich,  które odbędą się 28 maja 2013 w Świeciu.

» PODSUMOWANIE ZAWODÓW DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ W DNIU 06.03.2013r. W TOPÓLCE

         Gospodarzem  zawodów powiatowych w koszykówkę było gimnazjum w Topólce. W kategorii dziewcząt na zawody nie dotarły dziewczęta z Osięcin i I miejsce oraz prawo reprezentowania powiatu przypadło drużynie dziewcząt z gimnazjum w Topólce.

 

Skład drużyny:

Gmina Topólka

  1. Paulina Wajer
  2. Marta Błaszczyk
  3. Marika Smykowska
  4. Aneta Wojdak
  5. Marta Wrzeszczyńska
  6. Marta Nowak
  7. Sylwia Rakowska
  8. Sylwia Wojciechowska
  9. Daria Bandyszewska
  10. Kinga Jezierska
  11. Weronika Czerwińska
  12. Anna Michalak

 

         W kategorii chłopców do rywalizacji przystąpiły drużyny z  Topólki, Piotrkowa Kujawskiego i Osięcin. Mecze trwały 4x8 minut systemem,, każdy z każdym”. Gimnazjum Topólka – Gimnazjum Piotrków 12-22 , Gimnazjum Topólka – Gimnazjum Osięciny 20 – 13, Gimnazjum Piotrków – Gimnazjum Osięciny 22 – 16.

 

1

G. Piotrków Kuj.

4

44 – 28

2

G. Topólka

3

32 – 35

3

G. Osięciny

2

29 – 42

 

         Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami, zwycięzca turnieju G. Piotrków Kujawski będzie reprezentował nasz powiat w dalszych rozgrywkach we Włocławku. Wszystkie mecze sędziował pan Artur Żywica.

 

Składy drużyn:

Gmina Piotrków Kujawski:

  1. Piotr Pawlak
  2. Krystian Stawicki
  3. Kryspin Wesołowski
  4. Jakub Piechocki
  5. Przemysław Graliński
  6. Marcin Domański
  7. Marcin Karpiński
  8. Dominik Kowalski
  9. Radkowski Mateusz
  10. Szymon Baranowski
  11. Szymon Piotrowski
  12. Eliasz Kołodziejczak

 

Gmina Topólka :

  1. Ziółkowski Bartosz
  2. Słowiński Dominik
  3. Wojciechowski Dawid
  4. Płaczkowski Marcin
  5. Głowacki Michał
  6. Błaszczyk Jakub
  7. Dopieralski Mateusz
  8. Kurzawa Piotr
  9. Polakowski Dominik
  10. Michałowski Dawid
  11. Karpiński Oskar
  12. Jóźwiak Jakub

 

Gmina Osięciny:

  1. Chaberski Damian
  2. Pikulski Piotr
  3. Szajerski Dawid
  4. Kwiatkowski Michał
  5. Rosiński Paweł
  6. Rosiński Marcin
  7. Gołębiewski Szymon
  8. Wiśniewski Kamil
  9. Głowacki Mikołaj
  10. Dyduch Kacper
  11. Korzeniewski Jakub
  12. Skiczak Tomasz
autor: Organizator - gospodarz : Paweł Rogowski, Prezes PSZS : Piotr Krupiński

» PODSUMOWANIE ZAWODÓW POWIATOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH W TENISA STOŁOWEGO W DNIU 01.03.2013r. W PIOTRKOWIE KUJAWSKIM

Szkoły Podstawowe

W zawodach powiatowych szkół podstawowych brały udział drużyny z Byczyny i Dębołęki. W kategorii dziewcząt zwyciężyła szkoła z Byczyny przed Dębołęką, natomiast w rywalizacji chłopców wygrała drużyna z Dębołęki, II miejsce przypadło drużynie z Byczyny.

Powiat w następnych zawodach reprezentować będą  w kategorii dziewcząt SP Byczyna, a w kategorii chłopców SP Dębołęka.

Mecze sędziowali: Piotr Pawlak, Łukasz Deręgowski, Marcin Dadzibóg, Kryspin Wesołowski.

 

Drużyny wystąpiły w składzie:

SP Byczyna:                                               

Aneta Kwiatkowska                                                

Paulina Pulczyńska                                               

Patryk Podczarski                                                 

                                                                        

SP Dębołęka: 

Oliwia Tunicka    

Rozalia Starosta                                           

Dominik Kardasz           

Mateusz Lewandowski

Gimnazja

W rywalizacji szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt I miejsce przypadło gimnazjum z Dobrego, II miejsce zajęło gimnazjum z Piotrkowa Kujawskiego.

Wśród chłopców I miejsce zdobyła drużyna z Osięcin, II miejsce gimnazjum z Radziejowa, natomiast III miejsce przypadło gimnazjum z Piotrkowa Kujawskiego.

W kolejnych zawodach nasz powiat reprezentować będą dziewczęta z gimnazjum z Dobrego, a chłopcy z gimnazjum z Osięcin.

Mecze sędziowali : Piotr Pawlak, Łukasz Deręgowski, Marcin Dadzibóg, Kryspin Wesołowski.

 

Drużyny wystąpiły w składzie:

Dziewczęta

Gimnazjum Dobre:

Karolewska

Szczepańska

Gimnazjum Piotrków Kuj. :

Michałowska Aleksandra

Fer Patrycja

 

Chłopcy

Gimnazjum Osięciny:

Szymczak Przemysław

Rosiński Marcin

Gimnazjum Radziejów:

Patyk Mateusz

Konwent Kamil

Gimnazjum Piotrków Kuj:

Odważny Michał

Domański Marcin

autor: Organizatorzy: Zbigniew Karpiński, Piotr Krupiński

» Igrzyska Młodzieży szkolnej w piłce koszykowej chłopców

Szkoła Podstawowa w Piotrkowie Kujawskim była organizatorem Powiatowych Zawodów Sportowych, które odbyły się 27 lutego 2013 roku w hali Widowiskowo - Sportowej w Piotrkowie Kujawskim. Do rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych w Kościelnej Wsi, Topólki i Piotrkowa Kujawskiego. Mecze, które trwały 4x6 minut rozgrywano systemem” każdy
 z każdym”. SP Piotrków Kujawski- SP Kościelna Wieś 5- 16, SP Piotrków Kujawski- SP Topólka 8-4, SP Topólka- SP Kościelna Wieś 9-14

Tabela:

1.

SP Kościelna Wieś

4

30-14

2.

SP Piotrków Kujawski

3

13-20

3.

SP Topólka

2

13-22

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami, natomiast zwycięzca turnieju będzie reprezentował nasz powiat w zawodach rejonowych, które odbędą się w marcu tego roku. Mecze sędziował nauczyciel wychowania fizycznego w piotrkowskim gimnazjum Pan Artur Żywica. Szkołę Podstawową w Piotrkowie Kujawskim reprezentowali następujący uczniowie: Bartosz Podolski, Daniel Kapela, Adrian Kozłowski, Mateusz Gańczak, Kacper Harendziak, Gracjan Maciejewski, Łukasz Sowiński, Adam Kucharski, Miłosz Schmidt, Michał Sobczyński, Dominik Rosołowski, Mateusz Sosnowski.

 

autor: Organizator- gospodarz: Tomasz Jaroński, Prezes PSZS - Piotr Krupiński(SZS)

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka